שתף קטע נבחר

אלכסנדרה ברנדט, תיק פתוח: 'האמנתי שהיא חיה'

החוקר הפרטי מוקה קריגר, שניסה בעבר לפצח את תעלומת הילדה שנעלמה ברמת גן ב-1994, סבור בדומה למשטרה שהאישה שעליה הצביעה האמא אינה סשה. "אז ההנחה הייתה שהיא נחטפה וייתכן שזה קשור לפדופילים. חיפשנו גם באירופה"

18 שנה חלפו מאז היעלמותה של אלכסנדרה ברנדט, וסוף התעלומה עדיין לא נראה באופק. אמש אמנם דווח כי אמה ואחותה של הילדה הנעדרת מאז 1994 טענו כי ראו את סשה באשדוד, אבל תושבת אשדוד שעליהן הצביעו הכחישה כל קשר לשתיים.  

 

החוקר הפרטי הותיק מוקה (מיכאל) קריגר, בן 63, ניסה בזמנו לפצח את התעלומה: "היינו צוות חקירה אזרחי בהתנדבות שעסק בהיעלמות אלכסנדרה ברנדט. התחלנו לעבוד שלושה חודשים אחרי שנעלמה. אני האמנתי שהיא חיה, ושהיא תצוץ". הוא טען כי לצוות החקירה הגיע מידע שברנדט נראתה ארבע שעות לאחר שנעלמה על ספינה ששטה לכיוון אודסה באוקראינה, אבל פריצת דרך לא הייתה.

 

"במשך תקופה ארוכה הפעלנו מקורות מודיעיניים גם בעולם התחתון וגם בברית המועצות לנסות לאתר אותה", מוסיף קריגר, שתיק ברנדט היה אחד משורת תיקים של ילדים נעדרים שבהם עסק בעבר. "הפעלנו כיווני חקירה שונים. ההנחה הייתה שהיא נחטפה ושייתכן שזה קשור לפדופילים, וחיפשנו אותה גם באירופה. עבדנו על התיק במשך השנים לסירוגין תוך מסירת מידע למשטרה, דבר שהחוק חייב אותנו".

 

טור של יגאל סרנה ב"ידיעות אחרונות" על היעלמותה של אלכסנדרה ברנדט ()
טור של יגאל סרנה ב"ידיעות אחרונות" על היעלמותה של אלכסנדרה ברנדט

 

החוקר הפרטי אמר כי "מבחינה מקצועית התיק היה מרתק, אבל מאוד רגשי. זה היה תיק עצוב. ילדה פשוט נעלמת יום אחד ברמת גן". גם הוא, כמו המשטרה, מעריך שהסיכויים שהאישה מאשדוד היא אכן אלכסנדרה ברנדט נמוכים מאוד: "קשה להאמין, אבל תקווה זה דבר טוב. אם זה יהיה נכון זה מרגש".

 

ברנדט, שהייתה תלמידת כיתה ג' מרמת גן, נעלמה ב-24 בנובמבר 1994 לאחר ששבה מבית הספר לבית אמה. תושבת מאשדוד, שמתעקשת שמדובר בטעות, אף מסרה דגימת דנ"א לצורך בדיקות במעבדות של המשטרה.  

 

מאז ההיעלמות ב-1994 לא חלו התפתחויות רבות בתיק ברנדט. ב-2003 הודה אורן קורידו, בן 23 מתל אביב שנחשד בביצוע עבירות מין, כי היה מעורב ברצח שלה. במהלך חקירתו במשטרה, הוא הצהיר במפתיע כי אחיו שלומי קורידו וחבר נוסף חטפו את אלכסנדרה, אנסו אותה, רצחו אותה וקברו את גופתה בפארק הלאומי ברמת גן.

 

השוטרים ביקשו ממנו להוביל אותם למקום שבו זה אירע וקורידו לקח אותם למקום מאחורי אצטדיון "וינטר". החוקרים ערכו במקום חפירה שטחית אולם לא מצאו דבר. שלומי, שישב באותה תקופה בכלא אוהלי קידר, שמע על כך ברדיו והחליט לשתף פעולה עם אחיו והודה במעשים - אולם בהמשך חזר בו. לאחר מגוון רחב של פעולות חקירה, בכלל זה חיפושים, חקירת עדים, בדיקת אליבי והשוואת חומרי חקירה מהתקופה בה הילדה נעלמה, שללה המשטרה את האפשרות שהשניים רצחו אותה, ומאז לא נרשמה פריצת דרך בתיק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: אתר משטרת ישראל
אלכסנדרה ברנדט. כמעט 20 שנה חלפו
צילום רפרודוקציה: אתר משטרת ישראל
מומלצים