שתף קטע נבחר

עימות בין שרף לקופל על הזזת שמשיה

אווירה מתוחה ביום הבחירות לראשות האיגוד. צביקה שרף: "אי אפשר לדבר עם הבן אדם הזה, הוא כל הבעיה". קופל: "הצעתי לו תפקיד התנדבותי, הוא רצה 600 אלף שקל"

יום הבוחר הגיע והערב (ד') יתברר מי יהיה י"ר איגוד הכדורסל - אבנר קופל או צביקה שרף. חודשיים של הכפשות בין סיעת עוז ושרף לרשימת המרכזים המאוחדת וקופל, עימותים תקשורתיים ואין ספור ביקורים בבית הדין של איגוד הכדורסל הגיעו לסיומם.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

בסופו של דבר, סיעת עוז הצליחה להוציא מבית המשפט המחוזי בפ"ת הוראה שהיא תוכל להשתתף בבחירות להנהלת האיגוד. קשה היה שלא להבחין היום במתח בין שני המתמודדים במתחם הסטוקו בהדר יוסף בת"א. הקלישאה 'את המתח אפשר לחתוך בסכין', הפכה לעובדה מוגמרת. דברים קטנים כמו הזזת שמשייה, הצליחו ליצור עימות בין שני המועמדים, כפי שניתן להבחין בכתבת הוידאו המצורפת.

 

אגב, ברשימת המרכזים המאוחדת, אבנר קופל נמצא "רק" במקום ה-18. שאול אייזנברג, מס' 2 בסיעת עוז, דאג להודיע לקופל לעיני המצלמות, כי במידה

ורשימת המרכזים לא תקבל מספיק קולות, הוא ידאג לו לתפקיד באיגוד הכדורסל. מתוח כבר אמרנו?

 

צביקה שרף: "אני כנראה אכתוב ספר אחרי הבחירות האלה, על כל מה שקרה בדרך. בואו נחכה בסבלנות. אף אחד לא יודע מה תהיה התוצאה. כשנדע, נדבר. אין לי חרטות ואי אפשר היה שיהיה שילוב מוצלח ביני לבין אבנר קופל, כי אי אפשר לדבר עם הבנאדם הזה. הוא כל הבעיה. ברגע שהוא ישב איתי ארבע פעמים ועשה מה שעשה, אין לי אמון בו. לכל אורך הדרך רציתי לדבר על מה אני יכול לתת ולתרום, אבל נעשו פה דברים נוראיים שלא באו ממני. פעלתי מרצון לצדק, ליושר, לשקיפות והגינות, אבל אף אחד לא נתן לזה אפילו רבע שעה של יושר או צדק או הגינות. שיבורכו המרכזים שהחליטו שאבנר קופל הוא הבחירה שלהם, אני אחכה לתוצאה. אני לא יכול להשיג שינוי אם לא אנהל".

 

"עוד אכתוב ספר על הבחירות האלה". צביקה שרף (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
"עוד אכתוב ספר על הבחירות האלה". צביקה שרף(צילום: ראובן שוורץ)
 

לשאלה אם ישאר בהנהלה במקרה שלא ייבחר, אבל ייכנס להנהלת האיגוד, הוסיף שרף: "נכון לרגע זה אין לי תוכניות אחרות". אבנר קופל: "אני

לחוץ מאוד, כי הערב נבחרת ישראל תשחק במונטנגרו וראשי לא יכול להיות איתם, ונבחרת הנוער תשחק בחמש בערב כדי לחזור לדרג א', כשאלה שמתמודדים פה מולי הם אלה שהורידו אותה לדרג ב'. איגוד הכדורסל עסוק היום בדברים אחרים במקום בנבחרות ולכן אני לחוץ.

 

"בית המשפט החליט שהבחירות יהיו היום, יכול להיות שלא שמנו לב. יכול להיות שהצד השני, שהיה עסוק בהכפשות, לא שם לב לעובדה שהתאריך לא מתאים. זה גם עוד כלי ניגוח של המתנגדים, כדי להראות שאיגוד הכדורסל לא ער לעניין. אני מתנצל בפני כולם. בכל מקרה - שמנו פה מסכים. אין ספק שזה מהלך לא טוב, אבל כל מסע הבחירות וההכפשות פגע באיגוד הכדורסל ועל זה אין חילוקי דיעות".

 

פתקי ההצבעה בבחירות (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
פתקי ההצבעה בבחירות(צילום: ראובן שוורץ)
 

קופל נשאל מה מנע את שיתוף הפעולה בינו לבין שרף ואמר: "אם הייתי נותן 600 אלף שקל מכספי הציבור לצביקה כפי שביקש, לא היינו נמצאים פה היום. הצעתי לו לבוא לתפקיד התנדבותי, הצעתי אח"כ רבע מיליון שקל לתת לו לתפקיד מקצועי

באיגוד. תפקיד מקצועי, שלזה אולי הוא כן יכל לעשות והוא לא הסכים, הוא רצה 600 אלף. אם הייתי נותן לו 600 אלף, לא היינו יושבים פה, היינו מתעסקים בנבחרת ישראל. זה קם ונפל רק על כסף. אני מתנדב בספורט, מעולם לא לקחתי שקל מהספורט, הבאתי במנהלת 120 מיליון שקל לקבוצות בכדורסל הישראלי, יש לי הוכחות מוצקות. במשוואה הזו היתרון הוא שלי".

 

קופל התייחס להישג של סיעת עוז לבחירות חשאיות ללא ייפויי כח ואמר: "אין ספק שזה היה צריך לקרות, אני עשיתי את אותו מהלך בכדורגל לפני שנתיים וזכיתי. ככה הבחירות צריכות להתנהל ובנושא הזה אני מסכים איתם. אני רוצה לומר שבנושא הזה יש ניגוד אינטרסים מסויים ביני לבין המרכזים. אני רציתי בחירות מוקדם ככל האפשר, לטענת המרכזים אין להם לפי התקנון כמות מספיקה, ואם ידרסו להם את התקנון בבית המשפט, ידרסו מחר דברים אחרים. קיבלתי את טענתם בהבנה ובואו נקווה שאחרי הבחירות נתעסק אך ורק בכדורסל".

 

"ח"י זה דבר טוב ביהדות". אבנר קופל (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
"ח"י זה דבר טוב ביהדות". אבנר קופל(צילום: ראובן שוורץ)
 

על כך שהוא רק במקום ה-18 ברשימה הוסיף קופל: "קודם כל ח"י זה דבר טוב ביהדות וברכה. שמעון מזרחי הוא ותיק ממני עם תארים והוא מספר 1 ברשימה. אני יכול להניח את דעתכם שהמלחמה תהיה בין המקומות 34 ל-39 ולא לפני כן, למה? מכיוון שכל קבוצות ליגת על, למעט אחת או שתיים וכל קבוצות הליגה הלאומית וקבוצות הנשים, המגזר הערבי וכו' רוצים אותי ואת הרשימה הזו". 

 

שאול אייזנברג, אורנה אוסטפלד ואבנר קופל (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
שאול אייזנברג, אורנה אוסטפלד ואבנר קופל(צילום: ראובן שוורץ)

צביקה שרף ויו"ר רמה"ש רחל אוסטרוביץ' (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
צביקה שרף ויו"ר רמה"ש רחל אוסטרוביץ'(צילום: ראובן שוורץ)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
אבנר קופל
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים