שתף קטע נבחר

דרעי: חוזר בי מהביטוי "רוסים ולבנים" על הליכוד

"לא נהוג, אבל אני אעשה את זה עכשיו", אמר דרעי והתנצל. הוא הוסיף: "זה לא הסגנון שלי, מעולם לא דיברתי כך, הם אחים שלי"

אחרי שתקף את הליכוד ביתנו, ואמר כי היא מייצגת רוסים ולבנים, אריה דרעי חוזר בו הבוקר (יום ו') מדבריו ומתנצל על המתקפה. בראיון לרדיו "גלי ישראל" הסביר כי דבריו נאמרו בלהט הרגע, ועל סמך דף מסרים שהועבר לו. דרעי הוסיף כי הוא חזר מלכתחילה לחיים הפוליטיים על מנת לדאוג לאוכלוסיות המיעוט.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

"לא נהוג, אבל אני אעשה את זה עכשיו", אמר דרעי בשידור. "אני מתנצל התנצלות מוחלטת. זו הייתה טעות אדירה, הביטוי הזה רוסים לבנים. לצערי אתמול בלחץ של העימות ניסחו לי הודעה, תיקנתי פה ושם ולא שמתי לב לביטוי הזה. אני מתנצל, זה לא הסגנון שלי, מעולם לא דיברתי כך, הם אחים שלי". הוא הוסיף: "אני מעולם לא התביישתי להתנצל על טעות שיצאה בשגגה ממני".

 

מאוחר יותר פרסם דרעי התנצלות גם בדף הפייסבוק שלו. "כיו"ר מטה הבחירות של ש"ס, אני לוקח אחריות ומתנצל. בהודעת ש"ס אתמול נפלה שגגה בשימוש בביטויים שאינם הולמים ואינם ראויים", הוא כתב. "אסור לפגוע באיש או במגזר בשל מוצאו. אני מכבד את מגזר העולים מחבר העמים ומכיר בצרכיו. ש"ס נאבקת על הפערים בחברה הישראלית ועל האפליה של עדות המזרח. זהו מאבק צודק על אמת כואבת. יחד עם זאת יש לשמור גם בסערת מערכת הבחירות, על גבולות מכובדים, ואני מצר על השגגה שנפלה ומתנצל בפני מי שנפגע מכך".

 

לאחר פרסום דבריו ב"ידיעות אחרונות" של יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, שהבהיר כי תיקי השיכון והפנים יועברו לאנשיו לאחר הבחירות תמורת תיקי התשתיות והתיירות שיועברו לש"ס, תקף אתמול דרעי חזרה: "ממפלגת העם הפכה הליכוד-ביתנו למפלגה יהירה וזחוחה שמייצגת רוסים ולבנים", אמר דרעי. "הם השפילו את כחלון וכעת הם רוצים להשפיל את שאר השרים הספרדים. זו קריאת השכמה לכל הספרדים".

 

בהודעה שפרסם מטה ההסברה של המפלגה, נמסרו דבריו של דרעי: "היום התגלה מי בעל הבית האמיתי בליכוד-ביתנו. ישראל ביתנו ביצעה השתלטות עוינת על הליכוד", והתחייב: "רק ש"ס חזקה תשמור על הספרדים בממשלת נתניהו הבאה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים