שתף קטע נבחר

אם ילדה שנעלמה לפני 20 שנה: "ראיתי אותה"

אמה של אלכסנדרה ברנדט, שנעלמה ב-1994 כשהייתה בכיתה ג', הגיעה לביתה של תושבת אשדוד והזעיקה את המשטרה בטענה שזו בתה האובדת. בחדשות 10 דווח שהאישה, בשנות ה-30 לחייה, הכחישה הטענות ומסרה דגימת דנ"א לבדיקה

אחרי כמעט שני עשורים, משפחתה של הילדה הנעדרת אלכסנדרה ברנדט לא מאבדת תקווה. לפני כמה ימים התקשרו אמה ואחותה למשטרת אשדוד לאחר שהגיעו לביתה של תושבת העיר, ודרשו מהשוטרים להגיע למקום. "זוהי אלכסנדרה", הן אמרו להם.

 

ברנדט, שהייתה תלמידת כיתה ג' מרמת גן, נעלמה ב-24 בנובמבר 1994 לאחר ששבה מבית הספר לבית אמה. לבקשת המשפחה, התייצבו השוטרים בבית באשדוד וגבו עדות מהאשה המתגוררת שם, אולם היא הכחישה כל קשר לשתיים. השוטרים העידו כי בין שלוש הנשים אכן ישנו דמיון חיצוני רב, אולם שם משפחתן

שונה ולאשה יש תעודת זהות משלה.

 

בחדשות 10 דווח הערב (יום ה') כי היא התעקשה שמדובר בטעות ואף מסרה דגימת דנ"א לצורך בדיקות במעבדות של המשטרה. בתחנה באשדוד הוחלט להעביר את הממצאים לידי ימ"ר תל אביב, היחידה שמטפלת בתיק מאז היעלמות הילדה.

 

האם, אשר מתגוררת בערד, ביקשה שלא להתראיין. מקורביה סיפרו כי היא שבורה מהמצב, וכי היא רק מחכה שיגלו את האמת וימצאו אותה, שכן היא התאכזבה כבר מספר פעמים בעבר והמצב קשה לה.

 

"על פניו נראה שגם המקרה הזה דומה אבל אנחנו בודקים", אמרו גורמים בכירים במחוז תל אביב, "לא מדובר פה באישה שברחה, או שנעלמה לנו. המשטרה יודעת איפה היא נמצאת, יש לה סיפור חיים ולא נראה שהיא משקרת".

 

מאז ההיעלמות ב-1994 לא חלו התפתחויות רבות בתיק של אלכסנדרה ברנדט. ב-2003 הודה אורן קורידו, בן 23 מתל אביב שנחשד בביצוע עבירות מין, כי היה מעורב ברצח שלה. במהלך חקירתו במשטרה, הוא הצהיר במפתיע כי אחיו שלומי קורידו וחבר נוסף חטפו את אלכסנדרה, אנסו אותה, רצחו אותה וקברו את גופתה בפארק הלאומי ברמת גן.

 

השוטרים ביקשו ממנו להוביל אותם למקום שבו זה אירע וקורידו לקח אותם

למקום מאחורי איצטדיון "וינטר". החוקרים ערכו במקום חפירה שטחית אולם לא מצאו דבר. שלומי, שישב באותה תקופה בכלא אוהלי קידר, שמע על כך ברדיו והחליט לשתף פעולה עם אחיו והודה במעשים - אולם בהמשך חזר בו.

 

לאחר מגוון רחב של פעולות חקירה, בכלל זה חיפושים, חקירת עדים, בדיקת אליבי והשוואת חומרי חקירה מהתקופה בה הילדה נעלמה, שללה המשטרה את האפשרות שהשניים רצחו אותה, ומאז לא נרשמה פריצת דרך בתיק.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתפה אילנה קוריאל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: אתר משטרת ישראל
ברנדט. נעלמה בדרך מביה"ס
צילום רפרודוקציה: אתר משטרת ישראל
האחים קורידו. ההודאה התגלתה כתרמית
צילום: אבישג שאר - ישוב
מומלצים