שתף קטע נבחר

בוטלה הרשעתו של סגן ראש העיר ת"א לשעבר

פאר ויסנר, שהיה סגנו של חולדאי, הורשע בזיוף ומרמה עבור הנחה בארנונה. השופט הסתפק בעבודות שירות וקנס: "מניעת פעולתו תפגע קשות בציבור"

הרשעתו של פאר ויסנר, סגן ראש עיריית תל אביב לשעבר, בוטלה היום (ב') בצעד חריג בבית משפט השלום בתל אביב. ויסנר ירצה במקום 250 שעות עבודות שירות לציבור, וכן יפצה את המתלונן נגדו ב-5,000 שקלים. ההחלטה תאפשר גם את חזרתו לכהן בתפקידים ציבוריים.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

ויסנר, חבר מועצת העיר בהווה שהושעה בעקבות המקרה מתפקידים ביצועיים, הורשע באוקטובר 2011 בזיוף מסמך, שימוש במסמך מזויף וקבלת דבר במרמה. השופט דניאל בארי קבע אז שבעת שכיהן כסגנו של ראש העיר רון חולדאי, הוא זייף יחד עם אדם נוסף חוזה שכירות לנכס בבעלותו על מנת לזכות להנחה בארנונה.

 

כתב האישום הוגש בינואר 2011 בעקבות תלונה שהגיש תושב נתיבות, ששכר את הנכס המדובר בנחלת יצחק. את התלונה הוא הגיש גם נגד מעסיקו דאז, מכר של ויסנר.

 

המתלונן התגורר בלופט למשך תקופה קצרה. לטענתו, הוא סבר שהמעסיק סיכם עם ויסנר שיוכל להשתמש בנכס שלו פעמיים בשבוע ללא תמורה, אולם באחד הימים קיבל מימון מכתב מהעירייה שלפיו הוא חייב 8,000 שקל בגין אי תשלום ארנונה.

 

כשניגש לעירייה כדי לברר את פשר הדרישה, גילה שסיבת החיוב היא חוזה שכירות שהוגש לעירייה, אשר נחתם כביכול בינו לבין ויסנר. הוא טען כי החתימה על החוזה אינה שלו, אך למרות זאת העירייה עיקלה את חשבון הבנק שבבעלותו. לאחר חקירה ושימוע - הוגש כתב האישום נגד ויסנר.

 

השופט דניאל בארי קבע היום כי ויסנר לא עשה שימוש בתפקידו ובמעמדו במהלך ביצוע העבירות, אבל עשה שימוש בידע שצבר לגבי הליכי הטיפול בשינוי יעוד הקרקע. השופט הוסיף כי הנאשם הופנה לשירות המבחן, ציין כי בחן את מסלול חייו ואת תרומתו לחברה, והגיע למסקנה שמעשיו אינם מאפיינים אותו. השירות המליץ לבטל את הרשעת הנאשם.

 

לבית המשפט נמסרו גם חוות דעת ועדויות של יריבים פוליטיים של ויסנר, שהדגישו את מחויבותו לנושא איכות הסביבה, ותרומתו בנושא, בהם מכתב אוהד של חולדאי עצמו.

 

"לאחר שנתתי דעתי למכלול הנסיבות, הגעתי לידי מסקנה כי זהו מקרה המצדיק נקיטת גישה חריגה, כלומר ביטול הרשעת הנאשם", כתב השופט. "ברור לחלוטין כי מניעת היכולת להמשיך ולפעול בתחום אליו הקדיש הנאשם בחייו תהיה פגיעה מאוד קשה בנאשם ובציבור". יחד עם זאת, הדגיש בארי כי ויסנר כשל בעניין אישי ולא השכיל לעצור את המצב שנוצר בעוד מועד.

 

פרקליטתו של ויסנר, עו"ד דפנה ויינברג, הגיבה להחלטה ואמרה כי "בית המשפט איזן בין נסיבות ביצוע העבירה, בעיקר העובדה שויסנר לא עשה שימוש בתפקידו ובמעמדו הציבורי במהלך ביצוע העבירות, חלוף הזמן הרב מאז העבירות, מסלול חייו ונסיבותיו האישיות יוצאות הדופן והעובדה כי מניעת יכולתו של פאר להמשיך ולתרום ציבורית וחברתית תביא לפגיעה קשה לאינטרס הציבור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ויסנר, היום בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים