שתף קטע נבחר

יומיים לפריימריז: בעבודה יצביעו בלי מחשבים

בעקבות המבוכה בליכוד, ההצבעה תהיה ידנית והבדיקה ממוחשבת. יחימוביץ' תנסה להכניס את אנשי המחאה החברתית, פרץ ועיני ינסו מנגד לקדם את מועמדיהם

אחרי שהסתיימו הבחירות בליכוד , נערכים כעת במפלגת העבודה לקרב הפוליטי שלהם: מתפקדי המפלגה ייצאו מחרתיים אל הקלפיות, וייקבעו את זהות מועמדי המפלגה לכנסת ה-19. בעקבות הפארסה במפלגת השלטון, הפקת הלקחים הניבה החלטה לוותר - לפחות חלקית - על המחשבים, ולהצביע בשיטה הישנה והטובה, על-גבי טפסים מנייר.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים ב-ynet

 

עם זאת, במפלגה אמרו שספר הבוחרים יישאר ממוחשב ואף ספירת הקולות תיעשה באמצעות סריקה ממוחשבת ולא בספירה ידנית. בניגוד לליכוד, לא יהיו מספרים - כדי לא לעודד "דילים", ולא תהיה אפשרות לדעת לאחר ההצבעה כיצד הצביעו בכל יישוב.

 

יחימוביץ', היום. תנסה לעצב את הרשימה כרצונה  (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
יחימוביץ', היום. תנסה לעצב את הרשימה כרצונה (צילום: ירון ברנר)

במטה הבחירות החדש. לא צפויות הדחות דרמטיות  (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
במטה הבחירות החדש. לא צפויות הדחות דרמטיות (צילום: מוטי קמחי )

 

בעבודה אמנם לא צפויות הדחות דרמטיות כפי שהיה בליכוד, כיוון שישנם רק שמונה ח"כים מכהנים ולפחות 20 מקומות ריאליים לפי הסקרים. עם זאת, הקרב האמיתי הוא בין יו"ר המפלגה שלי יחימוביץ' - שתנסה לעצב את הרשימה כרצונה באמצעות הכוכבים החדשים שגייסה לטובת המפלגה - לבין מתנגדיה, בראשם ח"כ עמיר פרץ וגם יו"ר ההסתדרות עופר עיני, שינסו לקדם מועמדים משלהם. פרץ, אגב, תומך במועמדותה של העיתונאית מרב מיכאלי.

 

השאלה הראשונה שמסקרנת את בכירי המפלגה היא מה יהיה כוחם האמיתי של מובילי המחאה החברתית לפני שנה וחצי: יו"ר התאחדות הסטודנטים לשעבר איציק שמולי וסתיו שפיר זוכים לתמיכתה

של יחימוביץ', ומקווים להתברג בעשירייה הראשונה.

 

בעבודה נאלצים הפעם להסתדר ללא ביטחוניסט בולט שמתמודד על מקום בכנסת, ומי שירוויח מכך הוא המועמד עומר בר-לב, אלוף-משנה במילואים ומפקד סיירת מטכ"ל לשעבר. בהיעדר דמות בכירה יותר הפך בר-לב לאחד הקולות הבולטים של המפלגה בתחום המדיני-ביטחוני, כשגם הייחוס המשפחתי שלו - כבנו של הרמטכ"ל ובכיר המפלגה לשעבר חיים בר-לב - ודאי אינו מזיק.

 

סוגיה נוספת שמעוררת כעס בקרב חלק מהפעילים היא היעדר ייצוג מתאים לקיבוצים: בעבודה חוששים ממצב בו ביטול שיטת השריונים תביא לכך שבמקומות הריאליים לא יהיה אף קיבוצניק ברשימת המפלגה לכנסת. בתנועה הקיבוצית לא אהבו את ביטול השריון, וביומיים הקרובים ייעשה מאמץ של הרגע האחרון כדי לדאוג שנציגם ייבחר למקום ריאלי.

 

גם לכיפות הסרוגות עשוי להיות ייצוג במפלגה: יחימוביץ' מקדמת את מועמדותו של איש החינוך חילי טרופר,

 שינסה מצידו להביא לתמיכה של צעירים מהציונות הדתית הנמצאים במרכז ובשמאל במפלגת העבודה.

 

מי שכרגע מתנדנד וכלל לא בטוח שיצליח להתברג במקום ריאלי הוא נועם שליט: אביו של החייל החטוף שהוחזר לישראל לפני כשנה ורבע היה מראשוני המצטרפים ליחימוביץ', אך בכירים במפלגה מעריכים כי הוא לא הצליח להתחבר לשטח ולזכות בתמיכה שתספיק לו להגיע לשתי העשיריות הראשונות. שליט מצדו דווקא בטוח ביכולתו לכבוש מקום ריאלי. הקלפיות מחרתיים ייפתחו בין 10 בבוקר ל-10 בערב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלי יחימוביץ'
צילום: ארטיום דגל
צילום: אלכס קולומויסקי, "ידיעות אחרונות"
תמיכה מפרץ. מרב מיכאלי
צילום: אלכס קולומויסקי, "ידיעות אחרונות"
מומלצים