שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אופניים עופו מהמדרכה - גם בג"ץ נדרש להתערב

  תושב תל-אביב עתר לבג"ץ בדרישה להכריח את המשטרה לאכוף את החוק נגד רכיבת אופניים וקורקינט על מדרכות. מגיש העתירה: המשטרה לא עושה כלום. מדובר בזלזול מוחלט בחוק

  תושב תל-אביב בעתירה חריגה לבג"ץ: על המשטרה לקנוס רוכבי אופניים וקורקינטים על המדרכה. העותר, יוסף קופלמן מתל-אביב, דורש מבית המשפט להורות למשטרה לקנוס רוכבי אופניים, אופניים חשמליים וקורקינטים חשמליים, הנוסעים על מדרכות. עוד מדגיש קופלמן כי על המשטרה לקנוס גם רוכבים החוצים מעברי חציה תוך כדי רכיבה.

   

   

   (צילום: אבי גנור) (צילום: אבי גנור)
  (צילום: אבי גנור)

   

  בנוסף דורש קופלמן מבית המשפט להורות למשטרה לפרט כמה דו"חות מסוג זה נרשמו, אם בכלל, במהלך שלוש השנים האחרונות. יש לציין כי במקרים דומים הוחלט כי ביהמ"ש אינו דן במדיניות האכיפה של משטרת ישראל, המושפעת על-ידי דרג הפיקוד המשטרתי ומדיניות המשרד לבטחון פנים.

   

  קופלמן מציין בעתירתו כי אופניים וקורקינט מוגדרים בחוק כרכב, וכי יש פרק שלם בחוק הנוגע לתעבורת אופניים - המורה לרכוב על הכביש או במסלולים המיועדים לכך, ולא על המדרכה. כמו-כן לדבריו הוא תושב תל-אביב כל חייו וכי הוא בעצמו "נפגע פעמים רבות מרוכבי אופניים שרכבו על גבי מדרכות המיועדות להולכי רגל".

   

  קופלמן מוסיף בעתירתו כי בשנים האחרונות מנהג הנסיעה על אופניים התפשט בתל-אביב, דבר שלכאורה מבורך אך בפועל נוסעים רוכבי האופניים והקורקינט על המדרכות בניגוד לחוק ופוגעים בהולכי ומקשים עליהם את ההליכה. עוד הוא מציין כי הרכיבה על אופניים וקורקינטים חשמליים, שמגיעים לדבריו למהירות של 40 קמ"ש ויותר, מהווים סיכון גדול להולכי הרגל. כן הוא מציין כי הרוכבים לא יורדים מהאופניים בעת מעבר חציה כפי שמחויב לדבריו בחוק.

   

  קופלמן מציין כי המשטרה לא עושה דבר על מנת למנוע את התופעה שמהווה "זלזול מוחלט בחוק". לדבריו הוא פנה לעיריית תת-אביב לאחר מכן למשטרה ולפרקליטות המדינה ורק לאחרונה נענה על ידי היועצת המשפטית של המשטרה עורכת דין דנה פרנק, כי האכיפה של המשטרה נקבעת על ידי ניתוח גורמי ודרגות סיכון ונושא הרכיבה על המדרכות אינו בתעדוף של המשטרה, בעבות כך טוען קופלמן בעתירתו כי יש לחייב את המשטרה להפעיל את החוק ואין לה שיקול דעת בעניין הזה כי איננה יכולה להחליט איזה חוקים היא אוכפת ואיזה לא.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  אילוסטרציה
  צילום: מוטי קמחי
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים