שתף קטע נבחר

הכול בחיים הולך להן, עד שזה מגיע לזוגיות

הן יפות, יש להן קריירה מצליחה, הן שקולות מבחינה פיננסית, שאפתניות ונועזות, אך פעם אחר פעם הן מוצאות את עצמן מתאהבות עד מעל הראש בגבר הלא נכון, נמצאות מולו בוויתור מתמיד. למה זה קורה להן?

הן נולדו עם יכולת גבוהה לחוש את רגשותיהם של אחרים ולראות את האמת שמאחורי המסכה, אך משחשו בכאב סביבן מיהרו לפתח מעטה של נוקשות ובניסיון להרחיקו הפכו פוגעניות בעצמן. יש שיקראו להן "קשות", אך למרות זאת רבים אוהבים אותן. יש להן אינטואיציה גבוהה וקול פנימי שמנחה אותן בדרכן (אף שרוב הזמן הן מנסות להשתיקו).

 

עוד בנושא:

לא הבנתי למה אין לה חבר

את מעידה שאת "נראית טוב", אבל מה זה אומר?

 

לרוב יהיו בעלות קריירה מצליחה, שקולות מבחינה פיננסית, שאפתניות ונועזות, וימשכו לריגושים ולאתגרים. הן כועסות מהר אך יש בהן גם את היכולת לסלוח, הן נמצאות במסלול מתמיד של התפתחות אישית ועשו דרך עצומה מן המקום בו היו אל המקום בו הן נמצאות כעת. "הן נשים חזקות ורבות עוצמה", יתאר אותן המסתכל מן הצד.

 

 

אך ישנו תחום אחד בחייהן בו עוצמתן נעלמת והקרקע כאילו נשמטת מתחת לרגליהן: זוגיות. הן מוצאות את עצמן מתאהבות עד מעל הראש בגבר הלא נכון, נמצאות מולו בוויתור מתמיד, ולא אחת ימצאו עצמן במערכת יחסים שאינה הדדית או בכזו בה ידן במובהק על התחתונה. הן חיות בפחד מתמיד שאשה אחרת תופיע לפתע ותסחוף את אהובן, שכן בתוך תוכן אינן מאמינות שמישהו יכול באמת ובתמים לבחור בהן.

 

מדוע זה קורה דווקא להן?

הסיבה שזה קורה להן נעוצה בפער שבין הישגיהן לבין תחושת חוסר הערך שמקננת בתוכן ומופיעה דווקא בזוגיות, במקום בו הן שופטות את עצמן כלא מספיק טובות, לא מספיק רצויות, תמיד, למרות כל הישגיהן ומעלותיהן, פחותות ממישהי אחרת.

 

בגלוי הן יצהירו עד כמה הן מעריכות את עצמן, אך ברגע האמת ישפטו את הידע שלהן כלא מספיק, את תחומי העניין שלהם כלא נכונים ואת המקום אליו הגיעו כנחות מזה של אחרים. בחשכת נפשן יראו עצמן כפגומות על שנכשלו להשיג את הזוגיות הנכספת.

 

עם זאת, חרף הספק העצמי המנקר, יש בהן ידיעה פנימית ברורה לגבי מי הן באמת, לאן מועדות פניהן ובאיזה סוג של זוגיות הן אמורות למצוא את עצמן בסופו של דבר, ועל-כן הן מאוד בררניות. לעיתים יחלפו שנים עד שגבר כלשהו יצית את הניצוץ שבעיניהן, ולמרות שיבחינו בסימני האזהרה הן יתקשו לוותר על ההבטחה. שכן כל קשר בו יהיו מעורבות, על-אף חוסר המושלמות שבו, יכיל מימד של חיבור רגשי עמוק, והחיבור הגופני, בשל יכולתן המיוחדת לחוש ולהעניק אהבה אמיתית, יהיה יוצא דופן. הן לעולם לא יהיו מעורבות לאורך זמן בקשר שהינו פחות מכך.

 

בשל הכמיהה למגע ולאהבה ובשל הפחד שלא ימצאו משהו טוב יותר, כמעט מייד עם תחילתו של הקשר הן מוצאות עצמן מרצות, מוותרות על מה שחשוב להן, בוגדות בעצמן ומאבדות בן רגע את כוחן. נשים אלו מפתחות תלות עצומה באישורו של הגבר שמולן. הן שונאות את המקום אליו הגיעו אך ממשיכות להיאחז בקשר בצורה נואשת, ועם זאת, באופן לא מודע, גם מחבלות בו כי בתוכן הן אינן מסוגלות לשאת את הוויתור, את איבוד כוחן.

 

מה לעשות בכדי לשנות את המצב?

ראשית עליך להפסיק לשפוט את עצמך על בחירותייך ולבחון מהו הדבר שחוזר ונשנה במערכות היחסים שלך. שכן העולם, באמצעות הזוגיות, משקף לך את העובדה שקודם כל את היא זו שמכריזה קבל עם ועדה: "איני מספיק טובה!". את עושה זאת באמצעות הוויתורים והפשרות, באמצעות ההיענות לחיבוקו של מי שכבר השליך אותך מהדלת הקדמית, באמצעות ההאשמה התמידית שאת אוטומטית מפנה כלפי עצמך, מבלי לבחון האם יש בכעסך מן האמת.

 

 

שנית, 'עוצמתית' כבר אמרתי, נכון? עוצמה זו באה לידי ביטוי הן לחיוב והן לשלילה; את היופי המדהים והייחוד המופלא שבך ממסכת שיפוטיות עצומה כלפי עצמך וכלפי הסובבים.

 

משום שאת רואה את עצמך כמסכנה מאחרים את מרשה לעצמך להתלונן תכופות, לרכל, להשמיץ ולנהוג בחוסר כבוד באחרים, להם, לעניות דעתך, לא קשה כמו לך ולכן מתפקידם להכיל בהבנה את רגשותייך הקשים. את מצפה שיופיע הגבר הנכון ויעשה שהכל יהיה בסדר, ירגיע אותך ויוציא את הטוב שבך. אך לא כך עובדים הדברים.

 

בכדי למשוך גבר שכזה לחייך קודם עליך לשנות את האנרגיה שממלאת אותך; להפסיק להתלונן ולרחם על עצמך. הביטי החוצה וראי שכולם מתמודדים עם אתגרים, גם אם יש להם זוגיות וילדים. ממקום זה המלא באומללות וברגשות מכאיבים, אין לך סיכוי לעמוד בפני הפיתוי לברוח לעוד אפיזודה דמויית אהבה, שלרגע קט תצבע הכל בוורוד ותשכיח מכאובים.

 

עליך להסכים להישאר ללא זוגיות ככל שידרש, להיות מדויקת ולא להתפשר על משהו שאת יודעת מראש שלעולם לא תוכלי לחיות איתו בשלום. הביני שבדיוק את המסלול הזה היה עליך לעשות ודרכו ללמוד, ובמקום להוקיע את בחירותייך ואת מה שקרה, הביטי הלאה ובחני מה עליך לעשות כעת בכדי להגיע למטרה.

 

בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק

 

שרון שחף היא מאמנת אישית, מומחית לאימון רגשי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
הוא פשוט לא בקטע שלי. אבל למה?
צילום: shutterstock
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים