שתף קטע נבחר

איש המקצוע מול האשף בניהול

מי יבחר ליו"ר איגוד הכדורסל, צביקה שרף או אבנר קופל? מחר בערב יתבררו התוצאות. ynet ספורט מציג את נקודות הזכות והחובה של המועמדים

למה לי פוליטיקה עכשיו? משינה כבר אמרו את זה קודם, אבל החודשיים האחרונים היו כמרקחה בכדורסל הישראלי לקראת הבחירות להנהלת איגוד הכדורסל, שמתוכם אמור לצאת יו"ר האיגוד הבא.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

אבנר קופל או צביקה שרף, צביקה שרף או אבנר קופל. הכל התחיל כשארבעת המרכזים - מכבי, הפועל, בית"ר ואליצור החליטו לתמוך בקופל לתפקיד היו"ר והדיחו את היו"ר הקודם, שי שני. עם כניסתו לתפקיד מ.מ יו"ר האיגוד, פנה קופל לצביקה שרף והציע לו את תפקיד יו"ר הוועדה המקצועית. מכאן החלה הסאגה הבלתי נגמרת.

 

העלה את הרייטינג לכדורסל. אבנר קופל (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
העלה את הרייטינג לכדורסל. אבנר קופל(צילום: אורן אהרוני)
 

שרף סירב להצעה, מה שהביא את קופל לומר: "התאכזבתי מפיני גרשון וצביקה שרף. מאמנים בכירים כמוהם צריכים להבין שנבחרת ישראל זו תרומה

לקהילה. גם אני מתנדב". שרף לא אהב את הדברים והחזיר: "לכל התהליך מולי קופל לא בא בידיים נקיות. הוא ניהל איתי מו"מ בצורה פוליטית, אולי כי לא רצה שבאמת אגיע כדי שיוכל להגיד שניסה להביא אותי ולא הסכמתי".

 

כזכור, שרף הצטרף לסיעת עוז, שאחרי מאבק קשה הגיעה לבית המשפט המחוזי בפ"ת, שקבע כי על איגוד הכדורסל לאפשר לסיעה להתמודד מול רשימת המרכזים המאוחדת. מחר (ד') אמורות להתקיים הבחירות ל- 39 חברי ההנהלה, מהם ייצא היו"ר הבא.

 

הפינה לשיפוטכם: ynet ספורט מביא בפניכם מספר נקודות למחשבה בעד ונגד כל מועמד. 

 

בעד צביקה שרף: מאמן מאז 1978, זכה בעשר אליפויות ושישה גביעים בארץ. תוסיפו לזה את גביע אירופה למחזיקות עם אריס סלוניקי, גביע רוסי

עם ספרטק סנט פטרסבורג, אימן את נבחרת ישראל בין 1993-1997 וב-2005-2009, ועוד אינספור תארים והישגים. לא צריך להוסיף, ברור שמדובר במקצוען ובאדם שמכיר את הכדורסל מקרוב. כפי שגם מעיד על עצמו, תרם רבות לכדורסל הישראלי וללא ספק טובת הכדורסל והרצון לקדמו עומדת בפניו.

 

נגד צביקה שרף: דווקא העובדה שמדובר באיש מקצוע, עלולה להוות בעיה ברגע שימנה מאמנים. יתקשה לעמוד מהצד ורק לייעץ, שרף ידוע בדעתנותו, כך שיתקשה לא להתערב ועלול להתעמת עם אותם מאמנים שיעבדו תחתיו.

 

 

גייס כספים לכדורסל, אוהב ארועים נוצצים. קופל (צילום: עודד קרני) (צילום: עודד קרני)
גייס כספים לכדורסל, אוהב ארועים נוצצים. קופל(צילום: עודד קרני)

 

בעד אבנר קופל: בעשר שנים בראש מנהלת הליגה גייס 120 מיליון שקל, החזיר את הכדורסל הישראלי ללוח השידורים והעלה לו את הרייטינג.

הצליח, למרות המחאות של מכבי ת"א, להנחיל שיטה שהביאה לאלטרנטיבה לשליטה של המועדון הצהוב.

 

נגד אבנר קופל: פוליטיקאי במלוא מובן המילה. אוהב אירועים נוצצים וגורם ללא מעט ביקורות כלפיו לגבי פזרנות כספים. מצטייר כלפי חוץ כעסקן שידו בכל, כולל ההתאחדות לכדורגל והוועד האולימפי. מצטייר כמי שבמקרה נמצא כרגע באיגוד הכדורסל, אבל מחר יילך למקום אחר.

 

נלחם נגד השחיתות. צביקה שרף (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
נלחם נגד השחיתות. צביקה שרף(צילום: ראובן שוורץ)
 

בעד צביקה שרף: נלחם נגד השחיתות ולמען בחירות דמוקרטיות. הצליח אחרי קרב מתיש לצאת נגד התקנון המיושן של האיגוד, והביא להשתתפותה

של סיעת עוז במערכת הבחירות, שהיתה עד אותו רגע מלאה בייפויי כח. בעצם, המערכת התנלה במעמד צד אחד בלבד של רשימת המרכזים המאוחדת, בלי בחירה אמיתית בין שני מועמדים.

 

נגד צביקה שרף: בעוד שלגבי מקצוענותו של שרף קיים קונצנזוס, קיימים לא מעט סימני שאלה לגבי האנשים סביבו, במיוחד לגבי מס' 2 ברשימת עוז, שאול אייזנברג, שלטענת לא מעט אוהדים היה האחראי הראשי לפירוקן של קבוצות הגברים והנשים של הפועל ת"א, למרות הניסיונות להסביר אחרת.

 

בעל דימוי של אחראי לפירוק קבוצות. שאול אייזנברג (צילום: יועד כהן) (צילום: יועד כהן)
בעל דימוי של אחראי לפירוק קבוצות. שאול אייזנברג(צילום: יועד כהן)
 

בעד אבנר קופל: ניהול, ניהול ושוב ניהול. איש עסקים ממולח שיודע לגייס כספים, לשכנע ולהעמיד הנהלות על הרגליים. בין אם זה במגזר הפרטי, בכדורסל

או בכל מקום אחר, העסקים של קופל פורחים.

 

נגד אבנר קופל: היד האחת שעשו הפועל, מכבי, בית"ר ואליצור לא מוסיפה לו כבוד, ולפחות מבחוץ העסק מריח לא כל כך טוב. השאלה הגדולה היא כמה זמן תחזיק מעמד ברית בין סיעות שנחשבו יריבות כל כך הרבה שנים.

 

 

די ברור לכולם, ששילוב בין שני המועמדים האלה, קופל בניהול ושרף בכל מה שקשור למקצוענות, יכל להיות מושלם. אבל, זה כאמור כבר לא יקרה ומחר בשעות הערב המאוחרות נדע ידו של מי יצאה על העליונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
צביקה שרף
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים