שתף קטע נבחר

שגרירים באירופה: "תג המחיר גרם נזק כבד"

הצתת המנזר בלטרון משליכה על מעמד ישראל ביבשת הישנה. מברק דיווח על "נזק תדמיתי כבד" בצרפת, בעוד עיתוני איטליה תהו מדוע "הם לא מסוגלים לתפוס כמה יהודים שפועלים מתחת לאף שלהם". המפכ"ל דנינו: "אסור לנו לעבור לסדר היום"

דיווחים קשים ומטרידים משגרירי ישראל ברחבי אירופה, בעקבות אירוע "תג מחיר" במנזר השתקנים בלטרון. מברקים שנשלחו למטה משרד החוץ בירושלים ביממה האחרונה כוללים התרעות על פגיעה תדמיתית קשה של ישראל באירופה בעקבות המעשה.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

במברק שנשלח מפריז לירושלים נכתב, בין היתר כי "הסיקור גורם נזק תדמיתי כבד בצרפת". התקשורת באיטליה אף תקפה את שירותי הביטחון של ישראל ותהתה באחד המאמרים שפורסמו מדוע "הם מסוגלים לתפוס מחבל עוד לפני שהוא יוצא לדרכו, ולא מסוגלים לתפוס כמה יהודים שפועלים מתחת לאף שלהם", כהגדרתם.

 

בעקבות הדברים, קיים משרד החוץ אירוע הזדהות עם אנשי המנזר, במהלכו גינה סגן השר דני אילון את הפעולה ואמר כי ישראל תמשיך לפעול למען חופש דת בתחומה. "הפגיעה בכם היא טרור כנגד כולנו, זוהי לא דרכה של הציונות ושל היהדות", הגיש.

 

גם מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, התייחס לאירוע: "זה המשכם של מספר אירועים, של ארגונים

קיצוניים, שמטרתם היא אחת - להפר את האיזון במרקם החיים העדין באזורנו. מדובר בעבריינות חמורה מאוד. פשוט אסור לנו לעבור לסדר היום. המטרה שלנו היא לעשות את כל מה שצריך כדי להגיע למבצעים בהקדם, בדיוק כמו שעשינו בבת עין וריסוס הכתובות ביד ושם", הדגיש.

 

דנינו, שהשתתף בקונגרס העולמי של סניפי איפ"א (ארגון השוטרים הבינלאומי), הוסיף כי "חלק מהאירועים הללו מסתכמים בסוף בנזק מזערי לרכוש, לכאורה, אך הפגיעה ברגשות הדת היא חמורה לאין ערוך. העבירה הטכנית היא לא העניין, ולכן גם הענישה צריכה להיות בהתאם".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כתובות הנאצה בלטרון
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים