שתף קטע נבחר

3 שנים אחרי: אושר לחקור השופט החשוד שהכה

שלוש שנים לאחר התלונה ובעקבות הביקורת הציבורית הורה היועץ המשפטי לממשלה למשטרה לחקור את השופט החשוד בהכאת ילדיו, "לאחר ששקל את מכלול הנסיבות". לדבריו, העיכוב הוא "תקלה משרדית". פרקליטו של השופט, שיצא הבוקר לחופשה: "הילדים תומכים בו ורוצים בטובתו"

באיחור של שלוש שנים ורק לאחר חשיפת הפרשה בתקשורת והביקורת הציבורית שנלוותה לה - ניאות היועץ המשפטי לממשלה להתיר לחקור את השופט החשוד שהכה את ילדיו היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, הורה הערב (יום ה') למשטרה לפתוח בחקירה באזהרה נגד השופט החשוד שהכה את שלושת ילדיו.

 

השופט החשוד - כתבות אחרונות

השופט החשוד שהיכה את ילדיו יוצא לחופשה

גורמים במשטרה: היו ראיות נגד "השופט המכה"

הפרוטוקולים של "השופט המכה": "למגר אלימות"

 

בהודעת משרד המשפטים נמסר כי "לאחר ששקל את מכלול נסיבות העניין בעת הזו, לרבות אלה הכרוכות בסיטואציה משפחתית מורכבת ורגישה זו, החליט היועץ המשפטי לממשלה להורות על חקירתו של השופט באזהרה". בהודעת משרד המשפטים נכתב עוד כי בנוגע לעיכובים הארוכים שחלו בטיפול בפרשה, "אנו מביעים צער על כך שהטיפול בנושא והבירורים השונים שהיועץ המשפטי

 ביקש לברר לצורך השלמת התמונה, התארכו מעבר לנדרש בעניין שכזה, בין היתר עקב תקלה משרדית. עם זאת, היועץ המשפטי סבר כי בפרשה משפחתית רגישה שכזו, ראוי לערוך השלמות ובירורים נדרשים, בטרם קבלת החלטה בנדון".

 

בתגובה להחלטה לפתוח בחקירה נגד השופט, אמרו עורכי דינו של השופט אלי זהר ורועי בלכר: "הצטערנו לשמוע על החלטת היועץ המשפטי לממשלה. אין לנו ספק כי החקירה תסתיים מבלי שינקטו כנגד השופט הליכים כלשהם. אנו מקווים שההחלטה תתקבל במהרה על מנת שמשפחתו תשוב לשגרת חייה".

 

"משפחת השופט תומכת בו"

מוקדם יותר היום התייחס פרקליטו של השופט החשוד לפרשה והבהיר כי מדובר במשפחה שחוותה משבר, אך הצליחה להתגבר עליו. "די לראות את המסרונים ששלחו אתמול לאביהם לראות כמה הם תומכים בו ורוצים בטובתו", הדגיש עורך הדין רועי בלכר, "היום הם חיים ביחד".

 

לדברי הפרקליט, "זו פרשה שהחלה לפני מספר שנים, היו גירושין קשים שהשפיעו על הילדים. השופט נזקק לייעוץ כיצד מטפלים במשפחה שעברה משבר לא פשוט. הייעוץ עזר, המשפחה התגברה על הקשיים". הוא הוסיף כי "צו איסור הפרסום לא חל על המשפחה, המשפחה יודעת שמדובר בה ועוברים עליה ימים קשים ביותר".

 

השופט שנחשד זה שלוש שנים בהכאת ילדיו הודיע הבוקר על החלטתו לצאת מרצון לחופשה. עיון בתיקים שבהם טיפל בעבר מגלה שלפחות כלפי חוץ, הביע אותו שופט סלידה בכל הנוגע לאלימות של אחרים.

 

גם עכשיו לא ברור מדוע היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין אִפשר לשופט להמשיך לכהן בתפקידו בכל התקופה הזו ולא הורה למשטרה לחקור אותו, כפי שהיו עושים לכל אזרח מהשורה במקרה דומה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השופט החשוד
צילום: שאול גולן
מומלצים