שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בקרוב: נסטלה תפחית הסוכר והמלח בדגני הבוקר

  המהלך, שיתרחש בישראל במקביל לעולם, יכלול שינוי בהרכבם של 20 דגני בוקר פופולריים אותם מייצרת החברה והפחתה של 24% בכמות הסוכרים ו-12% בכמות הנתרן. "כמות הסוכר הייתה מחסום ברכישת דגני הבוקר", הסבירו את המהלך

  צעד נוסף לעבר דגני בוקר בריאים יותר: חברת נסטלה ושותפתה General Mills הכריזה היום (ג') כי תפחית את כמויות המלח והסוכר בכל דגני הבוקר הנמכרים מחוץ לצפון אמריקה.

   

  עוד על השמנת ילדים:

  נלחמים בהשמנה: יוגבלו פרסומות לחטיפים לילדים

  מחקר ישראלי: היית ילד שמן? סיכון לסרטן בבגרות  

  למעלה משליש מהילדים בארץ - בעודף משקל

   

  מגיפת ההשמנה ממשיכה להתפשט ברחבי העולם המערבי, כששיעור הילדים הסובלים מהשמנת יתר ומתחלואה הנלווית לכך הולך וגדל. ארגון הבריאות העולמי מעריך כי בשנת 2010 סבלו מהשמנת יתר יותר מ-42 מיליון ילדים ברחבי העולם. מגיפת ההשמנה באירופה כבר אחראית ל-8% מהוצאות הבריאות ולכ-13% מכלל מקרי המוות ביבשת.

   

  מהפיכת הבריאות הולכת ותופסת תאוצה ברחבי העולם. חברת "מקדונלד'ס" הייתה החלוצה כשהחליטה לציין את הערך הקלורי במנות, להשתמש בשמן דל כולסטרול, והוסיפה לתפריט סלטים ותפוחי עץ במנות הילדים הנמכרות בארצות הברית וגם בישראל. גם חברת "קלוגס" צמצמה את כמויות המלח והסוכר בחלק מדגני הבוקר. תאגיד המזון Kraft הפסיק לפרסם את עוגיות "אוראוס" המפורסמות לילדים. כעת מצטרף אליהם גם תאגיד המזון "נסטלה".

   

  דגני הבוקר של נסטלה, כדוגמת "צ'יריוס", נמכרים ביותר מ-140 מדינות מחוץ לארצות הברית וקנדה. מכירות דגני הבוקר ברחבי העולם מגיעות לכמחצית מכלל מכירות הדגנים בכלל. מכירות החברה בשנת 2011 הסתכמו בכשני מיליארד דולרים.

   

  בהודעה שהוציאה החברה נאמר כי נסטלה תשנה את הרכב 20 דגני הבוקר הפופולריים עד שנת 2015. דגני הבוקר החדשים יורכבו בעיקר מדגנים מלאים, אליהם תתווסף כמות גדולה של סידן. במקביל תעשה הפחתה של 24% בכמות הסוכרים והפחתה של 12% בכמות הנתרן.

    

  הצעד הוא בהמשך למדיניות החדשה של החברה משנת 2003, אז החלו לשלב במוצרים דגנים מלאים במקביל להפחתה של אלפי טונות בכמויות המלח והסוכר.

   

  מנכ"ל חברת CPW, ג'פרי הרמנינג, התאגיד המשווק את דגני הבוקר של נסטלה, אמר לסוכנויות הידיעות כי אמהות רבות אינן מעוניינות שילדם יצרוך כמויות סוכר גבוהות כל כך. "כמות הסוכר הייתה מחסום ברכישת דגני הבוקר", הסביר.

   

  בנסטלה ישראל אישרו ל-ynet כי דגני הבוקר מופחתי הסוכר והמלח ימכרו גם בישראל, החל משנת 2015.

   
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שאול גולן
  צ'יריוס. בקרוב בריא יותר
  צילום: שאול גולן
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים