שתף קטע נבחר

נחשד שתקף מינית בתו הפעוטה - ושוחרר לביתו

חודשיים אחרי הגשת התלונה נזכרו במשטרה לעצור אב מבית שמש, שאשתו טענה כי התעלל מינית בבתם. במשטרה טענו כי לא הצליחו לאתרו טלפונית, אך תיעוד הוכיח כי שהה בביתו

תושב בית שמש (23) נחשד כי ביצע מעשים מגונים בבתו בת השלוש, אלא ששופטת בית משפט השלום בירושלים לא נענתה לבקשת המשטרה להרחיקו מבתו. הסיבה: עברו מעל חודשיים מאז הגשת התלונה נגדו ועד שנחקר, כשבמשך הזמן שהה בביתו יחד עמה.

 

עוד בחדשות ynet:

 

במשטרת מחוז ירושלים עצרו שלשום (יום ד') את האב בחשד שביצע מעשים מגונים בילדתו בת השלוש. אשתו של החשוד התלוננה נגדו במשטרה כבר בתחילת חודש אוגוסט, אך המשטרה חקרה את הילדה רק ב-16 בחודש, ואת האב עצרה רק שלשום. הוא הובא לבית משפט השלום בירושלים, שם ביקשה המשטרה להרחיקו מבתו למשך 30 יום.

 

מדוע נדרש למשטרה כל כך הרבה זמן לעצור ולחקור את האב? נציגת המשטרה, רס"מ אפרת פרץ, השיבה בבית המשפט: "לשאלת בית המשפט מה קרה מאוגוסט עד אוקטובר אני עונה כי ב-16 באוגוסט קיבלנו את חקירת הילדים ונעשו מספר ניסיונות לזמן את האב בטלפון. כשזה לא הצליח ניגשנו פיזית למקום והבאנו את האב לחקירה". אלא שהפרוטוקול מגלה כי האב שהה גם במשך זמן זה בבית, לצד הילדה.

 

עו"ד ג'רמי שטרן שייצג את האב, התנגד להרחקתו. הוא טען כי האב מכחיש את המיוחס לו וכי בינו לבין האם קיים סכסוך על רכוש. סגנית נשיאת בית משפט השלום, השופטת עירית כהן, החליטה לשחרר את האב לאחר שיחתום על ערבות עצמית. בהחלטתה כתבה: "התלונה למשטרה הוגשה באוגוסט 2012. העובדה שהמשיב (האב) מתגורר בבית מזה חודשיים מאז הוגשה התלונה, מאיינת את הצורך בהרחקתו". האב שוחרר לביתו לאחר שחתם על ערבות עצמית.

 

עו"ד שטרן הביע שביעות רצון: "אני מסכים עם תמיהת בית המשפט לפיה אם עלה חשד על מעשים מסוג זה, מדוע לא נעצר החשוד מיד. במשטרה קיבלו את ממצאי החקירה מחוקרת הילדים לפני הרבה זמן אך לא עשו דבר. אדם שחשוד במעשים חמורים מסוג זה חייב היה להיעצר מייד". עוד הוסיף: "אני סומך על משטרת ישראל, ובכל זאת נשאלת השאלה - אם הוא נחשב מסוכן, מדוע לא נעצר? ואם הוא לא נחשב מסוכן, מדוע ביקשו להרחיקו מבתו? אני שמח שהוא שוחרר וחבל על הצער שנגרם לו למשפחתו".

 

ממחוז ירושלים נמסר בתגובה כי למרות חוות דעת שהתקבלה מחוקרי הילדים של משרד הרווחה שלא ניתן להגיע לממצא מחקירת הילדה, זומן החשוד מספר פעמים אך לא הגיע לחקירה. "מבדיקה עולה כי הוא לא שהה בביתו. השבוע, משאותר בביתו, נעצר, נחקר והכחיש את החשדות. הוא שוחרר על ידי בית המשפט בערבות". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
(אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים