שתף קטע נבחר

מחוקק בריטי למד עברית - לשיחות עם בן זוגו?

חבר פרלמנט מהמפלגה השמרנית, שבן זוגו ישראלי, השתמש בתקציב לשכתו למימון שיעורים בעברית. בתקשורת תקפו את השימוש האישי בכספי המיסים על ידי מי שתומך בקיצוצים בגמלאות, אך המחוקק טוען בתוקף: "זו זכותי". והוא לא לבד

חבר פרלמנט בריטי סופג מהתקשורת המקומית ביקורת על מימון לימודי עברית מכספי משלמי המיסים. ניק בולס, מחוקק מהמפלגה השמרנית שנישא באיחוד אזרחי לישראלי, הוציא 678 ליש"ט מכספי לשכתו על שיעורים לרכישת "שפת הקודש".

 

עוד כתבות בערוץ החדשות

היום: קסם שוקרון תזכה במדליה בלונדון 2012

תמונות טייסים נחשפו? אלוף משנה בת 24

 

העיתונים "דיילי מייל" וה"מירור" דיווחו על תקציב המימון המפתיע, שמותר על פי החוק המקומי אם הלימודים עוזרים לעבודת המחוקקים. בתקשורת הבריטית ציינו בביקורתיות כי בולס דווקא ידוע בקריאותיו לקצץ תשלומים לגמלאים, בהם כספים למימון תרופות ונסיעות אוטובוס.

 

"המבקרים את המהלך טוענים ששיעורי העברית נועדו בסך הכל לשפר את שיחות השניים סביב שולחן ארוחת הבוקר", נכתב ב"דיילי מייל".

בולס מצדו מסר: "לימודי שפה הן שירות המוצע לכל חברי הפרלמנט. אני לקחתי כמה שיעורי עברית". לטענת המחוקק, "זהו משהו שאני רשאי לעשות, עשיתי את זה - וזהו זה".

 

לפי הדיווח בתקשורת הבריטית, בן זוגו של חבר הפרלמנט הוא שי משולם, ישראלי שהכיר במהלך סיור בארץ מטעם "שמרנים חברי ישראל". ב"דיילי מייל" דווח כי השניים ערכו אשתקד בלונדון טקס לציון ברית הזוגיות. בולס נחשב מקורב לראש הממשלה דיוויד קמרון.

 

בולס אינו חבר הפרלמנט היחיד שהשתמש בכספי הממלכה לשיעורי שפה. שר התרבות הבריטי הוציא מכספי לשכתו 3,000 ליש"ט כדי לממן לימודי מנדרינית אחרי שנישא לאשה סינית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים