שתף קטע נבחר

דרעי: הליכוד מייצג רוסים ולבנים, משפיל ספרדים

הנהגת ש"ס מגיבה לדברי יו"ר ישראל ביתנו, שאמר כי על ש"ס להסתפק בתיקי התשתיות והתיירות. דרעי מתריע: "הם השפילו את כחלון וכעת הם רוצים להשפיל את שאר השרים הספרדים". כחלון: "הדברים אינם נכונים"

ש"ס משיבה אש לליברמן: לאחר פרסום דבריו ב"ידיעות אחרונות" של יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, שהבהיר כי תיקי השיכון והפנים יועברו לאנשיו לאחר הבחירות תמורת תיקי התשתיות והתיירות שיועברו לש"ס, תוקף הבוקר (יום ה') אריה דרעי חזרה: "ממפלגת העם הפכה הליכוד-ביתנו למפלגה יהירה וזחוחה שמייצגת רוסים ולבנים", אמר דרעי. "הם השפילו את כחלון וכעת הם רוצים להשפיל את שאר השרים הספרדים. זו קריאת השכמה לכל הספרדים".

 

 

בהודעה שפרסם מטה ההסברה של המפלגה, נמסרו דבריו של דרעי: "היום התגלה מי בעל הבית האמיתי בליכוד ביתנו. ישראל ביתנו ביצעה השתלטות עוינת על הליכוד", והתחייב: "רק ש"ס חזקה תשמור על הספרדים בממשלת נתניהו הבאה".

 

השר כחלון מסר בתגובה: "הדברים אינם נכונים. אני מציע לאריה דרעי למצוא גימיקים אחרים. אם הוא מחליט להשתמש בשמי, לפחות שיאמר דברים אמיתיים וידבוק בעובדות. אני חלק מהליכוד-ביתנו, כך הייתי וכך אשאר".

 

דרעי וישי. מסירים כפפות (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
דרעי וישי. מסירים כפפות(צילום: אוהד צויגנברג)

 

ליברמן הבטיח בראיון שיתפרסם בעיתון החרדי "משפחה", כי "משרדי השיכון והפנים יהיו בידינו לאחר הבחירות הבאות". זאת בהמשך לקו של ראש הממשלה נתניהו, כפי שהציגו בהשקת קמפיין הרשימה שלשום. אז הכריז נתניהו כי משרד השיכון לא יועבר לידיה של מפלגה סקטוריאלית.  

 

לדברי ליברמן, "ש"ס יקבלו את תיק התשתיות, שזה תיק נחמד מאוד, ואת תיק התיירות. אנחנו נקדם את כלכלת ישראל, ואני מקווה שבזכות התפילות שלהם נצליח יותר בכלכלה. הם יעסקו בתיירות". בהתייחס לדרעי הסביר: "אריה לא צריך להיות שר, זה קטן למידותיו", הוא אמר. "הוא צריך להיות מעל זה".

 

בש"ס הגיבו לדברים בביקורת חריפה. "מנהיגי הליכוד-ביתנו מתנהגים בזחיחות, ועוסקים בימים האחרונים בחלוקת תיקים", נמסר. "הבחירות הקרובות אינן על תיקי שרים, אלא על עתידה ודרכה הכלכלית והאזרחית של ישראל. הסגנון הזה מראה למה חייבים שש"ס תהיה גדולה וחזקה, כדי לשמש בלם של הגזרות הכלכליות המתוכננות בתקציב המדינה. כשהליכוד גדול הוא מאבד את החמלה, והוא נהיה חזק על חלשים. ש"ס חזקה תהיה שם בשביל להגן עליהם".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דרעי. משיב אש
צילום: רויטרס
ליברמן. עורר סערה
צילום: רויטרס
מומלצים