שתף קטע נבחר

הרב עובדיה לאברכים: עִזבו לימודים, עִזרו לש"ס

בתום השיעור השבועי קרא מנהיגה הרוחני של ש"ס לתלמידי הישיבות להתגייס לקמפיין כדי להביא עוד קולות למפלגה. "ככל שנהיה יותר מנדטים נוכל להכפיף את ראש הממשלה. לא תהיה לו קואליציה בלעדינו", אמר הרב עובדיה יוסף

אחרי שהוציאו את השד העדתי מהבקבוק וחזרו בהם, בש"ס מעלים הילוך בקמפיין הבחירות: מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, קרא הערב (שבת) לתלמידי ישיבות לחדול מלימודים כדי לסייע לקמפיין הבחירות של המפלגה. לדבריו, "כמה שנהיה יותר מנדטים יכולים להכפיף את ראש הממשלה. לא תהיה לו קואליציה בלעדינו". הוא הזהיר כי "התורה בסכנה, רוצים לגייס את בחורי הישיבות".

 

 

בתום שיעורו השבועי קרא הרב: "אני פונה גם לאברכים הלומדים בישיבות ללא הבדל אשכנזים וספרדים - 'עת לעשות להשם הפרו תורתך', יקומו מהתורה שלהם, כמו שכתוב על חולה שיש בו סכנה 'חלל שבת אחת שישמור שבתות הרבה'. עכשיו לא להחריש, לא לשבת ללמוד.

 

"בבקשה שכל אחד יעשה ככל יכולתו להשפיע, לא לחכות ליום האחרון, להשפיע על אחרים שיבואו כולם להצביע ש"ס כדי להגביר כוח התורה. יש מנדט אחד יותר - כוחנו חזק יותר. ש"ס חזקה - תורה חזקה".

 

מנהיגה הרוחני של ש"ס, שקיבלה בסקר "ידיעות אחרונות" האחרון 11 מנדטים, הדגיש: "יהיה לנו הרבה מנדטים, נוכל להכתיב להם - לא ניכנס לממשלה בלי כך וכך. יש לנו כוח התורה וכולם צריכים לעשות. לכן רבותיי אני פונה גם לאברכים וגם למנהלי האברכים שירשו להם שייצאו.

המנהלים עצמם נמצאים בצער גדול, איך ייקחו להם את האברכים שלהם".

 

בסוף השבוע התנצל אריה דרעי על דבריו לפיהם הליכוד מייצג "רוסים ולבנים" ומשפיל ספרדים. בראיון לרדיו גלי ישראל אמר דרעי כי זו הייתה טעות והוא מתנצל. הוא הסביר כי דבריו נאמרו בלהט הרגע, ועל סמך דף מסרים שהועבר לו. "זה לא הסגנון שלי, מעולם לא דיברתי כך, הם אחים שלי". התבטאותו החריפה של דרעי נאמרה לאחר שב"ידיעות אחרונות" פורסמו דברי יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, שהבהיר כי תיקי השיכון והפנים יועברו לאנשיו לאחר הבחירות תמורת תיקי התשתיות והתיירות שיועברו לש"ס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא תהיה קואליציה בלעדינו". הרב עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
מומלצים