שתף קטע נבחר

עשו טוב, יהיה טוב

שיפוץ וצביעת מעונות יום והוסטלים, פעולות מחזור, ימי כיף לאוכלוסיות נזקקות, יצירת גינות קהילתיות ועוד: יום מעשים טובים השביעי, יתקיים ב-5 למרס. מתי בפעם האחרונה עשיתם משהו בשביל מישהו?

היום הכי חיובי במדינה, יום מעשים טובים, חוזר בפעם השביעית השנה, ובגדול. ב- 5 למרס בארץ, וב-10 למרץ בעולם, יתקיים באמצעות עמותת "רוח טובה" יום שבו כולנו מוזמנים לעשות מעשה טוב למען הזולת.

 

ההתגייסות השנה, כך מספרים ב"רוח טובה", עצומה. אנשים פרטיים, קבוצות, ארגונים וחברות יקיימו ביום זה פעילויות מגוונות שמטרתן להיטיב עם הזולת: שיפוץ וצביעת מעונות יום והוסטלים, פעולות מחזור, ימי כיף לאוכלוסיות נזקקות, יצירת גינות קהילתיות ועוד. בשנה שעברה, התגייסו ביום מעשים טובים, למעלה מרבע מיליון אזרחים בארץ במסגרת 3,600 פרויקטים שהציעה העמותה מקבוצת אריסון והשנה, הציפייה שהמגמה תתרחב.

 

 

כל יום יפה לעשיית מעשה טוב, ולכן נביא כאן ב-ynet ובעיתון "ידיעות אחרונות" בשבועות הקרובים, את סיפורם ואת קולם של אנשים שמקדישים מזמנם ומעצמם כדי לעשות טוב לאחר, גם בימים אחרים בשנה. אנו מקווים שהחשיפה לסיפורים המיוחדים והמרגשים הללו, יעוררו בכולנו השראה לצאת ולעשות מעשה טוב, קטן כגדול.

 

"יום מעשים טובים הפך להיות אחד ממנועי הצמיחה החברתיים הגדולים ביותר בשנים האחרונות". אומר רפי אלול, יו"ר עמותת רוח טובה ומתייחס לאפקט החיובי של יום שכזה. "הלב הגדול שמושקע בו על ידי כל העושים במלאכה, היצירתיות, העמידה למען האחר ולמען חברה טובה יצרו תהליך חברתי בעל עוצמות אדירות שמשנה אותנו כחברה בכל יום".

 


 

הנה כמה מהפעילויות המרכזיות שיתקיימו ביום מעשים טובים:

 

יוצרים שינוי: הרעיון שעומד מאחורי הפרויקט הבינלאומי "יוצרים שינוי" הוא לאפשר לילדים להביע את מחשבותיהם ואת רעיונותיהם לגבי עולם טוב יותר ולסייע להם להפוך אותם למציאות. עמותת "רוח טובה" בשיתוף משרד החינוך, יקיימו השנה פיילוט לתוכנית הלימוד בלמעלה מ-1000 בתי ספר, במטרה לכוון ילדים לגלות מה

 באמת חשוב להם, להניע אותם לפעולה ולספק להם את האסטרטגיה הנדרשת כדי ליצור שינוי בעולמם.

 

מעשים טובים גם בלילה: מתחשק לכם לשתות בירה ולשוחח על שיבוטים גנטיים? מיטב הסופרים והמרצים יגיעו לברים בערים הגדולות - תל-אביב, ירושלים, באר שבע וחיפה ויפגשו את באי המקום, לבילוי תרבותי. הכניסה לאירוע תהיה תמורת ספרים ישנים, אשר ייאספו באותו יום ויתרמו לפרויקט "סיפור חוזר" המספק תעסוקה לנפגעי נפש. באירוע יתקיימו אירועי מעשים טובים נוספים, כמו איסוף ומכירת בגדי יד-שנייה בשיתוף "ביגודית" של ויצ'ו, חתימה על כרטיס אד"י, ועוד.

 

"אירועים מוארים": לא פנויים לעשות מעשים טובים במשך היום? אפשר גם בלילה. במסגרת זו יתקיימו פרויקטים של שיפוץ ושדרוג מבנים שונים, גינות קהילתיות ועוד פעילויות למען הקהילה.

 

אמנות בבתי קפה: בשבוע בו יתקיים יום מעשים טובים, יציגו בתי קפה שונים ברחבי הארץ תערוכות של אוכלוסיות מיוחדות מעמותות שונות כעמותת אלו"ט, ארגון אקי"ם, כפר עידוד ועוד, יצירות אמנות שלקהל הרחב כמעט ואין אפשרות לפגוש ולהיחשף אליהן ביום יום.

 

טובים גם בחוץ: השנה, בפעם הראשונה, יצטרף משרד החוץ ליום מעשים טובים והשגרירויות והנציגויות של ישראל בעולם, ייקחו גם הן חלק בעשייה למען האחר.

 

"ביום מעשים טובים מתבטלות כל ההפרדות", אומרת אשת העסקים והפילנתרופית, שרי אריסון שיזמה את יום מעשים טובים לפני כשבע שנים. "נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, מאמיני כל הדתות, אתיאיסטים ודתיים, כולם, ללא יוצא מן הכלל, מתלכדים כגוף אחד למטרה משותפת – עשיית הטוב למען האחר. נפלא לראות את זה ולחוות את הרגעים של ה"ביחד" הזה, איך כולנו הופכים לאחד. המיזם הזה חצה גבולות והפך לגורם בינלאומי מאחד בזכות הפשטות שבו, ובגלל היכולת של כל אחד להתחבר אליו ולקחת חלק ביוזמה".

 

יום מעשים טובים יתקיים השנה בכ-200 ערים ורשויות מקומיות, באוניברסיטאות ומכללות שונות, בצה"ל ובמאות חברות עסקיות. 

 

  • "יום מעשים טובים" בפייסבוק
  • רוצים להירשם להתנדבות במשך כל השנה, בכל מסגרת שתבחרו? אתם מוזמנים לפנות לעמותת "רוח טובה" טלפון: 9093*

 


פורסם לראשונה 14/01/2013 10:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סיון פרג'
מתי בפעם האחרונה עשיתם משהו בשביל מישהו?
צילום: סיון פרג'
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים