שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הפתרון בציר המוות בפ"ת: דוחות להולכי רגל

  שוטרים רשמו דוחות להולכי רגל שחצו את נתיב התחבורה הציבורית ברמזור אדום, יממה לאחר שהכביש גבה קורבן נוסף בתאונה. התושבים מחו: תאריכו את משך זמן האור הירוק ברמזור

  בבוקר שלאחר התאונה הקטלנית ברחוב ז'בוטינסקי בפתח-תקווה, בה נהרג הולך רגל כבן 22 בזמן שחצה את הכביש, החליטה המשטרה לשלוח שוטרים למעברי חצייה בנתיב התחבורה הציבורית. זאת כדי לרשום דו"חות להולכי רגל שחצו את הכביש באדום. פעולה זו של המשטרה מגיעה לאחר חמישה הולכי רגל הרוגים רק השנה בכביש המוות, ו-14 מאז נפתח ציר התנועה המרכזי, בנוסף ל-19 הולכי רגל שנפצעו באותה תקופה באורח קשה. 

   

   

  בקרב תושבי האזור זעמו על ההחלטה לרשום דו"חות להולכי רגל. לטענת אריה איזנמן, המתגורר סמוך לרחוב ז'בוטינסקי, הולכי הרגל לא אשמים בתאונות בהן מעורבים אוטובוסים. "יש בעיית תזמון ברמזורי הולכי הרגל. עקב הרמזור הקצר, תמיד מוצא עצמו הולך הרגל באמצע החצייה, כאשר הרמזור מתחלף לאדום".

   

  מחלקים דו"חות להולכי הרגל (צילום: אריה איזנמן ) (צילום: אריה איזנמן )
  מחלקים דו"חות להולכי הרגל(צילום: אריה איזנמן )

   

  אייזמן הוסיף: "מאז שסללו את נתיב התחבורה הציבורית כאן, החלו הבעיות והסכנה בחציית הכביש. הצעירים עוד מספיקים לפעמים לחצות, אבל הקשישים לא. הפתרון הראשוני צריך להיות בהארכת משך האור הירוק ברמזור להולכי הרגל. בנוסף יש אנשים שחוצים באדום, כדי להגיע לתחנות האוטובוס, כיוון שהזמן שבו האור ירוק ברמזור קצר".

   

  לדבריו, מפתיע שהמשטרה בחרה לקנוס אזרחים. "במקום לטפל בבעיה הם רושמים דו"חות. לוקחים סתם כך כסף מהציבור, שבסך הכול רוצה לחצות את הכביש בביטחה, כדי להגיע לתחנת האוטובוס. זה אבסורד וזה מגוחך וזה לא הפתרון לכביש המוות". במשטרה אישרו כי אכן הוצבו שוטרים בכביש, שרשמו דו"חות להולכי רגל.

   

  האוטובוס פגע בצעיר, שנהרג במקום (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  האוטובוס פגע בצעיר, שנהרג במקום(צילום: ירון ברנר)

   

  "נעשה שינויים"

  בתגובה לפניית ynet אומרים במשרד התחבורה כי לפני שבועיים נערכה פגישה של גורמי מקצוע בנושא הכביש, וכי בימים הקרובים יתקבלו תוצאות מקצועיות והנחיות כיצד לטפל בכביש. דובר המשרד, אבנר עובדיה, אמר כי לאחר התאונה האחרונה ביקר במקום מנהל מחוז מרכז - "יבוצעו בכביש שינויים משמעותיים על-מנת להבטיח נסיעה בטוחה, ויבוצעו פתרונות לעומק. משרד התחבורה לקח על עצמו באופן אישי את הטיפול בכביש", אמר הדובר.

   

  מקורות במשרד הבהירו כי השינויים שיבוצעו בתשתית הכביש במטרה לשפר את רמת הבטיחות, נדרשים כעת לאור המצב בציר התנועה. אחד מאנשי המשרד אמר בפשטות כי המצב הקיים מוכיח כי בעבר נעשו החלטות מוטעות בעניין התשתית במקום, וכי המשרד חייב לקחת על עצמו את הטיפול בנושא מיד הרשות המקומית.

   

  באגף התנועה במשטרה אמרו כי פנו לרשויות המוסמכות על מנת לטפל בנושא. מפקד אגף התנועה, ניצב ברונו שטיין, הנחה את השוטרים להגביר את האכיפה בכביש, למרות שמדובר בכביש עירוני שלא בתחום האחריות הישירה של האגף.

   

  המידע הראשוני התקבל באימייל האדום

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  התאונה הקטלנית אמש
  צילום: ירון ברנר
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים