שתף קטע נבחר

שוב: כתובות נאצה על מסגד בכפר ליד חברון

הכתובת "תג מחיר מגרון" רוססה על קיר המסגד בכפר אימריש. רק לפני יומיים הכריז השר לביטחון פנים על הקמת יחידה שתטפל בטרור יהודי

בכפר אימריש שליד חברון התגלתה הלילה (יום ד') כתובת נאצה: "תג מחיר מגרון". כוחות צה"ל שערכו סיור באזור גילו את הכתובת, שרוססה ככל הנראה לפני יומיים.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

המסגד הושחת (צילום: מוסא אבו השהש, בצלם) (צילום: מוסא אבו השהש, בצלם)
המסגד הושחת(צילום: מוסא אבו השהש, בצלם)
 

לפני כשבוע הציתו אלמונים את דלת הכניסה של מנזר השתקנים בלטרון, וריססו במקום כתובות נאצה נגד הדת הנוצרית ובהן נכתב "רמת מגרון", "מעוז אסתר" - שמות מאחזים ביהודה ושומרון - וכן "ישוע קוף" ו"ערבות הדדית". היחידה המרכזית של משטרת מחוז ירושלים פתחה בחקירה בשיתוף השב"כ.

 

פעולה זו עוררה הדים בעולם נוכח הפגיעה ברגשותיהם של נוצרים רבים ברחבי העולם. שר החוץ אף התייחס לנזק שגורמים מבצעי פעולות החבלה וכינה אותם "מטורפים".

 

במקביל הודיע השר לביטחון פנים על הקמת יחידה חדשה של המשטרה שתפעל נגד טרור יהודי. זאת על רקע ההצלחות הדלות בהתמודדות עם עשרות האירועים של פגיעה במוסדות דת. השר יצחק אהרונוביץ' הודיע כי היחידה תעסוק בפשיעה הלאומנית ובאירועי "תג מחיר". לדבריו, "עלינו לגלות אפס סובלנות לטרור, פגיעה במוסדות דת, סמלי שלטון ואירועים הנקראים תג מחיר". הוא התחייב: "נקים בקרוב כוח ייחודי שיתווסף לכוחות הקיימים ויתמודד עם התופעה. נביא את האשמים לדין, לא ניתן להשלים עם מצב זה". בשנתיים האחרונות הוגשו 23 כתבי אישום בלבד לעומת 170 אירועים מתועדים של ריסוס כתובות נאצה, השחתה וכדומה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"תג מחיר" על קיר המסגד
צילום: מוסא אבו השהש, בצלם
כתובות נאצה (ארכיון)
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים