שתף קטע נבחר

רווקים, לאן כדאי לכם לעשות רילוקיישן?

במהלך השנה האחרונה בחנו את הכדאיות של ביצוע רילוקיישן למספר רב של מדינות בהן קיימות פעילות של חברות ישראליות. מה תהיה ההכנסה במדינות השונות? סיכום חוצה גבולות

שוק הרילוקיישן בישראל מאופיין בתנועה של מעל 5,000 איש בשנה לרוב מדינות העולם. מגוון התפקידים המוצעים לאיוש משרות נע בין מהנדסי היי-טק וטלקום, מהנדסים אזרחיים, מנהלי לקוחות, אגרונומים ומומחי חקלאות שונים ועוד, לצד משרות ניהול.

 

 

במהלך השנה האחרונה בחנו את כדאיות ביצוע רילוקיישן למספר רב של מדינות בהן קיימות פעילות של חברות ישראליות.

 

כדאיות המעבר נבדקה על פי מספר פרמטרים: איכות החיים הצפויה, יוקר המחיה, רמת הביטחון האישי, קשיי ההסתגלות וההתאמה למשפחה, יכולת בן הזוג לעבודה, רמות המיסוי וההכנסה הפנויה אשר נותרת בידי העובד.

 

על מנת לספק תמונה כוללת, בחרנו מספר מדינות שסוקרו ולצורך ההשוואה הנוכחית - יצאנו מנקודת הנחה כי מדובר בעובד רווק שמקבל הצעה קבועה לרילוקיישן בגובה של 7,500 אירו שכר חודשי ויכול לעבור לכל מדינה שיבחר.

 


כיצד תראה ההכנסה במדינות השונות?

כיצד תראה ההכנסה במדינות השונות?
מקום המעבר שכר חודשי נטו שכר דירה אחזקת רכב /נסיעות עלויות מחיה וכלכלה סך הכנסה חודשית פנוי לאחר הוצאות חשוב לדעת
הולנד (אמסטרדם) 5,381 אירו 900 אירו 200 אירו 600 אירו 3,681 אירו בהולנד קיימת הטבת מס של עד 30% למי שמגיע על אשרת מומחה
יפן (טוקיו) 6,212 אירו 2,700 אירו 120 אירו

2,396

אירו

996 אירו לרוב יינתן תקציב נוסף להשתתפות בדיור ע"י המעסיק
גרמניה (ברלין) 4,895 אירו 450 אירו 200 אירו 700 אירו 3,545 אירו  
אנגליה (לונדון) 4,930 אירו 1,650 אירו 110 אירו 505 אירו 2,665 אירו  
ארה"ב (קליפורניה) 5,591 אירו 1,038 אירו 545 אירו 560 אירו 3,448 אירו  

 

חשוב לתת את הדעת על ההבדלים הבולטים בין מדינות מערביות למדינות מתפתחות – ההבדל העיקרי ביניהן הינו כי במעבר למדינה מערבית, לרוב, תנאי השכר וחבילת המעבר תותאם ליוקר המחיה ולרמות השכר במדינה, לעומת מעבר למדינה מתפתחת שבמקרה זה, העובד חי ברמת חיים גבוהה מאד יחסית למדינה.

 

חבילת השכר שתינתן לו מורכבת מאלמנטים בסיסיים נפרדים כגון רכב, דיור וכו אשר יינתנו ישירות על ידי המעסיק או בכיסוי עלויות מלא לבין השכר.

 

מגוון תפקידים רחב

לרוב, מדינות מתפתחות יציעו מגוון רחב יותר של תפקידים למחפשים רילוקיישן אך יהיו יותר מוגבלות ביכולתן לספק את תנאי המחיה הדרושים למשפחות.

 

מרכיב החיסכון הינו מהותי בבחינת תפקידים במדינות מערביות למדינות מתפתחות, וניתן לציין באופן גורף כי מדינות מערביות יציעו איכות חיים גבוהה יותר על חשבון חיסכון מועט ומדינות מתפתחות יציעו איכות חיים נמוכה יותר לצד חיסכון כספי משמעותי יותר.

 

לסיכום ניתן לראות כי קיים שוני גדול בין המדינות ברמת ההכנסה/מיסוי/איכות החיים וההכנסה הפנויה. כמו כן, חשוב לזכור כי מדובר במקרה מבחן תאורטי שכן לרוב השכר שיוצע יותאם לנהוג במדינה ולא תינתן לעובד זכות הבחירה להיכן להישלח.

 

הכותבת היא מנכ"לית רילוקיישן ג'ובס, העוסקת ביעוץ והשמה בתחום הרילוקיישן .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משתלם?
צילום: Shutterstock
עינת גז
מומלצים