שתף קטע נבחר

פייסבוק מגלה: מי מהחברים הדביק אותך בשפעת?

בינתיים בארצות הברית בלבד: אפליקציה חדשה בפייסבוק אוספת מילות מפתח כמו "שיעול", "חום" ו"נזלת", צ'ק-אין אצל הרופא והקלדת סטטוסים בלילה, ומסיקה מי מהחברים שלך הוא פצצת שפעת מתקתקת

כשחולים, כנראה אין גבול לשעמום: אפליקציה חדשה בפייסבוק שהפכה ללהיט מבטיחה לגלות לגולשים מי מהחברים נדבק בשפעת והדביק אותך בתורו, או שעלול להדביק במחלה בקרוב.

 

האפליקציה, שמתאימה לכותבים באנגלית בלבד בינתיים, עושה זאת באמצעות ליקוט רמזים מהסטטוסים שמפרסמים החברים, ואז בהסקת מסקנה חפוזה למדי.

 

מתגברים על השפעת:

 

"הצילו, יש לי שפעת", כשם האפליקציה, לא תגלה לך אם האישה שמשתעלת לכיוונך במעלית תדביק אותך, אבל היא מבטיחה לרמוז מי מהחברים שלך חולה או הדביק אותך.

 

האפליקציה אוספת מהסטטוסים בפייסבוק מילות מפתח כמו "נזלת", "עיטוש", "שיעול" וכמובן "שפעת", מלקטת צ'ק-אין שנעשו במרפאות ובבתי חולים ובוחנת גם את זמני העלאת הפוסטים.

 

פרסום על הקיר בשעות הלילה המאוחרות, לילה אחר לילה, למשל, עשוי לרמוז על כך שהאדם מתקשה להירדם ואולי חולה.

 

מנתחת מילות מפתח וזמני העלאת הסטטוס. מתוך האפליקציה ()
מנתחת מילות מפתח וזמני העלאת הסטטוס. מתוך האפליקציה

 

ואלה דברי ההסבר שבהם פותחת האפליקציה: "שלום, אני מצטער שנדבקת בשפעת. אין דבר אחר שיגרום לך להרגיש טוב יותר מאשר למצוא מי האשם בכך. השתמש בכפתור שלמטה כדי לגלות מי מחבריך אחראי לסבל שלך.

 

"אחר כך תוכל לבחור אם לחסום אותו, ואם אתה סלחן במיוחד - לשלוח לו מעט עזרה".

  

בארצות הברית, שם קונים הכל, הפכה האפליקציה כאמור פופולרית מאוד. מגפת השפעת שם חוצה שיאים ובהתאם מספר המשתמשים באפליקציה הולך ועולה. 

 

עם זאת, חלק מהמשתמשים נכנסים אליה לאו דווקא כדי לאתר את החברים החולים ולהיזהר מהידבקות, אלא דווקא כדי להפיץ הלאה את דבר מחלתם כביכול ולזכות בכמה ימי חופש מהעבודה.  

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
למצוא את האשם בהדבקה - להרגיש טוב יותר?
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים