שתף קטע נבחר

שרף: "קופל הוא רב-עסקן, אני איש מקצוע". צפו

מועמד סיעת עוז לתפקיד יו"ר איגוד הכדורסל קיים מסיבת עיתונאים לקראת הבחירות שייערכו מחר ותקף את יריבו, אבנר קופל: "כשהוא משקר לא זז לו שריר בפנים, למובארק מצאו מחליף, אז גם לו. אעשה מהפכה". פיני גרשון: "הכל פה נעשה בקומבינות. הגועל נפש הזה מרחיק את הילדים מהענף"

לאחר חודשים ארוכים של עימותים, האשמות ומאבקים בכדורסל הישראלי, תגיע מחר (ד') הסאגה המדוברת ביותר לסיומה, עם קיום הבחירות להנהלת איגוד הכדורסל. כידוע, הקרב המרכזי יהיה בין רשימת המרכזים המאוחדת (התומכת באבנר קופל לתפקיד יו"ר האיגוד) ובין סיעת עוז (שתומכת בצביקה שרף לתפקיד).

 

עוד ב-ynet ספורט:

  

היום קיים צביקה שרף מסיבת עיתונאים בבאר יעקב, במהלכה הוא שוחח על הבחירות המתקרבות ועל העימות המתוקשר עם אבנר קופל. במסיבת העיתונאים לקחו חלק גם שאול אייזנברג, אורנה אוסטפלד, פיני גרשון, אברהם בורג ואבשלום וילן.

 

צביקה שרף ופיני גרשון. "לא אבנר קופל עשה את השולם בינינו" (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
צביקה שרף ופיני גרשון. "לא אבנר קופל עשה את השולם בינינו"(צילום: ראובן שוורץ)

 

עוד לפני הגעתו של פיני גרשון למסיבת העיתונאים, לקח שאול אייזנברג את המיקרופון ופתח: "השאלה הראשונה הנשאלת - מה הרקע למאבק הגדול

באיגוד הכדורסל? לפני כמה חודשים ביקשו ממני אנשי הפועל לתמוך במהלך של איגוד כדורסל בלי שמעון מזרחי ובלי מכבי, כדי שהרוב המוחלט באיגוד יהיה של הפועל והם יוכלו לכפות החלטות כרצונם.

 

"תשובתי הייתה שלילית, ומיד אנשי הפועל חרתו על דגלם: איגוד כדורסל בלעדינו. אני מקווה שנוכל לעשות מפנה גדול, לא רק בכדורסל עצמו אלא בספורט כולו".

 

אייזברג ושרף במסיבת העיתונאים (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
אייזברג ושרף במסיבת העיתונאים(צילום: ראובן שוורץ)

 

אבשלום וילן: "אני חושב שהספורט הישראלי חייב לעבור טלטלה ברמת העסקנות. זה הגוף היחידי בישראל שנתקע בשנות ה-50. בלי לשים לב קמה פה מהפכה, אנשים קמים ואומרים: 'קצנו בשלטון העסקנים'. אני מקווה שקבוצות הכדורסל יבינו שיש להם הזדמנות להוביל את הענף למקום אחר".

 

אברהם בורג: "בניגוד לאבשלום, שהסיעה פנתה אליו, אצלי המקרה הפוך. במשך יותר מדי שנים הבריונות ניהלה את הספורט הישראלי, פתאום נוצרת כאן אלטרנטיבה שאני לא יודע אם תקרה פעם שנייה, מה שיש כאן זו לפחות שחיתות ציבורית. אני לא מאמין שיש עוד אנשים כמו צביקה שרף בכדורסל הישראלי".

 

"אנשים שלא תרמו כלום לכדורסל מנסים למצוא בי דופי". שרף במסיבת העיתונאים (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
"אנשים שלא תרמו כלום לכדורסל מנסים למצוא בי דופי". שרף במסיבת העיתונאים(צילום: ראובן שוורץ)

 

אורנה אוסטפלד: "זהו רגע היסטורי. במהלך השנים האחרונות סיעת עוז מייצרת מכתבים אינסופיים על התנהגות בלתי תקינה, הכל נסגר בדילים. נמאס מחוסר השקיפות. לא חושבת שהכרתי במשך 40 שנה בנאדם כל כך ישר ולהוט שהכדורסל יהיה יותר טוב".

 

צביקה שרף: "אני הראשון ששמח שנבחרת העתודה עלתה לדרג א', אני האיש שנתן את כל חיי לנבחרות ישראל. אבנר קופל לא שייך לנבחרת העתודה, לא שייך לנבחרת הבנות ולא לקדטים/קדטיות. שלא ייחס לעצמו דברים שלא שלו. אני לא רוצה להיגרר למסע ההשמצות המלוכלך של היומיים האחרונים. אנשים שלא תרמו כלום לכדורסל מנסים למצוא בי דופי".

 

אבנר קופל. "רב אמן בפסטיבלים" (צילום: עודד קרני) (צילום: עודד קרני)
אבנר קופל. "רב אמן בפסטיבלים"(צילום: עודד קרני)

 

שרף סיפר: "לפני ארבע שנים פנו אליי גורמים מרכזיים ואמרו לי: 'אתה היחיד שיכול להציל את הכדורסל הישראלי', כולם אישרו את המינוי שלי, כולל שי שני ושמעון מזרחי, אבנר קופל אירגן התנגדות בגללה המינוי בוטל. התברר

שבמקביל הוא עשה את אותו תרגיל לפיני גרשון. ראיתי שכדי לפתור את הבעיה הכי גדולה - הבעיה המקצועית, צריך ללכת לשני מהלכים: הראשון - שאני אהיה יו"ר האיגוד, השני - שיהיה יושר.

 

על יריבו אמר שרף: "אבנר קופל הוא לא עסקן, הוא רב עסקן, רב אמן בארגון פסטיבלים, כשהוא משקר לא זז לו שריר בפנים. יש לי ידע ניהולי גדול פי שלושה מזה של קופל, כישורי הניהול שלי מוכרים. מי שעשה ביני לבין פיני גרשון את השולם זה לא אבנר קופל. פיני ואני ניקח על עצמנו את כל הנושא המקצועי באיגוד הכדורסל, לאחר מכן אעביר זאת בכל המסגרות שצריך. אני לא חושב שיש שני אנשים מקצועיים יותר מאיתנו".

 

צביקה שרף. "לי אי אפשר למכור בלופים" (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
צביקה שרף. "לי אי אפשר למכור בלופים"(צילום: ראובן שוורץ)

 

"אנחנו רוצים לשים דגש על השחקנ/ית הישראל/ית. צריך לשנות את כל צורת העבודה במחלקת הנוער, צריך להתבצע שינוי מהיסוד. לא יהיו קיצורי דרך, כולם צריכים להיות שווים, צריך להתחיל מהפריפריה. לי אי אפשר למכור בלופים. אני רוצה שכל מועדון, מקטן עד גדול, יקבל את התמיכה. כשאני לוקח תפקיד - אני הופך אותו להכי חשוב בעולם, ואני לא עושה זאת לבד, אני נעזר במקצוענים. הדלת שלי תהיה פתוחה. חשוב שיהיו בחירות חשאיות. למובארק מצאו מחליף וגם לאסד ימצאו מחליף, גם לקופל".

 

לאחר מכן העביר שרף את המיקרופון לפיני גרשון, שאמר: "את מישהו מפחיד שצביקה יהיה באיגוד הכדורסל. לא רוצה להיכנס לנושא הרפש. צביקה קיבל הצעה להיות באיגוד הכדורסל כדי למנוע את מועמדותו לתפקיד היו"ר. אני מכיר את הנפשות הפועלות. אתם כל הזמן טוענים ששמעון מזרחי מנהל את האיגוד, כשהחיבור הנוכחי יתפרק עדיף שצביקה יהיה שם, מזרחי ושרף יכולים ליצור חיבור טוב יותר.

 

דייויד בלאט והמדליה. "עשו טרנספר למאמן הכי מוכשר" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
דייויד בלאט והמדליה. "עשו טרנספר למאמן הכי מוכשר"(צילום: אורן אהרוני)

 

אם מנכ"ל משרד הפועל אומר: 'החלטנו להחליף את צביקה ורשביאק ואנחנו עושים זאת דרך ארגון הכדורסל', זה אומר שלא איכפת להם מהאיגוד אלא מהוועד האולימפי. קראתי את תכנית העבודה של צביקה, מדובר בעבודה מסודרת שאם 70 אחוז ממנה יתקיים, יתחולל שינוי בכדורסל. כל מה שנעשה - נעשה בגלל אגו. הגועל נפש שמסתובב פה בימים האחרונים לא מקרב את הילדים לענף.

 

"אני אעזור לשרף בצד המקצועי, אני לא פה בשביל לקבל מקום באיגוד. יש אקדמיות בכל הארץ, אבל אין שחקנים ואין מאמנים. הצד השני חושש שסיעת עוז תשב בארגון הכדורסל, בגלל זה נזרק הרפש הזה. הכל פה נעשה בקומבינות".

 

שי שני. עזב לפני הסערה (צילום: יובל חן ) (צילום: יובל חן )
שי שני. עזב לפני הסערה(צילום: יובל חן )

 

"השקענו 70 מיליון שקל כדי להביא מדליה, בסופו של דבר עשינו טרנספר לבנאדם הכי טוב בכדורסל - דייויד בלאט, שהביא מדליית ארד לנבחרת רוסיה. צריך לקחת אנשים מוכשרים, לגלות אותם ולפתח אותם בעזרת מאמנים טובים. אנחנו מתעסקים פה בפוליטיקה, לטובת הענף צביקה צריך להיות היו"ר". סיעת עוז תפנה היום שוב לבית הדין המחוזי בפ"ת בבקשה שלא לאשר את רשימת 39 המועמדים של רשימת המרכזים המאוחדת, זאת בשל העובדה שאין להם 20 אחוז של נשים ברשימה, כשלטענת סיעת עוז כך קובע התקנות. מסיעת המרכזים המאוחדת נמסר כי עורכי דינם בודקים את הנושא.

 

"לא ניגרר לשפה הרדודה ולדברי הבלע של סיעת עוז"

תגובת איגוד הכדורסל למסיבת העיתונאים: "לצערנו, אנו נאלצים להגיב פעם נוספת על מסע הכפשות וגניבת הדעת של שאול אייזנברג, צביקה שרף, פיני גרשון ואחרים, בזמן בו אנשי איגוד הכדורסל ומאמניו הלאומיים עסוקים במשחקים הרשמיים של נבחרות ישראל השונות כדי לנסות ולהחזיר את הנבחרות הצעירות לדרג א' מהמקום אליו הידרדרו בתקופתם של שי שני, אייזנברג, אורנה אוסטפלד וצביקה שרף כמאמן לאומי.

 

"איגוד הכדורסל לא ייגרר לשפה הרדודה, דברי הבלע והעובדות השקריות של חברי עוז וימשיך לפעול בצורה שקופה, עניינית, כלכלית ושיווקית לרווחת כלל הכדורסלנים והכדורסלניות הרשומים באיגוד הכדורסל. האיגוד נערך לבחירות להנהלה ולרשות האיגוד אשר ייערכו כאמור באופן חשאי ודמוקרטי. האיגוד קורא לכל ראשי הקבוצות להגיע כדי לממש את זכותם האלמנטרית לבחור לפי שיקול דעתם. בסיום ההצבעה ולאחר ספירת הקולות, תיבחר ההנהלה החדשה, ייקבע יו"ר וממועד זה מקווה האיגוד כי ניתן יהיה לצאת לדרך חדשה, נקייה, ספורטיבית ועניינית".

 

ממנהלת הליגה נמסר: "מנהלת הליגה דוחה בשאת נפש את טענותיו הכוזבות לכאורה של מר שרף באשר למצבה הכספי של מנהלת הליגה וכי המנהלת מתכוונת לחזור לחיק האיגוד. הניסיונות לקשור את מנהלת הליגה לאינטרסים האישיים של מר שרף לעניין רצונותיו להיבחר לאיגוד הכדורסל אינם ראויים והמנהלת דוחה מכל וכל את השמצותיו בנושאים שהוזכרו. המנהלת תמשיך לפעול למען רווחת קבוצות ליגת לוטו כפי שעשתה זאת בנאמנות במהלך השנים האחרונות".


פורסם לראשונה 14/08/2012 12:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
צביקה שרף
צילום: אורן אהרוני
מומלצים