שתף קטע נבחר

קמפיין נגד בנט: "הגטו היהודי" וטלאי צהוב

יו"ר הבית היהודי הותקף באתר "ליכודניק" ושיתף את המודעה בפייסבוק: "אחיי בליכוד, מה קרה לכם?" תהה. אחד מיוזמי הקמפיין: "רצינו פרובוקציה, אגרוף בבטן". בליכוד ביתנו הביעו שאט נפש והכחישו קשר, ח"כ שאמה-הכהן תקף בחזרה: "ספין על גב ניצולי שואה"

קמפיין חדש נגד נפתלי בנט תוקף את "הגטו הסקטוריאלי" שאליו מבקש, לכאורה, יו"ר הבית היהודי להכניס את חובשי הכיפות הסרוגות. מודעה שמראה את בנט מאחורי גדר תיל - "הגטו היהודי", כהגדרת היוצרים - וטלאי צהוב במרכז לוגו המפלגה פורסמה הבוקר (יום ג') באתר "ליכודניק" במקביל להקמת קבוצת תומכים בקמפיין השטח של המפלגה, אך ראשי הליכוד ביתנו הכחישו קשר לקמפיין.

 

עוד עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

 

 

"60 שנה לקח לכיפות הסרוגות לפרוץ את הגטו הסקטוריאלי שכלא אותם בתוך המפד"ל", מכריזה המודעה. "60 שנה עד שסוף סוף הצלחנו להתערות בציבור הישראלי ולהיחלץ מהגטו המבודד שמנהיגי העבר כלאו אותנו בתוכו. עכשיו נפתלי בנט רוצה להחזיר אותנו למפד"ל הישנה, 'למפלגה של הדתיים'. מצטערים נפתלי, אבל אנחנו מעדיפים להיות חלק מהציבור הישראלי".

 

"אין לנו מילים", הבהירו במפלגת הבית היהודי, תוך הבעת זעזוע מהמודעות. בנט עצמו, עם זאת, בחר דווקא לשתף את המודעה בעמוד הפייסבוק שלו וכתב: "אחיי בליכוד, מה קרה לכם? אין לי מילים".

 

ח"כ כרמל שאמה הכהן הגיב על קיר הפייסבוק של בנט וענה: "נפתלי אחי, על מי אתה מנסה לעבוד? אתה יודע שלליכוד אין שום קשר למודעה ואף הבענו שאט נפש ברורה ומיידית. המודעה עושה שימוש נלוז ושפל בשואה ופוגעת בזכרה המקודש, פוגעת בליכוד, ומסייעת פוליטית לך ולרשימתך. אם מכל זה לא אכפת לך, לפחות תגלה רגישות לניצולי השואה, כי יש דברים שלא עושים על גבם ספינים ופוליטיקה".

 

"גטו הוא מושג גלותי מהמאה ה-15"

משה איפרגן, פעיל ליכוד שהתמודד בפריימריז האחרונים לכנסת מטעם מחוז ירושלים ולא נבחר, הודה כי הוא אחד מיוזמי הקמפיין. "אנחנו חבר'ה של הליכוד, אידיאולוגים ופטריוטים. אנחנו חושבים שצריך להעמיד באופן בוטה וברור את ההבדל בין הליכוד לבין האחרים. הקמפיין שלנו נועד לציין בדלנות והסתגרות. גטו הוא מושג גלותי מהמאה ה-15. היהודים סגורים מאחורי גדרות. זה נכון שזה פרובוקטיבי אבל כשדרעי בא עם קמפיין 'עורו ספרדים', מה אני אמור לחשוב?".

 

לדברי איפרגן, "המפלגה לא ידעה מזה לפני. הם כועסים. אני חושב שצריך לחדד את העמדות בתוך המחנה. קמפיין רגיל עובר מעל הראש של האנשים, פרובוקציה היא אגרוף לבטן, אבל הגטאות הם סמל של הבדלנות היהודית,

ההסתגרות, ההליכה כל אחד לגטו שלו. בסיפור של עמנואל לא אמרנו אפרטהייד? חלק מהמשחק הוא פרובוקציה".

 

באתר "ליכודניק" הבהירו כי אין מדובר במודעה רשמית של הליכוד אלא של פעילי שטח. פעיל הליכוד אריק זיו הוסיף כי "האתר הוא גורם עסקי שמפרסם כל דבר שקשור למפלגות גוש הימין".

 

מטה ההסברה של הליכוד ביתנו גינה את המודעה והביע "שאט נפש מהפרסום המזעזע. אנו קוראים לנפתלי בנט להגיש תלונה על הסתה במשטרה כדי שניתן יהיה לברר מי עומד מאחורי הפרסום. לתנועת הליכוד אין כל קשר לאתר ליכודניק וכל המתפרסם שם הוא על אחריותם בלבד".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים