שתף קטע נבחר
צילום: shuttestock

לא אשתוק מול משט השקרים השבדי לעזה

כפי שרוזה פארקס סירבה לשבת בחלק האחורי של האוטובוס, אנחנו מסרבים לשתוק היום כששקרים יוצאים להפליג בים. מול המשט השבדי לעזה, אנחנו מעמידים את האמת הציונית

ביום רביעי לפני שבועיים בשטוקהולם, התיישב בחור שבדי בכיכר ליד הפגנה של תנועת Ship to Gaza. הוא אחז בידו שלט שבו נכתב: "מאות רקטות פוגעות בישראל מעזה בזמן שישראל שולחת אספקה לעזה. המצור חוקי, האם פעילותה של Ship to Gaza חוקית? הומניטרית?"

 

הבחור הצליח לתפוס את תשומת הלב של שבדים רגילים שעברו שם. הם עצרו וקראו את השלט כאילו שהם ממש חושבים על המילים שכתובות עליו! בינתיים, הדובר הראשי של Ship to Gaza, דרור פיילר, האשים את ישראל בכל הדברים הרעים שקורים בעזה, כשלמעשה האחריות לכך היא של חמאס, ושלו בלבד.

 

  • Read this article in English

 

ההפגנה מול המשט לעזה  (צילום: נימה דרוויש ) (צילום: נימה דרוויש )
ההפגנה מול המשט לעזה (צילום: נימה דרוויש )

 

עוד טורים במסגרת פרויקט I love Israel בערוץ הדעות של ynet:

אני מוסלמי וציוני גאה / קאסים חאפיז, בריטניה

מה אנחנו יודעים על ישראל? / צ'אז ניוּקי-בורדן, בריטניה

איך למדתי לאהוב את ישראל / רומאו מונטיירו, פורטוגל 

רואים את דגל ישראל נשרף, ושותקים / טוביאס פטרסון, שבדיה 

מכתב אהבה משבדיה לעם ישראל / קים מילרל, שבדיה

 

האיש הצעיר עמד שם לבד אך הוא לא הרגיש זאת כלל. מילות האמת על השלט היו אמצעי ההגנה שלו אל מול השנאה כלפי ישראל. אף אחד לא מכיר את ההרגשה הזאת טוב ממני, מפני שאני אותו איש צעיר.

 

לפני שהחלטתי ללכת לשם לבדי, ניסיתי לשכנע עוד אוהדי ישראל להצטרף אליי, אך רבים מהם פחדו וחששו שהפעילות הזאת תספק ל-Ship to Gaza יותר זמן באור הזרקורים. יותר מכול, הם חששו להביע תמיכה בישראל. הבעת תמיכה פוליטית בישראל היא עניין לא קל בשבדיה. זה כך כבר זמן רב, אך רציתי לשנות זאת. לכן לא ראיתי פתרון אחר זולת ללכת לשם לבדי.

 

קיבלתי הודעה בפייסבוק שאישה אחת עשויה להגיע ולעמוד שם איתי. נפגשנו רק אחרי ההפגנה, ולאחר הפגישה היא פרסמה תמונה שלי ושל השלט שלי. לפתע התמונה קיבלה 270 "לייקים" בפייסבוק בעמודים שונים שפרסמו את התמונה ואת המסר.

 

בלוגרית שבדית יהודייה ופרו-ישראלית, אניקה הרנרות', קיבלה השראה ללכת לשם לבדה גם כן ביום שבו Ship to Gaza עזבו. הפעם, אנשים היו נלהבים יותר להצטרף. יותר מ-20 אנשים הגיעו אף שהיו להם פחות מיומיים להתארגן. ארגון Swedish Jewish Dialogue, העמותה הפרו-ישראלית היחידה לבני נוער בסקנדינביה, גייסה חברים חדשים, ולפתע לא אני ולא אניקה היינו צריכים להיות שם לבד בכיכר.

 

להיאבק למען ישראל בכל נמל

זה היה החלום שלי תמיד, לדרבן את אוהדי ישראל פה ואת עם ישראל לפעול. עמדנו שם מאוחדים וגאים להגן על ישראל. כנראה נוכחותנו גרמה ל-Ship to Gaza לבטל את ההפגנה. במקומה, הם נשארו על האונייה שלהם, ולכן החלטנו ללכת לשם בעצמנו ולהראות להם שפה בשבדיה הם יצטרכו להתמודד עם מבקרים וחברים גאים של ישראל, שבפיהם המסר שהארגון צריך להתרחק מעזה ומישראל ולהפסיק את התעמולה שלו נגד ישראל.

 

ערכים ציוניים מול תמיכה עיוורת בחמאס  (צילום: נימה דרוויש ) (צילום: נימה דרוויש )
ערכים ציוניים מול תמיכה עיוורת בחמאס (צילום: נימה דרוויש )

 

הצלחנו להתעמת עם Ship to Gaza בדרכי שלום. הוכחנו גם שתומכי ישראל הם קבוצה מגוונת: אנשים מאיראן, מצרים וישראל, יהודים-שבדים ושבדים מכל הגילאים, נשים וגברים. אנשי הארגון לא היו מסוגלים להתמודד עם דיאלוג אל מול המגוון הזה. האונייה הזו מלאה בשקרים שמאלנים עתיקים מתקופת המלחמה הקרה. הם אינם מסוגלים להודות שהאיסלאמיות של חמאס היא האיום האמיתי נגד הישראלים והערבים כאחד. תנועת Ship to Gaza אפילו הודתה שאין לה מטרה הומניטרית. מטרת הארגון היא פוליטית, ברובה.

 

אני קורא לקיים פעולות דומות נגד הארגון ובעד ישראל בכל נמל שיגיעו אליו. יחד נוכל להיאבק בבורות שלהם ולהראות שהגאווה על הערכים הציוניים, שהם באמת דמוקרטיים, היא משהו שאף פעם כבר לא נפחד להפגין למענו. כפי שרוזה פארקס סירבה לשבת בחלק האחורי של האוטובוס, אנחנו מסרבים לשתוק היום כששקרים יוצאים להפליג בים. אחת התחנות של Ship to Gaza היא העיר אוסלו, ואני שואל את עצמי: האם זו הדרך לעזה? או הדרך לשלוח את החלפים ואלף כדורי הרגל ש-Ship to Gaza רוצה לשלוח לעזה?

 

טוביאס פטרסון, בלוגר פרו-ישראלי ומייסד ארגון "דיאלוג שבדי יהודי" המארגן בני נוער לפעילויות למען ישראל.

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תומכי ישראל לא לבד. טוביאס פטרסון
מומלצים