שתף קטע נבחר

הבית היהודי: הליכוד מנהל קמפיין הסתה נגדנו

קמפיין חדש בפייסבוק יוצא נגד אנשי הבית היהודי. בליכוד הכחישו כל קשר אבל אחרי שיו"ר ועדת הבחירות התערב הודו: אנחנו מאחורי המודעות וגאים שקידמנו את השקיפות

"כשאת מצביעה בנט, את מצביעה גם לאלי בן-דהן המואשם באפליית נשים". זו רק אחת מסדרת המודעות המקניטות שפירסם הליכוד בימים האחרונים, ושעוררו זעם במפלגת הבית היהודי.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

אחרי סדרת המודעות הראשונה שהקניטה את בנט ואת חברי רשימתו עלה בימים האחרונים קמפיין שהופץ בפייסבוק ושביקש שוב להדגיש את הרשימה הקיצונית שמאחורי בנט. "הרב זלמן מלמד שמטיף לסירוב פקודה עומד מאחורי נפתלי בנט", נכתב באחת מהן. "הרב דב ליאור, שחושב שברוך גולדשטיין קדוש יותר מכל קדושי השואה, עומד מאחורי הרשימה של בנט", נכתב באחרת.

 

קמפיין הליכוד. מעורר זעם ()
קמפיין הליכוד. מעורר זעם
 

תחילה ניסה הליכוד להתחמק מאחריות על המודעות, אולם בבית היהודי לא ויתרו ופנו לוועדת הבחירות. יו"ר הוועדה, השופט אליקים רובינשטיין, ביקש מהליכוד-ביתנו לדעת אם הם אלו שעומדים מאחורי המודעה - ואלו נאלצו לבסוף להודות בכך.

 

גורמים בציונות הדתית הביעו זעזוע מהמודעות: "קמפיין הסתה אנטישמי כזה נגד נפתלי בנט ונגד הציבור הדתי לא נעשה מעולם בישראל. יש לחקור מי אישר, מי מימן ומי פירסם את המודעות כדי למצות עימם את הדין ולמען יראו וייראו. מי שאחראי על קמפיין הסתה שכזה לא ייתכן שיישב בכנסת ישראל".

 

מהבית היהודי נמסר: "אנו סבורים כי שלל המודעות המכפישות את הבית היהודי - כמו מודעות הגטו, מודעות נגד חברי המפלגה וקמפיין ההכפשה הנוכחי - הן דרך מוזרה ביותר להביא קולות לליכוד. במקום לנהל קמפיין בדיונים משפטיים על הוצאת דיבה, עדיף לליכוד לומר את עמדותיו בצורה מכובדת. הכפשות אינן מכבדות מפלגת שלטון".

 

מהליכוד-ביתנו נמסר בתגובה: "מדובר בפרסומי אינטרנט שהעלו פעילי רשתות חברתיות של הליכוד כאשר יום למחרת עלה הקמפיין הרשמי. אנחנו גאים שקידמנו את השקיפות כדי שהציבור יבחר. במקום לחפש האשמות חבל שהבית היהודי לא מתייחסים לעמדות של חברי הרשימה עצמם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנט
צילום: בני דויטש
נתניהו
צילום: עמית שאבי, "ידיעות אחרונות"
מומלצים