שתף קטע נבחר

אריה דרעי, אני לא סולח

30 שנה אחרי שנרדפנו באוקראינה, מחליף הכינוי "רוסי מסריח" את הכינוי ז'יד. את הבריונים האנטישמים החליפו פוליטיקאים עם חליפות. ש"ס מפלגת, מסכסכת וגורמת לחורבן בית שלישי

חורף, העיירה מכוסה בלבן, רוח חזקה נושבת, ומאטה את קצב הריצה של שני ילדים קטנים שזה עתה חזרו מבית הספר. הם לבושים בבגדים מרופטים, רצים ברחובות יישוב קטן במזרח אוקראינה. הבוץ המעורבב בשלג מקשה על הקטנטנים וחבורת הבריונים מצמצמת את הפער. הם רצים עם מקלות ושואגים "ז'ידי (יהודים), לכו מפה". שני הילדים הקטנים לא מבינים מה הבריונים רוצים מהם, אז הם עוד לא ידעו שהם יהודים.

 

שלושים שנה לאחר מכן יגדלו התאומים ויעלו לארץ הז'ידי. הילדים שלהם יסבלו מרדיפות דומות. הפעם לא בחורף הקר של ברית המועצות אלא ביישוב די גדול בדרום הארץ, בלי שלג, עם הרבה חום, זיעה ולכלוך. והכינוי ז'יד יומר ב"רוסי מסריח". וכש"הרוסי המסריח" יגדל ויתבגר, הוא וחבריו יואשמו שהם משתלטים על המדינה, בשביל זה הם באו לפוליטיקה, המתבוללים האלה.

 

עוד בערוץ הדעות של ynet:

באתי לגייס אתכם להצביע / רועי נוימן

עברנו את עמוד ענן, ועכשיו לאן? / נעמי בן-בסט
גזענות פוליטית
דרעי: הליכוד מייצג רוסים ולבנים / עקיבא נוביק, כתב ynet ו"ידיעות אחרונות"
הנהגת ש"ס מסירה את הכפפות. דרעי: "הם השפילו את כחלון וכעת הם רוצים להשפיל את שאר השרים הספרדים". כחלון: "זה לא נכון"
לכתבה המלאה

 

הבריונים לא נמצאים רק ברחובות. הם מופיעים על בימת הכנסת והתקשורת נותנת להם זמן מסך. הם כבר לא רצים עם מקלות, אלא יושבים באולפן, מעוטרים בחליפות ועניבות ומפזרים ססמאות. אריה דרעי ומפלגתו החליטו להוציא את השד העדתי מבקבוק הוודקה. הרוסים, לטענתם, שולטים במדינה ובמפלגת השלטון. אגב, אם נבדוק את אותה הטענה של דרעי, נגלה שבליכוד ביתנו יש לבנים, יש ספרדים ויש רוסים. דרעי הבין שטעה והתנצל בסוף השבוע, אבל הגזענות של הקמפיין של ש"ס לא מתחילה בהתבטאות האומללה שלו ביום חמישי, הקמפיין של ש"ס לכנסת נוטף גזענות.

 

בשבוע שעבר בדרכי לקריית גת לחגוג בר מצווה עם בן-דודתי, ראיתי את שלטי הקמפיין של ש"ס שמטילים ספק ביהדותם של עולי חבר העמים. על פי שלטי החוצות של ש"ס, עולי חבר העמים מתבוללים. הרי ליברמן, שאותו הציגו עם כיפה, הוא סמל העלייה. אני חייב לציין שמעולם לא הצבעתי לליברמן. תהיתי מדוע לא הזכירו לנו שאנחנו אלכוהוליסטים ושהאמהות שלנו עוסקות במקצוע העתיק בעולם. אז נכון שאני "כשר", להוריי יש כתובה והם יהודים למהדרין, קיבלתי את תעודת הכשרות של הרב דרעי ושות'. אך על פי מצביעי המפלגה שלו, העלייה הרוסית הביאה איתה המון לא יהודים לארץ.

 

אין דבר כזה "רוסי"

אז בואו נעשה קצת סדר בעובדות. כל מי שחושב שנישואי תערובת קשורים רק לעולים מבריה"מ לשעבר, קצת תמים. כשהיהודים מעיראק ממרוקו וממצרים עלו לארצה, גם ותיקי מפא"י ההיסטורית לא ראו בהם יהודים. הסבא או הסבתא של אותם "מתבוללים" שעליהם מדברים בש"ס, היו במחנות הריכוז. אילו חיינו היום באירופה של שנות השלושים והארבעים, אותם "מתבוללים" היו מסתובבים עם טלאי צהוב.

 

כתוצאה מהתבטאויות מסוג זה של מר דרעי, אנו גם עדים להקמת מפלגות קיקיוניות שקמות על מנת לייצג את הציבור הרוסי. ומכאן נשאלת השאלה, מה ההבדל בין יהודים מהודו, יהודים מאתיופיה או יהודי רוסיה? למה יהודי בריה"מ לשעבר צריכים מפלגה? הרי את חוק ברית הזוגיות בכלל לא הובילו ה"רוסים", אלא מרצ.

 

מאז ומתמיד דיכאה החברה הישראלית את העולים. הרופאים מהעלייה של שנות ה-90' הפכו למנקי רחובות והמהנדסות הוכתרו כ"זונות". עברו יותר מעשרים שנה מאז, ועם השנים נטמעו העולים ובמקביל נעלמו המפלגות המגזריות שלהים. חלק מהמהנדסות התחילו הפכו לטכנאיות, הרופאים שלמדו עברית החלו ללמד את חבריהם הצברים את רזי המקצוע וחלק מהמורים הובילו את בני הנוער בישראל לאולימפיאדות בפיזיקה. הילדים שלהם כבר דוברים עברית שוטפת, ממלאים את האוניברסיטאות. רובם לא זוכרים שהם "רוסים", אבל תמיד יש את הצבר התורן שדואג להזכיר להם.

 

מר דרעי, מר אטיאס, השר ישי, המר"ן הרב עובדיה יוסף וחברי ש"ס, אני רוצה ללמד אתכם שיעור קטן ביהדות: אין דבר כזה רוסי, אין דבר כזה מרוקאי או אתיופי. יש יהודים שהגלו אותם ופיזרו אותם בכל העולם בגלל שנאת חינם,כי 12 השבטים לא יכלו להסתדר אחד עם השני. חלקם התבוללו, חלקם פוזרו במרוקו וחלקם האחר בעיראק וחלק גדול גם בברית המועצות לשעבר. בגלל שנאת חינם נחרב בית המקדש השני, לא? בעוד שמפלגות אחרות מנסות לקיים פה יישות יהודית, אתם רק מפלגים ומסכסכים וגורמים לחורבן הבית השלישי.

 

כותב הטור עלה לארץ מאוקראינה בגיל שש, הוריו חזרו בתשובה והם חרדים. הוא לחם במלחמת לבנון השנייה וכיום משרת כסגן במיל'. ניהל את מיזם סמסטר קיץ של אוניברסיטת תל אביב לנוער מהפריפריה.

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
קמפיין נוטף גזענות. אריה דרעי
צילום: אוהד צויגנברג
צילום: אבירם יצחק
אלכס סקליאר
צילום: אבירם יצחק
מומלצים