שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מה בין אחשוורוש לפיתויים בזוגיות מודרנית?

  ושתי ואחשוורוש נקלעו למשבר שדחף את אחשוורוש לצאת ולנסות לבגוד בה. מחשבה מסוג זה עדין חיה ובועטת בראשם של בני זוג ברגעי משבר. השינוי היחיד שקיים היום לעומת אז, הוא שפעם היו צריכים לערוך משתה כדי לבדוק אופציות חלופיות, בעוד שהיום מספיק לרדת לבר השכונתי

  במרבית הגנים ובתי ספר מספרים אנשי חינוך לילדים רכים את הסיפור הבא: אחשוורוש חפץ לצאת למסיבה באחד הערבים, אך זוגתו ושתי, לא הביעה עניין גדול (מי יודע אולי כאב לה הראש? או שהיו לה תוכניות אחרות).

   

  עוד בנושא:

  האם את יוצאת עם בוגד פוטנציאלי?

  לשקר אין רגליים: איך מתוודים על בגידה?

  מה עלולים להפסיד במקרה של בגידה?

   

  אחשוורוש, כועס ונרגז מהריב, יצא לבילוי עם חבריו התומכים, ובהזדמנות הראשונה שהיתה לו, התחיל עם אסתר שהשכיחה ממנו לחלוטין את ושתי ואת הריב עמה. אני תוהה האם בעולם שלנו, שבו כבר לא צריך לערוך משתה גדול כדי להכיר בן זוג חלופי, שכן בכל רגע נתון החל מגלישה בפייסבוק ועד בילוי גנרי עם כמה חברים רווקים, ניתן לפגוש ולהכיר בני זוג חדשים – הזוגיות שלנו עומדת בפני סכנת הבגידה ופיתוי.

   

   

  זוגיות ללא טיפה של אמון

  רונה ואלכס (השמות בדויים), הגיעו עם אחת הבעיות הנפוצות בקרב זוגות צעירים - קנאה מופרזת של אחד מבני הזוג שלא מצליח למצוא בתוכו את היכולת להביע אמון ולסמוך על השני.

   

  רונה מעידה על עצמה שאין לה טיפת אמון באלכס. זה לא קרה לה בשום מערכת יחסים אחרת. לטענתה, התנהגותו של אלכס היא שהפכה אותה לכזו. היא משתפת שיום אחד הציצה באחד הצ'טים של אלכס בפייסבוק עם אחת האקסיות שלו, ולתדהמתה - הצ'ט היה מחשיד ביותר.

   

  אלכס התנצל ואמר שאולי באמת הצ'ט היה על גבול הפלרטוט ובמקרה הזה הוא באמת קצת הגזים, אבל מכאן ועד הסצנות הקשות שהיא עושה כל פעם שהוא יוצא עם חבריו – יש הבדל גדול.

   

  "לפני שבועיים יצאתי עם חברים לשתות משהו, וכשחזרתי עברתי תחקיר שהשב"כ לא היה מתבייש בו", סיפר. "הרגשתי כל כך מושפל, כמו פושע שגורלו כבר נחרץ מראש. שהרי לא ממש משנה מה אני אומר, היא גם ככה לא מאמינה לי לאף מילה. אין לי שום כוונה לבגוד אבל אם היא תמשיך ככה, אני לא רחוק מלהישבר וללכת".

   

  רונה, מצידה, הציבה גם היא תנאי להמשך הזוגיות: "עליו להיפרד לתמיד מבילויים עם חבריו הרווקים". לטענתה הוא מתנהג כמו רווק למרות שהוא בזוגיות, ובאופן כללי - לצאת לבלות פעם בשבוע עם חבר'ה שמפלרטטים עם כל בחורה שעוברת - נשמע לה כמו התנהגות לא ראויה למישהו שנמצא בזוגיות.

   

  "מה הוא בדיוק עושה בזמן שכל החברים שלו מפלרטטים? מחזיק להם את היד? זאת התנהגות שאינה מכבדת לא אותי ולא את הזוגיות שלנו", אמרה. בינה לבין עצמה היא לא פוסלת כלל את האופציה שכבר הייתה בגידה מצידו. "ואם לא הייתה בגידה, אז אין לי שום ספק שהוא לא יצליח להחזיק מעמד לאורך זמן כנגד כל הפיתויים שנמצאים שם בחוץ", סיכמה.

   

  אחשוורוש היה טיפוס בוגדני או שהמשבר דחף אותו לשם?

  ושתי ואחשוורוש נקלעו למשבר קל, ונראה שאחשוורוש תהה בינו לבין עצמו לשם מה הוא בכלל צריך את "כאב הראש" הזה. מחשבה מסוג זה עדין חיה ובועטת בראשם של בני זוג ברגעי משבר. אולי השינוי היחיד שקיים היום לעומת אז, הוא שפעם היו צריכים לערוך משתה כדי לבדוק אופציות חלופיות, בעוד שהיום מספיק לרדת לבר השכונתי או אפילו לשוטט קצת בפייסבוק.

   

   

  נראה שפיתויים רק הולכים ומשתכללים עם השנים, ולכן נכון לדון בסוגיה האם בילוי של בני זוג עם חבריהם הרווקים, אכן מעודד אותם לבגוד? האם כל משבר ולו הקל ביותר ידחוף אותם לבן/ת זוג חלופי?

   

  אחשוורוש מצטייר כטיפוס בוגדני, אך אלכס לעומתו לא מעוניין לבגוד ברונה. עם זאת, ייתכן שברגע אחד, עם משבר אחד יותר מידי, הפיתוי יהפוך לנחמה זמינה. יש שיגידו שבמקרה שכזה רונה אשמה, אפילו יטענו שהיא דחפה אותו לשם (זה תמיד נחמד שיש את מי להאשים שעושים טעות).

   

  אבל אני לעומת זאת, לא יודעת לשים את האצבע על האשם. אני כן יודעת בוודאות שככול שיש יותר משברים, כך הסיכוי להתפתות ולחשוב על שינוי/ החלפת בן/בת זוג הולך וגדל. ובדבר נוסף אני בטוחה: פיתויים תמיד היו ותמיד יהיו.

   

  אי אפשר להילחם בהם אבל אפשר בהחלט לבנות ולחזק את האמון במערכת הזוגית, כי ללא אמון, שום מערכת יחסים לא יכולה להתקיים. קיום של אמון מלא והורדה משמעותית של החשדות במניעים של בן/ת הזוג, יגדילו את הסיכוי לעמוד בפיתוי וגם הסיכון בבגידה יקטן בצורה משמעותית.

   

  חג פורים שמח ומבדח.

   

  בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק  

   

  הכותבת היא יועצת ומגשרת זוגית

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  פיתויים היו ויהיו גם בעתיד. השאלה היא איך מתמודדים איתם
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים