שתף קטע נבחר

יחימוביץ': לא רוצה יותר מדי שמאל ברשימה

יו"ר מפלגת העבודה, שערכה חוג בית ביישוב דתי-חילוני רגע לפני הפריימריז, קרצה לציבור מצביעי הימין המתון והבהירה שהיא מעוניינת ברשימה מאוזנת. "באופן אבסורדי, יש לי אתגר שהוא דומה מהצד השני לאתגר של בנימין נתניהו"

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', הצהירה לא אחת כי היא רואה עצמה מנהיגת מפלגת מרכז, ובחוג הבית שערכה אמש (יום ג') ביישוב הדתי-חילוני נס הרים היא הבהירה: גם ציבור חובשי הכיפות הסרוגות ימצא את מקומו במפלגה. "אני רוצה רשימה מאוזנת", ציינה יחימוביץ'. מחר בבוקר יבחרו מתפקדי המפלגה את רשימתם לכנסת.

 

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

בחירות 2013 - כל הכתבות בעמוד המיוחד

 

בתגובה לשאלה מצד אחד המשתתפים, שתהה מה עושה יחימוביץ' כדי למנוע מרשימת המפלגה "למשוך יותר מדי שמאלה", היא ענתה: "באופן אבסורדי, יש לי אתגר שהוא דומה מהצד השני לאתגר של בנימין נתניהו. מן הסתם, גם הוא לא רוצה כמה אנשים במפלגה שלו". את האירוע ארגן חילי טרופר (34), איש חינוך וחובש כיפה שמתמודד בעצמו בפריימריז. 

יחימוביץ' עם פעילים. "תנו הזדמנות לסדר יום חברתי וכלכלי" (צילום ארכיון: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יחימוביץ' עם פעילים. "תנו הזדמנות לסדר יום חברתי וכלכלי" (צילום ארכיון: מוטי קמחי)

 

יחימוביץ' דחתה גם את הטענה שבין העבודה לציונות הדתית אין הרבה במשותף: "אני ממש לא מסכימה, הייתה ברית היסטורית בין המפד"ל למפלגת העבודה. הן חיו בשלום ובשיתוף זו לצד זו, והייתי רוצה מאוד לחדש את הברית הזאת, אך לצערי הבחירה של הבית היהודי בנציג שלהם (נפתלי בנט - נ"ד), שהוא כל כך קפיטליסט וכה ממוקם בצד הימני של המפה הכלכלית הפוליטית, מרחיקה מהמחנה הזה הרבה מאוד גם מצביעי ציונות דתית שהזדהו עם זבולון אורלב. אני קוראת לאנשים האלה להזדהות עם מפלגת העבודה בראשותי, שמעניקה להם בית אידיאולוגי".

 

בחירות 2013 - כותרות בולטות:

 

במהלך השיחה עם הנוכחים, שרובם כאמור היו חובשי כיפות ואנשי הציונות הדתית, התייחסה יחימוביץ' לנושאי חינוך, הפרטה וגם לשיח הפוליטי-מדיני. על מבצע "עמוד ענן" אמרה: "תראו מה קרה במבצע בעזה, מצביעי ימין ששאפו שנתניהו וליברמן יעשו את העבודה וימגרו את החמאס, ומאוד התאכזבו כי התברר שגם ממשלה ימנית לא עושה את הדברים שהיא מתחייבת אליהם בערב הבחירות. אפילו ליברמן יודע שאי אפשר למגר את חמאס, כי מדובר במיליון וחצי אזרחים בעזה".

 

לבני מודיעה על הקאמבק, אתמול (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
לבני מודיעה על הקאמבק, אתמול(צילום: רויטרס)

 

לטענת יחימוביץ', "מצביעי הימין נשארו עם מפח נפש מאוד גדול ולא רק הם. אני גיביתי את הממשלה לכל אורך המבצע, בלי שיקולים של אופוזיציה או קואליציה, והסכמתי עם מטרותיו.

 בסוף, בסוגיית המבצע בעזה נתניהו לא נהג שונה משנהגו ראשי ממשלה אחרים ממקומות אחרים במפה הפוליטית".

 

בסיכומם של הדברים, קראה יחימוביץ' ליושבים מולה: "פעם אחת אל תצביעו את ההצבעה האוטומטית הזאת לימין ולשמאל מדיני, פעם אחת תנו הזדמנות לסדר יום שהוא חברתי וכלכלי. ראיתם שכשאתם מצביעים לימין קורים דברים מפתיעים ביותר - בגין עושה שלום עם מצרים ומחזיר את סיני, שרון עושה את ההתנתקות, כשרגע לפני זה הוא קורא לתפוס כל גבעה. אולי בכל זאת צריך לעשות חשיבה מחודשת על דפוסי ההצבעה".

 

מרוצים מרשימת הליכוד

מועמדים אחרים בפריימריז השתתפו אמש בכינוס פעילים בראשון לציון. איציק שמולי, לשעבר יו"ר התאחדות הסטודנטים, אמר שרשימת הליכוד שבה בלטו אנשי ימין "משרתת אותנו, ומייצבת את העבודה כאלטרנטיבה היחידה למדיניות הקיצונית של ראש הממשלה והליכוד. הבחירה הפכה הרבה יותר ברורה".

 

המועמד אראל מרגלית, איש הייטק לשעבר,

 טען באותו נושא ש"מדובר בליכוד שאמר 'לא' לבגין ומורשתו, ושם רשימה שתעשה את פייגלין לשר החינוך, דני דנון לשר ביטחון ואת לוין לשר המשפטים, ואנשים צריכים לדמיין מה ניצב מהצד השני".

 

בסיומו של יום פוליטי סוער נוסף, שבו הכריזה ציפי לבני על מפלגתה החדשה "התנועה", מרגלית קרא לה - בהמשך לקריאתה של יחימוביץ', שלא נענתה - "להצטרף למפלגת העבודה ולהיות חלק מההנהגה שתהווה אלטרנטיבה אמיתית לנתניהו-ליברמן. היום עם ישראל לא רוצה להתפצל אלא לראות שתי אופציות".


פורסם לראשונה 27/11/2012 22:56

 

בהכנת הידיעה השתתף בועז פיילר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יחימוביץ'. "אתגר כמו של נתניהו"
צילום: אבי רוקח
בנט. "הבריח מצביעים מהבית היהודי"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים