שתף קטע נבחר

לפיד עם נשות המפלגה: "לבני פעלה משיקולי אגו"

מפלגות המרכז נאבקות על יו"ר העבודה כינסה מסיבת עיתונאים והתייחסה בביטול להקמת "התנועה" בראשות ציפי לבני. "מי שיכול להיות ראש ממשלה זה מי שמאמין בסדר יום ולא משנה אותו", עקצה יחימוביץ'

שניהם רצו אותה כמספר 2 שלהם - ואחרי שציפי לבני החליטה לרוץ לבד והכריזה על מפלגה חדשה בשם "התנועה", שלי יחימוביץ' ויאיר לפיד תקפו הערב (יום ג') את מי שהובסה לפני פחות משנה בבחירות ליו"ר קדימה.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים ב-ynet

 

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

 

יאיר לפיד עם הנשים ברשימתו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יאיר לפיד עם הנשים ברשימתו(צילום: מוטי קמחי)

 

"אני קוראת לאותו ציבור שהוא ימין מתון וממלכתי שאוהב את המדינה וחברתי להתחבר לדיון החברתי שהתנהל בישראל בשנה-שנתיים האחרונות - למפלגת המדינה", אמרה יחימוביץ' בתחילת דבריה במסיבת עיתונאים שהועברה בשידור חי ב-ynet. לאחר מכן היא תקפה את הליכוד ואמרה: "בעבר זאת הייתה מפלגה ימנית מתונה וליברלית וייצגה את אזרחי מדינת ישראל חרף המחלוקות בינה לבין העבודה, אבל אותה רשימה שנבחרה אתמול, נוספו לה גרועים מאותה רשימה שפגעה אנושות בעניים".

 

בהמשך התייחסה יחימוביץ' למפלגה החדשה של ציפי לבני. "אנחנו עוסקים היום בהקמתה של עוד מפלגה במרכז. זו שגיאה, זו טעות. אנחנו צריכים להיות כוח מרכזי גדול שידאג יחד להפלתו של נתניהו. זה לא משנה את תמונת המצב, מפלגת העבודה היא גדולה וחזקה וזוכה לאמון מהציבור. הבחירות יהיו בין שני אנשים שמייצגים השקפות עולם שונות, נתניהו ואני".

 

יחימוביץ' גם עקצה את לבני ואמרה כי "מי שיודע להיות ראש ממשלה זה זה שיכול לקבל החלטות, כן גם כשהן קשות, מי שמתאים להיות ראש ממשלה זה אדם יציב שמאמין בסדר יום ולא משנה אותו בהתאם לסקרים ומי שמתאים להיות ראש ממשלה רוצה לשרת את הציבור בכל נימי לבו כל הזמן ולא עושה את זה מחוסר ברירה".

 

לפיד: "המהלך של לבני מיותר"

גם יו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד התייחס להתפתחויות ביממה האחרונה. על מפלגתה החדשה של לבני אמר לפיד כי "מדינת ישראל לא זקוקה לעוד מפלגת מרכז. זה מפצל את גוש המרכז, מחליש ובעיקר מיותר. אני לא נוהג לתקוף מנהיגים אחרים, אז רק אציין שידיי נקיות. עשיתי כל שביכולתי לאיחוד כוחות. משיקולי אגו הגברת לבני סירבה לכל ההצעות שלנו וזו זכותה, אבל היא תצטרך לשאת באחריות מול הבוחר הישראלי. אנחנו הוכחנו שיש לנו ציבור קשיח של תומכים נאמנים".

 

בנוגע לתוצאות הפריימריז בליכוד אמר לפיד כי "הליכוד הציג בפנינו רשימה ימנית קיצונית משיחית ומסוכנת. זה כבר לא הליכוד, זו מפלגה שעברה השתלטות עוינת של דילים ורשימות החיסולים. זו מפלגה שמנחם בגין לא היה נבחר בה במקום ריאלי". לפיד אמר עוד כי "בעשירייה הראשונה של מפלגת השלטון הישראלי יש רק אשה אחת. נשים הן 51 אחוזים מהאוכלוסייה והם מצאו לשים בעשירייה הראשונה רק אשה אחת". לפיד אמר את הדברים בהצגת הנבחרת הנשית של מפלגתו.

 

לבני תפעל לצרף "כוכבים" 

מוקדם יותר הכריזה ציפי לבני, יושבת ראש קדימה לשעבר, על הקמת "התנועה". לאחר מכן הודיעו שלושה חברי כנסת מקדימה - שלמה מולה, יואל חסון ורחל אדטו - כי הם

פורשים מקדימה ומצטרפים למפלגתה של לבני. גם ח"כ מגלי והבה הודיע על פרישה מקדימה, אך עדיין לא החליט על המשך דרכו. ההערכה היא כי חברי כנסת נוספים יצטרפו אליה וכי היא תפעל לצרף "כוכבים" נוספים לרשימה. בין היתר עלה שמו של אלוף במיל' עמרם מצנע.

 

במערכת הפוליטית עסקו היום גם בתוצאות הפריימריז בליכוד שסימלו סוף עידן ושבירה ימינה של מפלגת השלטון. השרים בני בגין, דן מרידור ומיכאל איתן שנחשבו לסמלים ליברליים ומתונים במפלגה לא נבחרו למקום ריאלי, ואילו חברי כנסת קולניים כגון דני דנון, יריב לוין וציפי חוטובלי זכו להיבחר במקום גבוה ברשימה.

 

Read this article in English

 

בהכנת הכתבה השתתף צביקה ברוט, כתב ynet ו"ידיעות אחרונות"
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לבני סירבה משיקולי אגו". לפיד
צילום: מוטי קמחי
עקצה את לבני. יחימוביץ', הערב
צילום: יהונתן צור
מומלצים