שתף קטע נבחר

נרגמה באבנים בגלל לבושה: "פחדתי על הילדה"

"בכוונה לבשתי שמלה רחבה", אמרה ורד דניאל שהותקפה בבית שמש על ידי חרדים קיצוניים, בזמן שבתה התינוקת יושבת ברכב. היא נמלטה לחנות סמוכה, נשים חילצו את התינוקת. האם סיפרה על חוסר האונים: "הרמתי ידיים, הם לא הפסיקו"

"הלב שלי דפק והלם, והתחלתי לבכות. כל מה שרציתי היה להניע את הרכב ולברוח משם". כך תיארה ורד דניאל את התקיפה שעברה בצהריים (יום ד'), בעת שהגיעה עם בתה התינוקת לבית שמש. לפי החשד, חרדים קיצוניים רגמו אותה באבנים משום שהתלבשה באופן "לא צנוע". המשטרה פתחה בחקירה, טרם נעצרו חשודים.

 

עוד בחדשות ynet:

 

"פחדתי מאוד, בעיקר על הילדה", סיפרה ל-ynet דניאל ממושב עגור, שמדרום לבית שמש. לדבריה, היא הגיעה ברכבה יחד עם בתה בת השבעה חודשים כדי לרכוש עגלת תאומים. כשיצאה מהרכב נתקלה במטר אבנים שנזרקו לעברה. "ירדתי מהרכב ופתחתי את הבגאז' על מנת להוציא את העגלה של בתי. תוך כדי שדיברתי בטלפון הסלולרי החלו לעוף אליי מטר של אבני חצץ קטנות".

 

"ידעתי שאני באה לאזור של דתיים, לא לבשתי גופייה" (צילום: נועם (דבול) דביר) (צילום: נועם (דבול) דביר)
"ידעתי שאני באה לאזור של דתיים, לא לבשתי גופייה"(צילום: נועם (דבול) דביר)

 

אחרי המטח הראשון הגיעה המנה העיקרית: אבנים גדולות (צילום: נועם (דבול) דביר) (צילום: נועם (דבול) דביר)
אחרי המטח הראשון הגיעה המנה העיקרית: אבנים גדולות(צילום: נועם (דבול) דביר)

 

למרבה המזל, היא לא נפגעה וכך גם הילדה שהייתה בתוך המכונית. אלא שאחרי המטח הראשון הגיעה המנה העיקרית. "לפתע, אבנים נזרקו מכל עבר. הייתי חסרת אונים, לא יכולתי להיכנס לאוטו ולהתניע כי כל הדלתות היו פתוחות, ומנגד לא יכולתי לעזוב את הילדה".

 

היא סיפרה כי באותו רגע קראו לה שתי נשים שיצאו מחנות סמוכה להיכנס פנימה בכדי לתפוס מחסה. "הן רצו אל הרכב ואספו את בתי התינוקת. כאשר נכנסתי לחנות הם הפסיקו לזרוק את האבנים ושתי הנשים, שהיו עם כיסוי ראש הכניסו את הילדה לחנות".

 

כעבור עשר דקות חשבה דניאל שהרוחות נרגעו ושתי הנשים חזרו לרכב, הכניסו את בתה והכינו אותו עבורה לנסיעה. "חזרתי בריצה לרכב, ואז שוב החלה זריקת אבנים", היא שחזרה, "הפעם היה מדובר באבנים גדולות ומסיביות שנזרקו לכיווני. הרמתי ידיים בכניסה והראיתי להם שאני הולכת, אך הם לא הפסיקו".

 

אחת האבנים הגדולות האלה פגעה במכוניתה של דניאל וסדקה את השמשה הקדמית. לטענתה, על המכונית יש סימנים של רגליים ונאמר לה שזורקי האבנים עלו על המכונית ודרכו עליה. באשר לטענה כי התלבשה באופן "לא צנוע", ציינה דניאל כי התכוננה לכך מראש. "ידעתי שאני באה לאזור של דתיים, לא לבשתי גופייה או מכנסיים צמודים, בכוונה לבשתי שמלה רחבה בצבע שחור", אמרה דניאל שניגשה בתום האירוע לתחנת המשטרה בבית שמש והגישה תלונה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרימה ידיים בכניסה. ורד דניאל
צילום: נועם (דבול) דביר
מומלצים