שתף קטע נבחר

שופט פסק: מודעות בעד ישראל ייתלו במנהטן

רשות התחבורה של ניו יורק סירבה לתלות מודעות המשוות ג'יהאדיסטים לברברים, אך מארגני הקמפיין הפרו-ישראלי פנו לבית המשפט וזה קבע כי מדובר בהפרה של חופש הביטוי

בית משפט פדרלי בניו יורק קבע אמש (יום ו') כי על רשות התחבורה של העיר (MTA) לאפשר לארגון פרו-ישראלי לפרסם על אוטובוסים מודעות המשוות ג'יהאדיסטים לברברים. "בכל מלחמה בין בני תרבות לבין ברברים, תמוך בבני תרבות", נכתב במודעה השנויה במחלוקת, "תמוך בישראל, הבס את הג'יהאד".

 

עוד בערוץ החדשות:

"קאעידת אל-ג'יהאד" קיבל אחריות לפיגוע בבורגס

המורדים: המטרה הבאה - ראשו של אסד

 

ב-MTA סירבו לשתף פעולה עם הקמפיין בטענה שהוא מפר את האיסור על מודעות אשר מפלות בני אדם או ארגונים על בסיס גזע, צבע, דת או לאום. אולם פאמלה גלר, שעומדת בראש ארגון "היוזמה להגנת החופש", סירבה לשנות את המודעות והחליטה להגיש תביעה נגד רשות התחבורה.

 

"תמוך בישראל, הבס את הג'יהאד" ()
"תמוך בישראל, הבס את הג'יהאד"

 

השופט פול אנגלמאייר קבע כי המודעה שנדחתה לא רק מוגנת על-ידי חופש הביטוי, אלא שמדובר ב"חופש ביטוי פוליטי בסיסי" אשר מבטא "נקודת מבט פרו-ישראלית על העימות הישראלי-פלסטיני" וקורא ל"מדיניות חוץ פרו-ישראלית בכל הקשור לסכסוך".

 

השופט אנגלמאייר הבהיר שצריך להגן על המודעות הללו על פי התיקון הראשון לחוקה וגם נתן דוגמה למודעות שהיה אסור לפרסם, לעומת המודעות

הפרו-ישראליות: "בלונדיניות הן פרחות", "תושבי האפר-ווסט סייד הם סנובים", "תושבי הדרום הם גזענים" ו"עורכי דין הם חלאות אדם".

 

גלר בירכה על הפסיקה ואמרה כי מדובר ב"ניצחון לאנשים אוהבי חופש". כעת, בכוונתה לתלות את המודעות שבמוקד המאבק המשפטי במשך ארבעה שבועות על 318 אוטובוסים הנעים ברחובות מנהטן, בעלות של 25 אלף דולר.

 

גלר - פעילה פוליטית יהודייה הנחשבת למבקרת חריפה של האיסלאם וכותבת בלוג בשם "מרד הנפילים" - היא מי שעמדה לפני שנתיים בחזית המאבק נגד בניית מסגד סמוך לגראונד זירו. למרות ההתנגדות הרבה, בין היתר מצד משפחותיהם של קורבנות 11 בספטמבר 2001, התוכניות לבניית המסגד ממשיכות להתקדם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המודעה שתודבק על האוטובוסים בתפוח הגדול
מומלצים