שתף קטע נבחר

היום: קסם שוקרון תזכה במדליה בלונדון

ג'ו אלאה המייצגת את ניו זילנד, או בשמה העברי קסם שוקרון, הבטיחה לעצמה לפחות את מדליית הכסף בשיוטים בדגם 470. אביה, המתגורר במושב ינון בדרום, נמצא איתה בלונדון

חובבי הספורט בארץ לא זכו עדיין לראות אף ישראלי עומד על הפודיום באולימפיאדת לונדון, אך אם ממש רוצים סיבה לגאווה ישראלית, ניתן למצוא אותה היום (ו') בשיוט המדליות של המפרשיות דגם 470. אמנם צמד הישראליות ורד בוסקילה וגיל כהן סיימו רק במקום ה-15 הכללי ולא העפילו לשיוט הגמר, אך מי שהבטיחה לעצמה לפחות את מדליית הכסף, היא ג'ו אלאה. אלאה, בת 26, נולדה ומייצגת את ניו זילנד, אך אביה שוקי שוקרון מתגורר במושב ינון שבמועצה האזורית באר טוביה.

 

ג'ו משמאל על הסירה בשיט 470. "ניו זילנדית עם משפחה ישראלית"  (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ג'ו משמאל על הסירה בשיט 470. "ניו זילנדית עם משפחה ישראלית" (צילום: AFP)

 

"מדי פעם היא היא אומרת לנו בעברית 'יאללה בואו לים'" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
"מדי פעם היא היא אומרת לנו בעברית 'יאללה בואו לים'"(צילום: AFP)

 

לאחר מלחמת לבנון הראשונה נסע שוקרון לניו זילנד עם מי שלימים תהיה אשתו הראשונה, דניאלה אלאה, אותה הכיר בזמן ששירתה בצבא. שם נולדה ג'ו או בשמה הישראלי - קסם, ומידי שנה הגיעה המשפחה לביקור בישראל. ג'ו התחילה להתחרות בשייט כשהייתה בת 10, ובבת המצווה שלה שערכה בבאר שבע, כך מספרים בני משפחתה, ביקשה מהנוכחים לסייע לה בקניית הסירה הראשונה שלה.

 

אשתו הנוכחית של שוקי, טלי שוקרון, סיפרה ל-ynet: "ממש בגיל צעיר היא אמרה שהחלום שלה זה לזכות במדליה אולימפית, ומאז היא מוותרת על הרבה

דברים כדי להיות ממוקדת בשיט. שוקי היה איתה כל השנים כשהוא חי בחו"ל באימונים ומאז הוא מלווה אותה בכל התחרויות שלה".

 

עבור אלאה, זו תהיה המדליה האולימפית הראשונה, וכשסיימה ביום רביעי את התחרות הכללית התקשו הוריה, שוקי ודניאלה, שהגיעו לעודד אותה בתחרות לתאר את גודל השמחה. "שוקי מתרגש מאוד שהיא זכתה במדליה כי זה ממש חלום שהפך למציאות", הוסיפה טלי שוקרון. "הוא אפילו לא יכול לדבר איתה כי היא רוצה להישאר מרוכזת בשיוט שלה, שבו תתמודד בעיקר נגד צמד הבריטיות על מדליית הזהב. אנחנו מאחלים לה את כל ההצלחה בשיוט המדליות כי זה לא דבר מובן להתחרות במדליית זהב זו גאווה לאומית, למרות שזה לא תחת דגל ישראל, הגנים הם בהחלט ישראלים".

 

ורד בוסקילה. סיוע מישראל (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
ורד בוסקילה. סיוע מישראל(צילום: אורן אהרוני)

 

ראש המועצה האזורית באר טוביה, דרור שור, הצטרף לברכות ואמר: "כולנו במועצה גאים על הישגיה של ג'ו ושמחים בשמחתו של תושבנו שוקי שוקרון, אנו מאחלים לבתו הצלחה בשיט המדליות". 

 

"הסיוע" הישראלי

"ג'ו היא תותחית וספורטאית ענקית, היא מאוד מוכשרת ורואים שהיא עובדת קשה. ממש מקור להערצה", סיפרה ורד בוסקילה, שמתחרה כבר שנים רבות נגד הניו זילנדית. מעבר לקשר המשפחתי של ג'ו לישראל ישנה סיבה נוספת שחלק קטן מהמדליה שבה תזכה שייך לנו הישראלים. לפני יומיים בשיוט מספר שמונה, ביצעה ג'ו ובת זוגה עבירה, על הסירה של ורד בוסקילה וגיל כהן. אך מכיוון שלזוג הישראליות לא היה יותר

סיכוי למדליה, הן החליטו לא לערער עליהן ובכך להרוס לצמד הניו זילנדיות את הסיכוי למדליה. הן השאירו אותן במרוץ עם אותו מספר נקודות כמו צמד הבריטיות.

 

"יש בינינו יחסים מקצועיים טובים. היא מבינה עברית, אבל כשאנחנו מדברות זה באנגלית", הוסיפה בוסקילה. "היא ניגשה אלינו להגיד תודה על כך שלא ערערנו, והתנהגנו בצורה מקצועית וחברית. אבל באופן כללי ג'ו לא מציגה את עצמה כישראלית, היא רואה את עצמה כניו זילנדית עם משפחה בישראל. מדי פעם היא מקשיבה לשיחות שלנו הישראלים והיא צוחקת איתנו ומדי פעם היא היא אומרת לנו בעברית 'יאללה בואו לים', אבל היא משתמשת בהיותה ישראלית, או שזה מקור לגאווה מבחינתה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים