שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

השכנה התקינה מצלמות מול החלון - זו הטרדה?

תושב נצרת עילית הגיש בקשה למתן צו מניעת הטרדה נגד שכנתו, בטענה שהתקינה בביתה מצלמות החודרות לשטחה הפרטי של משפחתו - ובכך פוגעת בפרטיותם ובשלוות חייהם. השכנה טענה, מנגד, כי מדובר בשקרים. מה קבע ביהמ"ש?

האח הגדול בדירה ממול: תושב נצרת עילית המתגורר עם הוריו בדירה בעיר הגיש לבית משפט השלום בנצרת בקשה למתן צו מניעת הטרדה נגד שכנתו. זאת בטענה כי האחרונה התקינה מצלמות מסביב לביתה - אשר מכסות גם את שטח החצר ואת הכניסה לבית הוריו.

 

פסקי דין נוספים בערוץ הנדל"ן :

 

התובע הוסיף כי השכנה נהגה "לבלוש" אחר המתרחש בשטחם הפרטי שלו ושל הוריו, ובכך פגעה בפרטיותם - עד כדי שלא יכולים היו להתנהג בחופשיות בביתם. עוד טען שבתגובה לבקשת המשפחה כי תסיר את המצלמות, החלה השכנה אף לקלל ולגדף אותם.

 

השכנה טענה, מצדה, כי מדובר בבקשה שקרית וחסרת בסיס. לטענתה, היא מורה בבית ספר, ומודעת עד כמה חשוב להתנהג בסבלנות ובנחמדות, והשכן הוא זה שנהג לקללה ואף הביא לחצרה "גברים מפחידים" שאיימו על חייה.

 

בנוסף טענה, כי המצלמות מזיקות רק לשכן ולא לאמו, שכן היא אישה - כמוה, ולכן אין לה ממה להתבייש.

 

פגיעה מהותית בשלוות חיים

השופט ערפאת טאהא קיבל את הבקשה לאחר שהעדיף את גרסתו של השכן אל מול גרסתה של השכנה, שהייתה לקביעתו, מלאת סתירות.

 

השופט ציין כי טענותיה של המשיבה הן חסרות שחר ודחה את טענתה, לאחר שהשתכנע כי ה"גברים המפחידים" היו בני משפחה שבאו לביקור אצל המבקש. כמו כן, נקבע כי טענת המשיבה שהיא ואמו של המבקש הן נשים, אינה מפחיתה מחומרת הפגיעה בפרטיות ואין בה כדי להצדיקה.

 

השופט קבע כי המצלמות שהותקנו על ידי המשיבה מתעדות כל פעולה שהמבקש ובני ביתו עושים בשטחם הפרטי, גורמות לאי נוחות רבה ואף פוגעות בפרטיותם ובשלוות חייהם - באופן שאף אדם לא היה מוכן לסבול.

 

לפיכך, ניתן צו האוסר על המשיבה להטריד את המבקש או את בני משפחתו בכל דרך ובכל מקום, לבלוש אחריהם או לפגוע בפרטיותם בדרך כלשהי, וכן מורה למשיבה לפרק את כל המצלמות הפונות לעבר שטחם הפרטי של המבקשים. מהחשש שהדבר יגרום להחרפת הסכסוך, לא נפסקו הוצאות.

 

לדברי עו"ד ליאור לב, העוסק בתחום הפלילי, מדובר בפסק דין נכון ומנומק היטב: "צודק כב' השופט בפסק דינו המלומד, כי מצלמות המתעדות את תנועות האדם בביתו וחצרו, מהוות כשלעצמן הטרדה ופגיעה בפרטיות", הבהיר.

 

לעיון בפסק הדין

 

לאתר המשפט הישראלי "פסקדין "

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים