שתף קטע נבחר

חברו של ראש ה-CIA: הוא הרוס, אשתו נסערת

דוברו לשעבר של הגנרל שפרש מראשות סוכנות הביון בגלל רומן מחוץ לנישואים, סיפר ששוחח איתו בסוף השבוע: "הוא הרוס, אשתו זה 38 שנה הולי - נסערת". הוא גילה כי הרומן בינו לבין הביוגרפית שלו החל ב-2011, והסתיים לפני כארבעה חודשים

חברו של ראש ה-CIA הפורש, הגנרל דיוויד פטראוס שנאלץ להתפטר בעקבות חשיפת הרומן מחוץ לנישואים שניהל עם מחברת הביוגרפיה שלו פולה ברודוול, אמר הערב (יום ב') כי פטראוס החל את הרומן איתה בשנת 2011, חודשיים אחרי שהתמנה לראש סוכנות הביון המרכזית. לדבריו, הוא סיים את מערכת היחסים עמה רק לאחרונה.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

פטראוס, נזכיר - גנרל בכיר, אחד הקצינים המוערכים ביותר באמריקה בעשרות השנים האחרונות ומי שסומן אפילו כמועמד פוטנציאלי לנשיאות ארה"ב - הדהים ביום שישי את ארה"ב כשהודיע כי הגיש לנשיא ברק אובמה את התפטרותו. "הפגנתי שיקול דעת לקוי בכך שניהלתי רומן מחוץ לנישואים", כתב, "התנהגות כזו היא בלתי מקובלת, גם כבעל וגם כמי שעומד בראש ארגון כמו שלנו".

 

ראש ה-CIA הפורש פטראוס והמאהבת ברודוול (צילום: ISAF NATO, AFP) (צילום: ISAF NATO, AFP)
ראש ה-CIA הפורש פטראוס והמאהבת ברודוול(צילום: ISAF NATO, AFP)

דיוויד והולי פטראוס עם ג'יל קלי (שנייה מימין), בעלה ואחותה (צילום: AP) (צילום: AP)
דיוויד והולי פטראוס עם ג'יל קלי (שנייה מימין), בעלה ואחותה(צילום: AP)

 

בהמשך התברר כי האישה שאיתה ניהל רומן היא פולה ברודוול, מי שהתלוותה אליו במשך שנה וכתבה את הביוגרפיה שלו.

מערכת היחסים ביניהם החלה בריצות משותפות שקיימו באפגניסטן, המשיכה ביחסי מין שקיימו במשרדו והסתיימה בחקירה של הבולשת הפדרלית. הרומן נחשף אחרי שברודוול, בעצמה נשואה ואם לשניים, איימה באי-מיילים על אישה אחרת, ג'לי קלי, לבל תספר לאיש על הקשר שלה עם פטראוס. קלי פחדה כל-כך עד שפנתה ל-FBI בבקשה להגנה, ובחקירת ה-FBI עומת פטראוס עם הממצאים.

 

הערב אמר דוברו של פטראוס לשעבר, הקולונל במיל' סטיבן בובלאן, לרשת ABC כי פטראוס סיים את הרומן עם ברודוול לפני ארבעה חודשים. לדבריו, רעייתו של הגנרל הפורש זה 38 שנה, הולי, "נסערת". בובלאן סיפר כי שוחח בעצמו עם פטראוס במהלך סוף השבוע, ול-NBC אמר כי פטראוס "הרוס".

 

הגנרל פטראוס עם רעייתו וילדיו (צילום: AP) (צילום: AP)
הגנרל פטראוס עם רעייתו וילדיו(צילום: AP)

 

בלילה החולף נחשפו פרטים חדשים על האי-מיילים המאיימים ששלחה המאהבת ברודוול ל"אישה השלישית" ג'לי קלי,

ושהביאו לחשיפת הרומן. לפי דיווחים, ברודוול כתבה לה "אני יודעת מה עשית". העיתון "ניו-יורק פוסט" ציטט מקור שסיפר כי היא כתבה לה גם "התרחקי" ו"תתפסי מרחק מהגבר שלי". לפי אותו מקור, "ברודוול בבירור חשבה שמשהו קורה וחשבה שהיא ב'משולש אהבים'". ככל הידוע, לא היה קשר רומנטי בין קלי לבין פטראוס.

 

גם זהותה של קלי נחשפה רק לפני פחות מיממה, ועד אז כינו אותה כולם "האישה השלישית" בשל העובדה שאיש לא ידע מי היא. עם חשיפת שמה, התבררו גם פרטים על אודותיה: הא בת 37 מפלורידה, ושימשה כמתנדבת מקומית שסייעה לצבא האמריקני כ"מתאמת חברתית". במהלך השנים, היא הפכה לידידה קרובה של הגנרל פטראוס והייתה נפגשת איתו לעתים קרובות.

 

האישה הנבגדת, הולי פטראוס. לוחמת למען משפחות חיילי הקבע (צילום: AP) (צילום: AP)
האישה הנבגדת, הולי פטראוס. לוחמת למען משפחות חיילי הקבע(צילום: AP)

 

בהודעה שפרסמה קלי עצמה לתקשורת היא כתבה: "אנחנו ובני משפחתנו ידידים של גנרל פטראוס ומשפחתו יותר מחמש שנים. אנחנו מכבדים את הפרטיות של המשפחה שלו ואני מבקשת את אותו הדבר לנו ולשלושת ילדינו". חבר של בני הזוג

קלי אמר לרשת ABC ש"מאוד ברור שאין שום דבר פרט לידידות" בין קלי לבין פטראוס.

 

מאז ההודעה של פטראוס על התפטרותו לא נשמע קולו, ולא נשמע גם קולה של רעייתו, הולי פטראוס. הגברת פטראוס פעלה בעצמה רבות למען משפחותיהם של אנשי הקבע, והגיעה להעיד לעתים תכופות בקונגרס על מצוקותיהן. אתמול תיארו אותה מכרים כאישה חזקה, אולם היא לא נראתה בציבור מאז התפוצצות הפרשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
הגנרל פטראוס. סקס במשרד
צילום: EPA
צילום: רויטרס
המאהבת ברודוול. אי-מיילים מאיימים
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
האישה הנבגדת הולי. העידה בקונגרס
צילום: רויטרס
מומלצים