שתף קטע נבחר

הבורסה ננעלה ביציבות; אי.די.בי זינקה ב-36%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 סיימו את יום המסחר ללא שינוי מהותי. מדד הבנקים איבד 2.1%. יאיר דרורי מתכלית דיסקונט: "השוק משך את קבוצת אי.די.בי למעלה". מניית לאומי ירדה ב-3.6%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.6 מיליארד שקל

המדדים המרכזיים בבורסה של תל-אביב סיימו היום (ד') את המסחר ללא שינוי מהותי, אולם מדד הבנקים איבד מערכו כ-2.1% בהובלת מניית לאומי שריכזה מחזור מסחר פי 3 מהממוצע. זאת, לאחר ששלמה אליהו סירב למכור את מניות הבנק במחיר שהוצע לו. מחזור המסחר הכללי במניות הסתכם ב-1.64 מיליארד שקל.

  

מדדי מניות

תל-אביב 25 ירד ב-0.01% ל-1,233.49 נקודות. מדד תל-אביב עלה ב-0.02% ל-1,092.76 נקודות. מדד בלוטק עלה ב-0.69% ל-341.47 נקודות. מדד נדל"ן עלה ב-0.22% ל-284.52 נקודות.

 

ברקע המסחר

יאיר דרורי, אנליסט ראשי בתכלית דיסקונט, התייחס היום בשיחה עם "כלכליסט" למסחר בתל אביב ואמר כי "נראה כאילו השוק נמצא במנוחה מהראלי של הימים האחרונים. אנחנו בעיצומו של יום מימושים, אבל אנחנו נמצאים במגמה ארוכה של עליות".

 

"נכנס כסף לשוק ולכן מחזורי המסחר גדלים. לגבי קבוצת אי.די.בי, אני חושב שהדבר הנכון לומר זה שהשוק מושך את מניות הקבוצה מעלה", אמר דרורי. "הקדמת הבחירות, עשתה בסך הכל טוב לשוק, בעוד שסקטור הפיננסים והביטוח הם הנהנים העיקריים. לטעמי, יש עדיין מקום לעליות בתקופה הקרובה - קיים עדיין פער ביננו לבין העולם".

 

התוצר של המשק הישראלי, שהוא סך המוצרים והשירותים שאנחנו מייצרים, יגדל השנה ב-3.5%. כתוצאה מכך יגדל התוצר לנפש בכ-5,300 שקל ויסתכם בכ-117.6 אלף שקל, עלייה ריאלית של 1.7% בהשוואה לתוצר לנפש בשנה שעברה (כ-112.3 אלף שקל). התוצר של הסקטור העסקי יגדל השנה בשיעור מעט נמוך יותר, של 3.4%. כך מתברר מאומדני ההבזק לחשבונות הלאומיים שפרסמה אתמול הלמ"ס. אומדנים אלה מתבססים על נתונים ל-7-9 החודשים הראשונים של השנה והערכות לגבי יתר החודשים.

  

עוד מתברר מאומדני הלמ"ס כי הצריכה הפרטית תגדל השנה ב-2.8%, לעומת עליות של 3.8% בשנה שעברה ושל 5.3% בשנת 2010. הצריכה הפרטית לנפש, הנחשבת מדד מקובל למדידת רמת החיים, תעלה השנה רק ב-0.9%, לעומת עליות של 1.9% בשנה שעברה ושל 3.3% בשנת 2010.

  

"הנתונים הכלכליים האחרונים טובים מכפי שחששו תחילה ולא מורגשת האטה של ממש", כך לפי רונן מנחם מבנק מזרחי טפחות. "הערכה זו של הלמ"ס גם אומרת שבמחצית השנייה של השנה לא תהייה האטה נוספת בהשוואה למחצית הראשונה, זאת בניגוד להידרדרות המהירה דווקא היום ברוב המדינות המפותחות".

 

"אנו סבורים כי מכלול השיקולים יצדיק המשך הקצאה מאוזנת בין איגרות החוב הלא צמודות, שתיהנינה מהקדמת הבחירות והמשך הריבית הנמוכה, לבין איגרות החוב צמודות מדד, שתסייענה להיערך למקרה בו לחצי המחירים מצד ההיצע ו/או פיחות חוזר בשער השקל ישנו את התמונה לכיוון עליית ריבית", הוסיף מנחם. 

 

מניות במרכז

חברת הנדל"ן אשדר מנהלת משא ומתן למכירת מלוא אחזקותיה ב"מתחם אנילביץ'" בתל אביב (הידוע גם כ-אשדר 2000). מהדיווח של החברה היום עולה כי היא מנהלת את המ"ומ עם צד ג' במסגרתו היא עשויה למכור את מלוא זכויותיה בנכס ובחברת הניהול (45%) של המבנה, וזאת בתמורה ל-84 מיליון שקל. 

 

בעלי המניות של קרדן ישראל יתבקשו לאשר באסיפת בעלי המניות הקרובה עסקת בעלי עניין לפיה חתנו של יוסף גרינפלד, המחזיק ב-22.3% מקרדן יזמות – בעלת השליטה (73.6%) בקרדן ישראל, יועסק בחברה. מהדיווח של קרדן ישראל לבורסה עולה כי דירקטוריון קרדן ישראל אישר להעסיק את עדו ליבוביץ', חתנו של גרינפלד, ב-20% משרה בתמורה לשכר חודשי (ברוטו) של 10 אלף שקל. עוד עולה מהדיווח כי תנאי העסקתו של ליבוביץ' יכללו ביטוח מנהלים, קרן השתלמות וימי חופשה בהתאם לתנאי העסקתו.

 

גזית גלוב הודיעה היום לבורסה כי דורי סגל מכר מניות החברה בשווי של 7.8 מיליון שקל. סגל מכר 20% מאחזקותיו הישירות בחברת הנדל"ן ולא ביצע שינוי כלשהו באחזקותיו הנורסטאר - החברה אם של גזית גלוב.

 

שלמה אליהו לא מכר אתמול את מניות בנק לאומי (המנייה יורדת ב-2.9%) שהציע. ל"כלכליסט" נודע ההצעות שהעבירו הבנקים הזרים ביניהם קיים אליהו מכרז למכירת חבילה של מניות בהיקף של 900 מיליון שקל, היו נמוכות מדי, ואליהו החליט שלא להיענות להן.

 

פלוריסטם מדווחת היום על כך שתוצאות מחקרים פרה קליניים מראים שהתאים שפיתחה החברה הצליחו להקטין תהליכי הצטלקות (פיברוזיס). המחקר פותח בפני החברה אפשרות שוק של מיליארדי דולרים בהתוויות בהן פיברוזיס מהווה שלב אחרון בתהליך דלקתי.

 

אלן גלמן, המשנה למנכ"ל ומנהל הכספים הראשי של בזק הודיע על כוונתו לפרוש מהחברה בסוף השנה. גלמן מכהן בתפקיד כחמש שנים, לפני שהגיע לבזק שימש כמנהל הכספים הראשי של קבוצת דלק ( 73,850.0 2.40% ) .

  

מלאנוקס תדווח על תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה מיד לאחר סיום המסחר בוול סטריט בשעה 22:00 שעון ישראל.


פורסם לראשונה 17/10/2012 10:18

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים