שתף קטע נבחר

לפיד: "או שתקום ממשלה קיצונית או שניכנס יחד"

יו"ר יש עתיד הבהיר לאחר הפגישה המשולשת עם יחימוביץ' ולבני בבית הוריו בת"א כי היה מעדיף לתמוך במועמד אחר לראשות הממשלה, אך הסקרים מוכיחים שנתניהו ינצח: "לכן צריך לכונן ממשלת אחדות, שבה כל הכוחות השפויים מתאחדים"

פחות מיממה לאחר "פגישת הפסגה" של חלק ממנהיגי מפלגות המרכז-שמאל, נראה כי ציפי לבני, שלי יחימוביץ' ויאיר לפיד רק מחדדים את עמדותיהם המוכרות. "היחסים האישיים הם חשובים, אבל יש בכל זאת פער בינינו", אמר יו"ר יש עתיד ל-ynet. "הפסילה האוטומטית היא מסוכנת וגורמת לכך שתקום פה ממשלה של חרדים וימין מאוד מאוד קיצוני".

 

עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - בפייסבוק של ynet

 

לפיד - שסירב בפגישה המשולשת להתחייב לפסול מראש כניסה לממשלת נתניהו והציע במקביל להקים גוש מאוחד שייכנס רק יחד לממשלה -  הבהיר לאחר הפגישה שנערכה בבית הוריו בתל-אביב כי הוא "מאמין גדול בזה שאנשים, במיוחד במגרש הפוליטי, צריכים להיות מסוגלים לדבר ביניהם ואני מדבר עם כולם".

 

יו"ר יש עתיד ציין כי בפגישה אמר ליחימוביץ' ולבני כי "אי אפשר שתקום פה ממשלת חרדים וימין קיצוני, לא אהיה עלה תאנה. מדינת ישראל לא יכולה לעמוד בעוד שנתיים-שלוש-ארבע כאלה, מעמד הביניים לא יכול לעמוד בזה, וגם היחסים הבינלאומיים שלנו לא יוכלו לשאת שנים נוספות כאלה. לכן צריך לכונן ממשלת אחדות לאומית, שבה כל הכוחות השפויים מתאחדים".

 

לפיד ולבני. "גם אני לא אוהב את זה" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
לפיד ולבני. "גם אני לא אוהב את זה"(צילום: מוטי קמחי)

 

במהלך סוף השבוע, פנתה לבני לראשי המפלגות בגוש וקראה להיפגש. יחימוביץ' השיבה במסרון, מרצ הצטרפה למהלך, ומאוחר יותר גם לפיד, שמיהר לסייג את השתתפותו והצהיר בפייסבוק: "במקום להתעלם מהאפשרות הסבירה שנתניהו ירכיב את הממשלה הבאה, בואו ניכנס

אליה ביחד". בסופו של דבר נפגשו אמש מנהיגי המפלגות תחת מעטה חשאיות, אך לא סיכמו על בשורות משמעותיות.

 

בעוד משתתפי הפגישה בחנו אפשרות להציב חלופה לנתניהו, סירבה לבני להתחייב שלא תיכנס לממשלה לאחר הבחירות. "אי אפשר להעמיד פנים שנתניהו הוא לא המועמד המוביל להרכיב את הממשלה", אמר לפיד. "גם אני לא אוהב את זה, זה מרגיז גם אותי והייתי מעדיף אם היה אפשר לבחור מישהו אחר. אבל אנחנו שבועיים לפני הבחירות, והסקרים ברורים. או שתקום כאן ממשלת ימין קיצוני עם חרדים, או ששלושתנו ניכנס - ואני מבין שלשלי זה קשה - אבל תהיה פה ממשלת אחדות לאומית שתיצור כלכלה סבירה ותחזור לשולחן המשא ומתן. כל ישראלי שפוי יודע שאנחנו צריכים את זה, וכל אופציה אחרת היא חוסר אחריות נורא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יאיר לפיד
צילום: בני דויטש
מומלצים