שתף קטע נבחר

תמונות טייסים נחשפו? אלוף משנה בת 24

מלחמה ברשת? אתר אינטרנט פרסם תמונות ונתונים אישיים של 100 ישראלים, שהם טוענים כי הם טייסים מחיל האוויר. "המשימה שלנו היא לקרוא תיגר על המדיניות הישראלית"

פרסום עוין? אתר אינטרנט פרו פלסטיני, שמקום מושבו הוא ככל הנראה בקליפורניה שבארצות הברית, פרסם היום (ה') 100 תמונות ושמות של אנשים שלטענתם הם טייסים פעילים בחיל האוויר הישראלי שחשודים בפשעי מלחמה. לצד כל תמונה באתר כתובה דרגתו של הטייס, תאריך הלידה שלו וכן מספר תעודת הזהות. בין היתר הובאה תמונה של צעירה, שבה נטען כי היא טייסת בדרגת אלוף-משנה בת 24.

 

תמוונת ופרטים אישיים. אתר האינטרנט הפרו פלסטיני ()
תמוונת ופרטים אישיים. אתר האינטרנט הפרו פלסטיני

 

מנהלי האתר טוענים כי קיבלו את המידע מגורם אנונימי. חשיפת המידע נועדה כדי לתבוע את הטייסים כאשר ייצאו לחו"ל. מנהלי האתר הודו לאנשים שסיפקו להם את המידע וכתבו כי הם מקווים שיוכלו לספק מידע נוסף על מבצעים והחלטות שנעשו על ידי הטייסים המופיעים ברשימה. מידע שניתן יהיה להשתמש בו כדי להמשיך בצעדים משפטיים שיוגשו נגדם.

 

האתר טוען כי הוא קשור לקבוצה של מאות ארגוני זכויות אדם וכי אנשיו פועלים בתוך ומחוץ לארצות הברית.

 

"המשימה שלנו היא לקרוא תיגר על המדיניות הישראלית ונגד פעולות אשר מונעות מהפלסטינים לקבל את זכויותיהם. אנו דבקים בעקרונות של אי אלימות". עוד נכתב כי מטרת התנועה היא "להבטיח את זכות הגישה לכל פלסטין". עוד נמסר כי הם תומכים בהטלת סנקציות על כל צד שמונע מהפלסטינים את זכויותיהם.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "פרסום רשימת השמות על ידי ארגון פרו פלסטיני מוכר לצה"ל. הפרסום, רצוף השגיאות, מהווה ניסיון נוסף של גורמים אנטי ישראליים לפגוע בזכותה הלגיטימית של מדינת ישראל להגן על עצמה דרך האשמות כזב. צה"ל ומשרדי הממשלה הרלוונטים עוקבים באופן שוטף אחר הניסיונות לנקוט תהליכים משפטיים נגד מי שפועל מטעם מדינת ישראל במלחמתה בטרור ונוקטים צעדים מתאימים. צה"ל ימשיך לפעול בהתאם לדיני הלחימה של המשפט הבין לאומי". 

בנוסף נודע כי החיילים יתודרכו בהתאם על מנת לשמור על ביטחונם האישי.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים