שתף קטע נבחר

ניו-יורק: יולדות יחוייבו בהרצאה על חשיבות ההנקה

סערה בניו-יורק: מערכת הבריאות העירונית תחייב נשים שיולדות בבתיה"ח הציבוריים להשתתף בהרצאה על חשיבות ההנקה כדי להעלות את שיעור המניקות. כמו כן לא יחולקו בבתיה"ח תחליפי חלב. ניסיון להעביר חוק דומה נכשל לפני שנה בישראל

מערכת הבריאות בעיריית ניו-יורק יוצאת במבצע חדש לעידוד הנקה תחת השם "Latch On NYC": העיתון "וושינגטון פוסט" מדווח היום (ד') כי במסגרת התוכנית כל יולדת באחד מבתי החולים הציבוריים בעיר תחוייב להשתתף, החל מחודש ספטמבר הקרוב, בהרצאה בנושא "למה חלב אם הוא התזונה הטובה ביותר לתינוקך". לאחר ההרצאה יוכלו האימהות להחליט האם להניק או לתת תחליפי חלב.

 

עוד על הנקה בערוץ הורים :

את בטוחה שיש לך מספיק חלב? 5 מלכודות הנקה

סקר: אחת מכל 10 נשים בישראל מסרבת להניק

בדקנו: סינרי ההנקה הטובים ביותר לאמהות טריות

 

בנוסף להרצאות הוחלט כי בבתי החולים הציבוריים לא יחולקו יותר תחליפי חלב, אלא אם ישנה סיבה רפואית או לבקשת האם. בתוכנית החדשה תומכים ראש עיריית ניו-יורק מייקל בלומברג והיועץ לענייני בריאות תומס פיירלי.

 

למרות המחקרים שמראים כי חלב אם הוא המזון המיטבי לתינוקות, ישנם מתנגדים

רבים לתוכנית החדשה, שמעוררת סערה בעיר. לענת המתנגדים אסור לממשל להתערב בבחירה של האם אם להניק או לא.  

 

רק לפני חצי שנה התעוררה סערה גם בישראל בעקבות הצעת חוק של ח"כ דני דנון לעידוד הנקה. דנון הציע כלי כל אישה לאחר לידה תחוייב להאזין להרצאה על חשיבות ההנקה לתינוק ולאחריה, אם תבחר שלא להניק, היא תחתום על "טופס ויתור על הנקה". 

 

לאחרונה יצא משרד הבריאות בהנחיות חדשות שמטרתן עידוד הנקה בתי החולים. על פי ההנחיות לא יחולקו דוגמיות של תחליפי חלב בבתי החולים, בקופות חולים ובטיפות חלב. בנוסף נאסר לתלות פרסומות של תחליפי חלב במחלקות, במרפאות קופות החולים ובטיפות החלב, וכן נאסר לחלק ליולדות מתנות שעלולות לפגוע בהנקה כמו בקבוקים, תה וחליטות. ההנחיות החדשות יכנסו לתוקף ב-1 לספטמבר.  
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
הנקה. מתנגדים רבים לתוכנית
צילום: shutterstock
מומלצים