שתף קטע נבחר

הכנרת ממשיכה לעלות: המפלס עלה ב-6.5 ס"מ

חדשות טובות מהצפון: מיום חמישי עלה מפלס הכנרת ב-6.5 ס"מ, מתוכם 2 ס"מ מגשם ישיר על הימה. הגשמים במרכז יסייעו למאגר מי התהום. אכזבה בחרמון: שלג מעורב בגשם

גשמי הזעף שירדו ביומיים האחרונים גרמו לתאונות דרכים, לחסימת כבישים ולנזקים רבים - אבל יש גם חדשות טובות. אחרי הזינוק האדיר במפלס הכנרת בחודש דצמבר, המפלס ממשיך לעלות ומאז יום חמישי הוא טיפס ב-6.5 ס"מ.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

"חודש ינואר החל באופן סוער, ובמהלך סוף השבוע התווספו לכנרת שני סנטימטרים רק כתוצאה מגשם ישיר שירד על הימה", אמר דובר רשות המים, אורי שור, שהזכיר כי גם החודשיים האחרונים היו גשומים מהממוצע בצפון. בכנרת ירדו מתחילת המערכת החורפית הנוכחית 46 מ"מ וברמת הגולן ירדו 50 מ"מ.

 

הצפות בנתניה (צילום: אלון תורג'מן) (צילום: אלון תורג'מן)
הצפות בנתניה(צילום: אלון תורג'מן)

טייבה מוצפת (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
טייבה מוצפת(צילום: חסן שעלאן)

נחל פולג (צילום: עופר וולף) (צילום: עופר וולף)
נחל פולג(צילום: עופר וולף)
 

 

החרמון לבן (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
החרמון לבן(צילום: אביהו שפירא)

שלג מעורב בגשם בהר הגבוה במדינה (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
שלג מעורב בגשם בהר הגבוה במדינה(צילום: אפי שריר)

 

במהלך חודש דצמבר מפלס הכנרת עלה  ב-50 ס"מ והגיע ב-1 בינואר ל-211.90- מטר מתחת לפני הים. לכנרת מלאה חסרים עדיין יותר משלושה מטרים של מים. עליית מפלס כזו בדצמבר היא חריגה ביותר, ולמעשה היא הגבוהה ביותר מאז דצמבר 1994.

  

לדברי שור, חדשות טובות מגיעות גם מהמרכז. "כמויות המשקעים הגדולות שירדו במרכז הארץ מגבירות את הזרימה בנחלים ואת החלחול למאגרי מי התהום", אמר דובר רשות המים. בכפר-סבא, שיאנים הגשם, ירדו מיום שישי לא פחות מ-117 מ"מ וגם בתל-אביב ירדו יותר מ-70 מ"מ.

 

עם זאת, שביעות הרצון ממזג האוויר לא טיפסה צפונה. מנכ"ל אתר החרמון, שאול אוחנה, סיפר הבוקר כי "אנחנו מאוכזבים כרגע משום שירד שלג מעורב בגשם. עכשיו יש בערך ארבעה סנטימטרים של שלג ברכבל התחתון, ולא ניתן כרגע לפתוח את האתר, הוא ייפתח אם יירד מספיק שלג. זה בא בהפתעה, לעתים ההבדל הוא של שתי מעלות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכנרת. המפלס עולה
צילום: חגי אהרון
נחל איילון. הגשמים עוזרים למאגר מי התהום
צילום: ניר גל
צילום: עידו ארז
הצפה בהרצליה
צילום: עידו ארז
מומלצים