שתף קטע נבחר

משרד החוץ: ערוכים להחזיר ישראלים מבולגריה

מטוסים שעליהם אנשי מד"א, משרד החוץ, צה"ל וזק"א ייצאו לבולגריה על מנת לסייע בטיפול בנפגעים הישראלים בפיגוע. במשרד החוץ אמרו כי זיהוי הנפגעים עלול להימשך זמן רב

שעות אחרי הפיגוע הרצחני בבולגריה שגבה את חייהם של שבעה בני אדם, תגיע הלילה (יום ד') משלחת ישראלית לעיר בורגס שבה אירע הפיצוץ הקטלני באוטובוס תיירים ישראלי. שלושה מטוסים, אחד מהם צבאי, יישאו את אנשי חיל הרפואה, משרד החוץ, מד"א וזק"א. ייתכן שהמטוס הצבאי ישיב לארץ את הפצועים, הניצולים ואת ארונות ההרוגים. כ-35 ישראלים נפצעו בפיצוץ, כמה מהם במצב קשה.

 

טרור בבולגריה - הכתבות האחרונות:

7 נהרגו בפיגוע: "נבדוק את המודיעין והאבטחה"

הטרור בחו"ל: זמן בעייתי להגיב / רון בן ישי

נתניהו: "הסימנים מובילים לאיראן, נגיב בעוצמה"

ניצולה מהפיגוע: ראיתי שהכל אש מסביבי

 

המשנה למנכ"ל משרד החוץ, גדעון מאיר, מסר כי במשרד עוסקים בטיפול בזיהוי הקורבנות, בטיפול בפצועים ובסיוע לישראלים בבורגס. לדבריו, "נציגי צה"ל, הביטוח הלאומי, מד"א וזק"א מסייעים בחדר המצב". הוא הדגיש כי ישנו שיתוף פעולה הדוק עם הרשויות בבולגריה והוסיף: "נחליט אם יש צורך להוציא מטוס מיוחד שבו יוכלו לטוס אזרחים ישראלים שירצו לשוב ארצה".

 

שני מטוסים יטיסו לבורגס את אנשי זק"א, פרמדיקים של מד"א, שלושה רופאים, פסיכולוג ושלושה נציגים של משרד החוץ. הם צפויים לנחות בבורגס בין חצות ל-2:00 בלילה. בנוסף, כאמור, ייצא למדינה גם מטוס צבאי. בבוקר תגיע לעיר קונסולית ישראל בבודפשט, שתסייע להחזרת ישראלים לארץ.

 

מאיר סיפר כי אזרחים מודאגים רבים מתקשרים לחדר המצב של משרד החוץ, "אבל על פי ההערכה, התהליך של יצירת הקשר עם המשפחות וזיהוי ההרוגים עשוי להיארך עוד זמן רב". הוא הוסיף כי למשרד החוץ "אין כרגע מידע בדוק מה קרה שם. אנחנו מתרכזים בעיקר בנושאים הרפואיים".

 

הטיסה מישראל נחתה בשעה 16:45. הישראלים פוזרו לאוטובוסים שאמורים היו להסיעם לבתי המלון המקומיים, ואז התפוצץ אוטובוס מספר 2. על פי דיווח מקומי, שני פיצוצים נוספים אירעו בסמוך.

 

האוטובוס שנפגע (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
האוטובוס שנפגע(צילום: רויטרס)

 

ארתור קול, סמנכ"ל תקשורת והסברה במשרד החוץ, מסר

כי "התיירים הישראלים ירדו מהמטוס, עלו על שלושה או ארבעה אוטובוסים. על אחד מהם היה פיצוץ. האוטובוס כמובן נפגע באורח קשה, אבל אוטובוסים שהיו בסביבתו נפגעו".

 

הפיצוץ בבורגס אירע ביום השנה ה-18 לפיגוע התופת בבניין הקהילה היהודית בארגנטינה, וראש הממשלה בנימין נתניהו הפנה אצבע מאשימה כלפי איראן והבטיח כי "ישראל תגיב בעוצמה". גם שר הביטחון אהוד ברק הבהיר שמשרד הביטחון יפעל נגד האחראים לפיגוע. השר ליברמן אמר גם הוא שהממשלה תדאג שהאחראים ישלמו את המחיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צעירה ישראלית בבית החולים בבורגס
צילום: AFP
אחת הפצועות מגיעה לבית החולים
צילום: AFP
הפיצוץ באוטובוס התיירים
מומלצים