שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

ניצולה מהפיגוע: ראיתי שהכול אש מסביבי

החופשה נקטעה דקות ספורות לאחר שהחלה: תיירים ישראלים שהגיעו לבורגס סיפרו על רגעי האימה לאחר הפיגוע. "ראיתי חור באוטובוס ומשכתי את חברה שלי", סיפרה צעירה ישראלית. אם שטסה עם בנה: "האוטובוס התפוצץ, אנשים רצו בהיסטריה"

"האוטובוס התפוצץ, אנשים רצו בהיסטריה וברחו לטרמינל". כך סיפרה שושי איילר, שהגיעה לחופשה בבולגריה, חופשה שארכה דקות ספורות עד שפיגוע נגד ישראלים קטע אותה. איילר הגיעה לבולגריה עם בנה בן ה-18 גיא. "נחתנו אחרי השעה 16:00 אחר הצהריים בבורגס שבבולגריה", סיפרה. "אספנו את המזוודות ומחוץ לטרמינל חיכו לנו נציגים עם שלטים שכיוונו אותנו לאוטובוסים על פי בתי המלון. אני ובני עלינו לאוטובוס מספר 4, ושניות לאחר מכן אחד מהאוטובוסים לידנו התפוצץ".

 

  

גל מלכה, שאמורה להתגייס בתחילת חודש אוגוסט והייתה על האוטובוס, סיפרה ל-ynet: "האוטובוס שאני נסעתי בו התפוצץ וגם האוטובוס שהיה לצדנו נפגע. כשהיה הפיצוץ ופתחתי עיניים ראיתי שהכול אש מסביבי. הפיצוץ היה בחלקו הקדמי של האוטובוס וניסיתי לצאת דרך היציאה, אבל לא יכולתי בגלל שכוחות הביטחון עבדו שם". 

 

מלכה הוסיפה ואמרה: "פתאום ראיתי איזשהו חור באוטובוס, משם יצאתי ומשכתי איתי את חברה שלי. שתינו טסנו יחד לטיול לפני הצבא. אחר כך ראיתי שמה משפחה נוספת שיוצאת מאותו חור ומשם לקחו אותנו לאיזה חדר ,בו בדקו אותנו אם אנחנו נפגענו".

 

איילר סיפרה עוד על רגעי הכאוס: "התחיל לעלות עשן, אנשים התחילו לרוץ בהיסטריה ולברוח לתוך הטרמינל. ברגע שראינו שהאוטובוס מתפוצץ ירדנו מיד מהאוטובוס שלנו ורצנו גם אנחנו לכיוון הטרמינל". לדבריה, נאמר לה כי אנשים קפצו מהחלונות של האוטובוס הבוער.

 

עשן כבד בשדה התעופה, זמן קצר לאחר הפיצוץ ()
עשן כבד בשדה התעופה, זמן קצר לאחר הפיצוץ

 

"אנשי ביטחון הכניסו את כולם לטרמינל, וכרגע אנחנו נמצאים באזור מרוחק ולא שומעים ורואים מה מתרחש", הוסיפה איילר. "אנשים מחפשים כאן את קרוביהם, נערות בוכות וילדים בוכים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בשדה התעופה בבולגריה
"הפיצוץ היה בחלקו הקדמי של האוטובוס"
מומלצים