שתף קטע נבחר

המועמדים שאתם לא מכירים ברשימה של בנט

ח"כ שהתבטא נגד גיוס הומואים לצה"ל, רב שטען שנישואים חד-מיניים הם "מתכון לחיסול עם ישראל" ופעילת ימין קיצוני - אלה הם חלק מהמועמדים שמקומותיהם נראים כעת ריאליים מתמיד

הסקרים האחרונים מנבאים למפלגת הבית היהודי הצלחה בבחירות הקרובות, ומקומות ברשימה שנחשבו דמיוניים הופכים ריאליים מיום ליום. אבל עד כמה בעצם אתם מכירים את הנבחרת של נפתלי בנט?

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

סקירה של 15 המקומות הראשונים ברשימה מוכיחה כי מאחורי היו"ר בנט יש לא מעט מועמדים בעלי דעות קיצוניות ביותר. חלקם התבטאו בעבר באופן מקומם בסוגיות כמו הומואים ולסביות, נישואים חד-מיניים ומעמד האישה. גורמים במפלגה הודו כי אף שבמהלך הקמפיין החברים אינם מתבטאים בסוגיות רגישות, רבים ברשימה הצדיקו את בנט בהתבטאותו בעד סירוב פקודה.

 

במקום השני נמצא ח"כ אורי אריאל, כיום יו"ר הוועדה לביקורת המדינה וחבר בוועדה לבחירת שופטים. אריאל נחשב לבעל דעות ימניות קיצוניות, ובעבר עורר סערה כשהתבטא נגד גיוס הומואים ולסביות לצה"ל. אחריו נמצא ניסן סלומינסקי, ח"כ לשעבר, ואחריו הרב אלי בן־דהאן, שהיה מנהל בתי־הדין הרבניים. לאחרונה הוא עורר סערה כשטען שנישואים חד־מיניים הם "מתכון לחיסול העם היהודי", ובעבר תמך ברעיון לבטל את הוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת.  

  

הבאים בתור הם דווקא שניים מ"שגרירי" המפלגה, שנחשבים לפניה היפות: במקום החמישי איילת שקד החילונית מתל־אביב שייסדה את תנועת "ישראל שלי", ובמקום השישי ח"כ אורי אורבך, סגן יו"ר הכנסת ומהפרלמנטרים הבולטים במשכן.

 

המקומות השביעי והשמיני שייכים לזבולון כלפא ולאבי ורצמן. כלפא היה אחד הפעילים הבולטים נגד ההתנתקות, והיה ממובילי השרשרת האנושית מגוש קטיף לירושלים. ורצמן הוא סגן ראש עיריית באר־שבע ומחזיק תיק הרווחה בעיר. במקום התשיעי נמצא מועמד נוסף שכבר הצליח לעורר לפחות סערה אחת: אל"מ במיל' מוטי יוגב, ששימש בעבר כמזכ"ל תנועת בני עקיבא והותקף על שקידם את ההפרדה בין בנים לבנות בתנועה.

 

במקום העשירי נמצאת אחד הסמנים הימניים ברשימה, אורית סטרוק: פעילת הימין הקיצוני ואחת מראשי היישוב היהודי בחברון. סטרוק עלתה לכותרות גם בעקבות מעצר בנה, צבי סטרוק, שנידון לשנה וחצי מאסר לאחר שהתעלל פיזית בנער פלסטיני כפות.

 

אחרי סטרוק ממוקם יוני שטבון, מייסד תנועת "רעננים" של צעירי הציונות הדתית, ומיד אחריו שולי מועלם, בת 47 מגוש־עציון ואלמנתו של סא"ל משה מועלם ז"ל, שנפל באסון המסוקים. מועלם היא ממקימי התנועה לזכר חללי האסון. 

 

הרב הלל הורוביץ, במקום ה־13, הוא הנציג השני ברשימה מהיישוב היהודי בחברון. הוא ידוע כאיש ימין קיצוני ומשמש יועץ התיישבות לראש עיריית נצרת־עילית. ג'רמי גימפל, שהוצב מיד אחריו, הוא עורך דין המתגורר בגוש־עציון שלקח בעבר חלק בהבאתם של עולים רבים מארה"ב ארצה. 

 

מי שסוגר את רשימת ה־15 הוא נחי אייל, ממובילי המאבק נגד פינוי גוש קטיף שהקים את "הפורום המשפטי למען ארץ ישראל".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סטרוק. סמן ימני
צילום: דודי ועקנין
בן-דהאן. לא לנישואי חד מיניים
צילום: חיים צח
צילום: ירון ברנר
יוגב. הפרדה בין בנים לבנות
צילום: ירון ברנר
שטבון. צעירי הציונות הדתית
כלפא. ממתנגדי ההתנתקות
צילום: הרצל יוסף
מומלצים