שתף קטע נבחר

פרשת אלכסנדרה ברנדט: אין ממצא חד משמעי

חוקרי המשטרה נתקלים בבעיה, בפרשת הילדה שנעלמה ב-1994, כיוון שאמהּ מסרבת לתת דגימת DNA. בהשוואה לדגימה שנלקחה מאחותה של אלכסנדרה אין ממצא חד משמעי

אחרי כמעט 20 שנה - עדיין תעלומה: בדיקות ה-DNA שביצעו השוטרים במעבדות המשטרה לא הובילו למסקנות חד-משמעיות בפרשת הילדה אלכסנדרה ברנדט שנעלמה בנובמבר 1994. כך אמרו אחר-הצהריים (יום ג') במשטרה. הבעיה הגדולה היא סירובה של האם לתת דגימות DNA. 

 

אלכסנדרה ברנדט, תיק פתוח: 'האמנתי שהיא חיה'

 

לפני כמה ימים הגיעה אמהּ של אלכסנדרה, שנעלמה כשהייתה בכיתה ג', לביתה של תושבת אשדוד והזעיקה את המשטרה בטענה שזו בתה האובדת. האישה שעליה הצביעה האם, בשנות ה-30 לחייה, הכחישה את הטענות. למרות זאת היא הסכימה לבדיקת DNA.

 

 

בעקבות ההתפתחות החליטו במשטרה להעביר את החקירה לידי חוקרי ימ"ר תל אביב, בפיקודו של ניצב-משנה גדי אשד. אלא שכעת מתברר

 שהחקירה נתקלה בקשיים לא צפויים. דווקא אמהּ של ברנדט סירבה למסור לחוקרים דגימת DNA. בעקבות כך נאלצו החוקרים להשוות את הדגימה שנלקחה מהאישה עם דגימה שנלקחה מאחותה של אלכסנדרה.

 

היום הגיעו התשובות מהמעבדה לזיהוי פלילי, ואיתן המסקנה שלא ניתן להפריך או לאשש את הטענה שהשתיים אחיות. בנוסף, בבדיקה שערכו חוקרי המשטרה מול האישה שאמהּ של ברנדט טוענת כי היא בתה - התברר שהרישומים שלה במשרד הפנים תקינים, ויש לה הורים ומשפחה שאף הם רשומים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: אתר משטרת ישראל
אלכסנדרה ברנדט. נעדרת מ-1994
צילום רפרודוקציה: אתר משטרת ישראל
מומלצים