שתף קטע נבחר

הרשעה חוזרת וקלון: פאר ויסנר לא יכהן כסגן בת"א

בית המשפט המחוזי בת"א קיבל את ערעור הפרקליטות והפך את זיכויו של מייסד מפלגת הירוקים. השתת הקלון על עבירות המרמה זיוף המסמך לטובת קבלת הנחה בארנונה תמנע ממנו להמשיך לכהן בתפקידו

פאר ויסנר, סגן ראש עיריית תל אביב ומייסד מפלגת הירוקים, הורשע היום (ד') בזיוף מסמך, שימוש במסמך מזויף וקבלת דבר במרמה. בנוסף, השית עליו בית המשפט המחוזי בעיר קלון - צעד שמונע מוויסנר לכהן בתפקידו. בכך, קיבל השופט את ערעור המדינה והפך את החלטת בית משפט השלום בעיר.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

בכיר בצבא ארה"ב: הסנקציות על איראן לא עובדות

נשיא ונצואלה הוגו צ'אבס הלך לעולמו בגיל 58

 

כשכיהן כסגנו של רון חולדאי, הורשע ויסנר בזיוף חוזה שכירות בנכס שבבעלותו. מגיש התלונה שקיבל אישור לשהות בנכס ללא תמורה, קיבל, לטענתו, מכתב מהעירייה ובו דרישה לתשלום חוב בסך 8,000 שקל בגין אי תשלום ארנונה, ואז גילה שקיים, כביכול, חוזה שכירות שהוגש לעירייה בינו לבין ויסנר, שמציג חתימה שאינה שלו.

 

במאי 2012 ביטל בית המשפט השלום את ההרשעה וקבע שאף שוויסנר כשל בעניין, מניעת המשך כהונתו בתפקידים ציבוריים תפגע, לדעת השופט, פגיעה קשה מאוד בנאשם ובציבור. הפרקליטות ערערה על ההחלטה והערעור התקבל היום על ידי בית המשפט המחוזי.

 

ויסנר בבית המשפט, היום (צילום: גלעד מורג) (צילום: גלעד מורג)
ויסנר בבית המשפט, היום(צילום: גלעד מורג)

 

"תושבי תל אביב משלמים את הארנונה גם אם הם נאנקים תחת העול, ופיהם מלא טענות כרימון על הרשות המקומית שגובה מהם את הכסף. העומדים בראש ההיררכיה המוניציפלית חייבים להיות בבחינת הארזים שייתנו דוגמה לאזובי הקיר", נכתב בהחלטה. "לא כך נהג ויסנר, הקלת ראש במעשיו כמוה כהזמנה לכלל התושבים לנקוט כל דרך שהיא, חוקית או לא חוקית, ישרה ובלתי ישרה, ובלבד שהארנונה תצומצם".

 

בנוסף, הותיר בית המשפט על כנו את עונשו המקורי של ויסנר - 250 שעות שירות לתועלת הציבור ופיצוי למתלונן בסכום של 5,000 שקל.

 

"התחלתי לפני 15 שנים את פעילותי הציבורית", הגיב ויסנר להחלטה. "אני מודה לכל האנשים שנתנו בי אמון, לא עשיתי שום דבר ולא לקחתי מהרשות דבר. זה משפט קפקאי שאיש לא בדק את הנתונים בו".

 

עו"ד ראאד ענוז, מפרקליטות מחוז תל אביב אמר כי "לא יעלה על הדעת שעובד ציבור, סגן ראש עירייה, מבצע עבירות זיוף מסמכים במקום עבודתו ולא יורשע ולא ייקבע קלון. בית המשפט קיבל את עמדתנו והצדק נעשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פאר ויסנר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים