שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אשת המיליונר נדהמה לגלות שבעלה מתחזה לעני

  גרושת המיליונר לא הבינה כיצד קורה שבעלה מגיש לבית המשפט תלוש של משכורת מינימום. מאחר שידעה כי מדובר בשקר, החליטה להכין שיעורי בית ולהתכונן למשפט

  פעמים רבות אני שומע נשים וגברים שנקלעו למשבר קשה בזוגיות, מעידים על תחושה שנחתה עליהם יום בהיר אחד, תחושה שהם פשוט לא מכירים את מי שהיה נשוי או נשואה להם כל כך הרבה שנים. לאישה בסיפור הזה הייתה תחושה הפוכה לגמרי. היא הכירה טוב מאד את בעלה המיליונר, ועל כן נדהמה כך כך לגלות, כי הוא משים את עצמו כאדם בעל הכנסה דלה, על סף שכר מינימום.

   

  עוד בנושא:

  לא ידעתי מה נשים מרגישות עד שהתחזיתי לאחת

  הבגדת וגם קיבלת חצי מהרכוש?

  אני לא צריכה מיליונר, אבל לא רוצה שכונת עוני  

   

  גרושת המיליונר גילתה את ניסיון ההתחזות של בעלה בכתב ההגנה שלו, אותו הגיש לביהמ"ש לענייני משפחה במסגרת תביעתה לחלוקת רכוש. בכתב ההגנה טען הבעל שאין לו כל הכנסות זולת משכורת מינימום, והציג תלוש משכורת על סך ארבעת אלפים שקלים, תוך שהוא מתכחש לרכוש הרב אותו ייחסה לו אשתו.

   

   

  ולמרות שהציגה הוכחות לניהול רמת חיים שמתאימה למאיון העליון לכל אורך שנות נישואיה, החליט ביהמ"ש למשפחה לדחות את תביעתה, זאת בנימוק כי לא הצליחה להוכיח שהרכוש הרב אותו ייחסה לבעלה – אכן שייך לו.

   

  האישה חשה חסרת אונים. למרות שהצביעה על כשלים רבים בגרסתו של בעלה, פסק הדין גזר עליה למעשה, נפילה חופשית ברמת החיים, שלה ושל ילדיה.

  האישה ערערה על ההחלטה לביהמ"ש המחוזי, אך קודם לכן זכתה לייעוץ משפטי מקיף, וכמו שאומרים: "הכינה טוב-טוב שיעורי בית".

   

  מנקה בתים או מסתירה רכוש?

  בערעור הצליחה האישה להוכיח שבבעלות חותנתה, אם בעלה, לא פחות מחמש חנויות, למרות שזו עוסקת שנים רבות בעבודות נקיון בבתים. כמו כן טענה האישה, שרשויות המס מנסות להטיל עיקולים על הנכסים שבמחלוקת בינה לבין בעלה – וזאת עקב חובות כבדים אותם צבר האיש.

   

  לבסוף השתמשה האישה בנימוק מקורי במיוחד: בהחלטת ביהמ"ש למשפחה עליה ערערה, חויב הבעל במזונות הגבוהים מהכנסתו החודשית. האישה טענה שאפילו ביהמ"ש למשפחה לא האמין לתלוש משכורתו הנמוך של בעלה, ועל כן גזר עליו מזונות הגבוהות מהכנסתו.

   

   

  כתוצאה מהראיות הרבות שהוצגו בפני ביהמ"ש המחוזי, החליט השופט לפסול את החלטת ביהמ"ש לענייני משפחה, ופסק כי הדיון יחזור לביהמ"ש למשפחה, ובו יובאו לעדות כל האנשים הרשומים כבעלים בנכסים - שהאישה טוענת בתביעתה, כי הם שייכים למעשה לבעלה. מעדות האישה עולה כי בעלה הוא איש עסקים ממולח ועתיר נכסים, ובבעלותו חנויות רבות, בתים וכלי רכב, אך אף אחד מהם אינו רשום על שמו.

   

  ההערות שפיזר ביהמ"ש המחוזי לאורך פסק הדין בערעור האישה - עשויות להעיד על הלך רוח המצדד בגרסת האישה, אך הדבר נתון כאמור להחלטה מחודשת של ביהמ"ש למשפחה.

   

  בואו להיות חברים של ערוץ יחסים בפייסבוק, ותוכלו להתעדכן בכל הכתבות והמדורים

   

   

  הכותב הינו עורך דין לדיני משפחה וגירושין

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  הוא העז לשקר בבית המשפט? לא, אתה עובד עליי
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים