שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם

  האפיפיור על פרישתו: עוזב למען טובת הכנסייה

  בהופעה פומבית ראשונה מאז ההודעה הדרמטית על ירידתו מהכס, נראה האפיפיור בן ה-85 עייף וחיוור. לאלפים שקיבלו בחום את פניו הוא אמר: "אין לי כוח להמשיך. ויתרתי מרצוני על התפקיד שהעניק לי האל. המשיכו להתפלל עבור הכנסייה"

  בהופעתו הפומבית הראשונה מאז הודיע במפתיע על פרישתו אמר היום (יום ד') האפיפיור בנדיקטוס ה-16 לאלפי מאמינים כי הוא עוזב את תפקידו "למען טובת הכנסייה".

   

  פעם ב-600 שנה: כשהאפיפיור תולה את המגבעת

   

  עוד חדשות בעולם :

  פסיכולוגית שפגשה את אסד: הוא מחובר למציאות

  דודו של "האסיר X": לא יודע מה נכון ומה לא נכון

  נאום אובמה: נעמוד לצד ישראל במאמץ לשלום

   

  האפיפיור בן ה-85, שנראה עייף אך שלו, זכה למחיאות כפיים סוערות במשך יותר מדקה כשנכנס לאולם כדי לשאת את נאומו המסורתי השבועי בפני קהל. במהלך נאומו נקטעו דבריו כמה פעמים על ידי אלפי האנשים, שחלקם אף הזילו דמעה על עזיבתו את תפקיד ראש הכנסייה הקתולית. על אחד השלטים באולם נכתב בלטינית Grazie Santita ("תודה לך הוד קדושתך").

   

  חלק מהנוכחים בקהל הזילו דמעה. בנדיקטוס ה-16 (צילום: AP) (צילום: AP)
  חלק מהנוכחים בקהל הזילו דמעה. בנדיקטוס ה-16(צילום: AP)

   

  בנדקיטוס ה-16 נראה חיוור ודיבר ברכות, אך עיניו נצצו משמחה מקבלת הפנים החמה שזכה לה. הוא שב ואמר לקהל באיטלקית את מה שאמר שלשום לקרדינלים שלו: שפשוט אין לו את הכוחות כדי להמשיך בעבודתו.

  "כפי שאתם יודעים, החלטתי לוותר על התפקיד שהאל העניק לי ב-19 באפריל 2005", אמר האפיפיור לקול תשואות האלפים. "עשיתי זאת מרצוני החופשי למען טובת הכנסייה". הוא גם ביקש ממאמיניו "להמשיך להתפלל עבור האפיפיור והכנסייה".

   

  בנדיקטוס ה-16 הוא האפיפיור הראשון לפרוש מתפקידו זה 600 שנה והחלטתו הדרמטית שמה את הוותיקן באזור שאינו מוכר לו: איש לא יודע כיצד הוא ייקרא ומה ילבש אחרי 28 בפברואר.

   

  אולם, הוותיקן הבהיר כי האפיפיור לא ימלא כל תפקיד רשמי בבחירת יורשו ושברגע שיפרוש הוא לא יעבוד עוד. לפי הכנסייה הקתולית, בנדיקטוס ה-16 מתכנן לקיים חיים פשוטים מלאים בתפילות במנזר שנמצא בקריית הוותיקן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים