שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הבורסה ננעלה בעליות; כלל ביטוח עלתה ב-7.8%

  ת"א 25 עלה ב-1.1%, ת"א 100 טיפס ב-1.2% ומדד הנדל"ן הוסיף 3.3%; מגדל עלתה ב-4.6% לאחר העלאת המלצה מדש; אלון גלזר, לידר: "מניות הבנקים יהיו הקטר המרכזי שיוביל את העליות בבורסה"; מחזור המסחר: 1.5 מיליארד שקל

  המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ב') בעליות בהובלת מניות הפיננסים על רקע העליות בוול סטריט והמגמה החיובית שנרשמת בבורסות אירופה. מחזור המסחר - 1.15 מיליארד שקל.

   

  מדדי מניות

  מדד תל-אביב 25 עלה ב-1.09% ל-1,228.82 נקודות, מדד תל-אביב 100 עלה ב-1.16% ל-1,088.1 נקודות, מדד בלוטק 50 עלה ב-0.44% ל-338.7 נקודות ומדד נדל"ן עלה ב-3.25% ל-285.65 נקודות.

   

  היום ייפורסם מדד המחירים לצרכן לספטמבר, ואילו רוב האנליסטים צופים כי הוא ינוע סביב עלייה של 0.4%-0.5%. "שיעור העלייה במדד ספטמבר גבוה יחסית ויושפע בעיקר מהעלאת המע"מ ומהעלייה החדה במחירי הבנזין אך לאחר מכן צפויים, כרגיל, שני רבעונים שיאופיינו באינפלציה אפסית-שלילית", טוען רפי גוזלן מאי.בי.אי. "זאת על רקע גורמים עונתיים, דחייה אפשרית של העלייה במחירי המזון בשל הקדמת הבחירות וירידה במחירי האנרגיה והסלולר", הוסיף.

   

  נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, העניק ראיון לסוכנות הידיעות בלומברג במהלך ביקורו בטוקיו ואמר כי "הצעדים שנוקטים הבנקים המרכזיים עוזרים לכלכלה העולמית להמנע מלהיכנס למצב של מיתון עולמי", אמר פישר, "אירופה למעשה במיתון ואילו ארה"ב צופה צמיחה נמוכה מ-2% בחודשים הקרובים. התחודשה בשווקים טובה, אך לא ניתן לומר שיצאנו מהמשבר שהתחיל למעשה ב-2008". פישר סרב להתייחס למדיניות הריבית של בנק ישראל ואמר לגבי הקדמת הבחירות בישראל כי "הקדמת הבחירות הוא מהלך טוב".

   

  אלון גלזר מלידר שוקי הון פרסם עבודת מחקר לפיה הוא מעריך כי "הקטר המרכזי שיוביל את העליות יהיה גם הפעם סקטור הפיננסים, ובראשותו מניות הבנקים. מניות הבנקים סיימו עליה של למעלה מ-30% מנקודת השפל שלהן, וברמות אלה עולה השאלה האם כאן הן יעצרו".

   

  "אנו יודעים שהעולם לא באמת מחכה לבחירות אצלנו כדי להתחיל בראלי", הוסיף גלזר, "אבל בין פרט פיקנטי, לאולי אירוע שעוזר לכך שהראלי בשוק הישראלי משמעותי יותר, ניתן לציין כי הראלי בשוק הישראלי החל מיד לאחר הבחירות לכנסת שנערכו בינואר 2003 ובפברואר 2009. יחד עם זאת, ברור לגמרי שלא נראה כאן תיקון משמעותי ואת המשכו של הראלי, אם לא נראה תיקון מקביל בבורסות בעולם", אמר גלזר.

   

  שוק המט"ח והאג"ח

  איגרות החוב הממשלתיות נסחרו היום ביציבות יחסית כאשר המשקיעים מצפים בדריכות לפרסום מדד המחירים לצרכן לחודש ספטמבר.

   

  בשוק הקונצרני איגרות החוב של סאני וסקיילקס המשיכו במגמה החיובית של הימים האחרונים על רקע כוונת חיים סבן לרכוש את פרטנר.

   

  מניות במרכז

  "לאור הצפי לרווחים גבוהים ברבעון השלישי ולסגירת החוב למבוטחים בדמי הניהול המשתנים אנו מעדכנים כלפי מעלה את מחירי היעד לחברות הביטוח" - כך כתב מאיר סלייטר מדש ברוקראז' בסקירה על הסקטור, כאשר מבין כל חברות הביטוח העדיף את מגדל והראל.

   

  "דמי הניהול המשתנים, בשיעור של 15% מהרווח הריאלי בפוליסות ביטוח החיים שהונפקו בין השנים 1990-2003, מהווים את אחד ממקורות הרווח המשמעותיים ביותר של החברות בתקופות בהן הם נגבים. החזרה לגביית דמי ניהול משתנים משקפת אפסייד עתידי נוסף מעבר לרווחיות שכבר נצברה ברבעון", מציין סלייטר. "מגדל כבר החלה לגבות דמי ניהול משתנים, הראל נמצאת כפסע מנקודה זו (פער של כ- 1%) וכלל (עלתה ב-7.8%), מנורה והפניקס התקרבו גם הן למטרה", הוסיף.

   

  בתוך כך לראשונה מאז נחתמה העסקה למכירת חברת הביטוח מגדל (המנייה עלתה ב-4.6%) לשלמה אליהו במרץ האחרון, חצה שווי השוק של מגדל את המחיר עליו התחייב אליהו לשלם. שווי השוק של מגדל נכון לעכשיו עומד על 5.2 מיליארד שקל בעוד שאליהו התחייב לרכוש את מגדל לפי שווי של 705 מיליון יורו (3.5 מיליארד שקל), המשקף שווי למגדל של 4.98 מיליארד שקל.

   

  "נכסי קבוצת עזריאלי הינם מהאיכותיים בישראל הנהנים מפיזור גיאוגרפי נרחב, מיתוג מצוין וניהול איכותי. שילוב כל אלה מאפשר לחברה להשיג צמיחה עקבית בשנים האחרונות, והדבר מושג תוך שמירה על איתנות פיננסית גבוהה", כך עולה מסקירה שכתבה לנה שוורץ, אנליסטית מחלקת השקעות ואסטרטגיה בבנק מזרחי-טפחות, על החברה.

   

  שוורץ ממליצה על המניה ב"קניה" עם מחיר יעד של 100 שקל - פרמיה של 16% על מחיר השוק. "לחברה שישה פרויקטים בפיתוח, בהשקעה של 3.5 מיליארד שקל, אשר צפויים להגדיל ב-50% את שטחי ההשכרה.

   

  אחרי זינוק של מעל ל-200% מתחילת השנה, מלאנוקס תדווח על תוצאות הרבעון השלישי ביום רביעי ולאחר מכן ביום שישי תערוך כנס אנליסטים בניו-יורק. "אנו מצפים לתוצאות ותחזיות חזקות ונותרים עם המלצת קנייה ומחיר יעד של 532 שקל", כותבים בכלל פיננסים ברוקראז'. "אנו מעריכים כי עיתוי יום האנליסטים אינו מקרי וכי לצד גורמים עסקיים כגון כניסת חזקה של EMC, השקת Windows Server 2012 - מהלך גיוס עובדים מאסיבי של מלאנוקס ברבעון השלישי מהווה אידיקציה חשובה לצמיחה הצפויה בשנה הקרובה", כתבו בבית ההשקעות.

   

  חברת הביומד ביוקנסל, העוסקת במחקר ופיתוח של תרופות למחלת הסרטן, הודיעה כי היא מנהלת משא ומתן למיזוג עם חברת פרוטאולוג'יקס בדרך של החלפת מניות. כלל ביוטכנולוגיה (כת"ב) שבשליטת כלל תעשיות של לן בלווטניק, הינה בעלת השליטה בביוקנסל (50%), בעוד שטבע הינה בעלת המניות הגדולה בחברת פרוטאולוג'יקס (31%).

   

  רדהיל ביופארמה מדווחת על תוצאות חיוביות בשלושה ניסויים פרה-קליניים בארה"ב לטיפול בטרשת נפוצה עם RHB-104 והכנות מתקדמות לניסוי קליני שלב 2 בישראל. תרופת RHB-104 של רדהיל (אשר הינה קומבינציה מוגנת-פטנט של שלושה חומרים פעילים בקפסולה אחת, במתן אוראלי) מיועדת גם לטיפול במחלת הקרוהן (Crohn's).

   

  נציגי הגופים המוסדיים המחזיקים באג"ח של אי.די.בי פתוח נפגשו היום באופן רשמי עם נציג יורק בישראל, ג'רמי בלנק כדי להיערך לאסיפת מחזיקי האג"ח שתתקיים בשבוע הבא. בלנק הגיע לפגישה דרך כניסה אחורית וגם חמק ממנה בחשאי בתום הישיבה. הוא הסביר לנציגים כי הוא מעוניין בשיתוף פעולה עמם בכל הנוגע להתנהלות מול הנהלת אי.די.בי אך לא חשף שום מידע לגבי התכניות והכוונות של יורק שרכשה, כידוע, בחודשים האחרונים אג"ח של אי.די.בי פתוח והפכה למחזיקה הגדולה ביותר באג"ח - 20% מהחוב כולו.

   

  מניית דיסקונט השקעות ממשיכה לרכז עניין אצל המשקיעים לאחר של"כלכליסט" נודע כי חיים סבן רצה קודם לרכוש את סלקום, אולם נוחי דנקנר דרש מחיר גבוה מדי. בתוך כך השלימה המניה זינוק של כ-50% בחודש האחרון.

   

  חברת פרטנר שבשליטת אילן בן דב, הודיעה אתמול על שינוי במבנה הארגוני במסגרתו יאוחדו חטיבות הלקוחות הפרטיים והעסקיים ותבוטל חטיבת התפעול. הודעה זו הגיעה לאחר שמוקדם יותר אישרה חברת סקיילקס שבשליטת איש העסקים אילן בן דב את חשיפת "כלכליסט" כי מתקיימים מגעים בינה לבין חיים סבן לרכישת פרטנר. סבן, שהגיע ארצה עם אדם צ'סנוף, מנכ"ל קבוצת סבן, סיכם את העסקה בפגישה עם בן דב שנערכה ביום רביעי ופרטיה אמורים להתפרסם בשבוע הקרוב.


  פורסם לראשונה 15/10/2012 10:15

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים