שתף קטע נבחר

ניו יורק: 2 תינוקות נדבקו בהרפס לאחר ברית המילה

בעקבות הידבקותם של שני תינוקות בהרפס לאחר שהמוהלים בברית המילה ביצעו בהם "מציצה בפה" , פתחו רשויות הבריאות האמריקניים בחקירה. בעשור האחרון נרשמו 13 מקרי הדבקה ולפני כשנה מת תינוק בברוקלין אחרי שנדבק

מנהג מציצת הדם בברית המילה ממשיך לגבות קורבנות: עיריית ניו יורק חוקרת שני מקרי הדבקה של תינוקות בנגיף ההרפס, לאחר מציצת דם של המוהל בברית המילה. המוהלים טרם אותרו.

 

קיראו עוד

 

ההדבקות אירעו בשלושת החודשים האחרונים. החשד התעורר, כשלאחד התינוקות בן שבועיים, הופיע נגע באיבר המין והוא סבל מחום גבוה לאחר ברית המילה. בדיקות שנערכו לו אישרו כי אכן המדובר בהדבקה בנגיף ההרפס.  

 

נגיף ההרפס הוא נגיף השכיח בחלל הפה, אך מצב בו תינוק נדבק בנגיף הינו מסוכן ביותר. הסיבה: הנגיף חודר לזרם הדם תחת המערכת החיסונית הפגיעה של הרך הנולד, ועלול לגרום לזיהום קטלני בדם ובמוח.

  

ההורים סיפרו כי המוהל ביצע את מנהג ה"מציצה בפה" בו שואב המוהל את הדם הניגר מהחתך שביצע בעורלה, באמצעות פיו, וכי לא נתנו לכך את אישורם.

 

13 מקרי הדבקה בעשור האחרון

מאז שנת 2000 נרשמו 13 מקרי הדבקה של תינוקות בהרפס, כתוצאה ממציצת הדם בפה המוהל. עם זאת, ההשערות הן שתינוקות רבים נוספים נדבקו.

 

לפני כשנה מת תינוק כתוצאה מהדבקה כזו. התינוק הובהל לבית החולים מימונידס שבברוקלין ובדיקות העלו כי הוא נדבק בנגיף "הרפס סימפלקס סוג 1", השכיח לאחר ברית מילה בה נערכת מציצת דם בקשית מהחתך.

  

 

בישראל מתרחשים מידי שנה כעשרה אירועים חריגים כתוצאה מברית מילה, רובם המוחלט נוגעים לדימום מוגבר לאחר הברית. כל מקרה כזה מחייב פנייה דחופה לחדר המיון ודיווח למשרד הבריאות.

  

לפני כשלוש שנים הורה משרד הבריאות למנהלי בתי החולים לתלות שלטים במחלקות היולדות, המיידעים הורים המעוניינים בכך ברשימת המוהלים המוסמכים ורשימת הרופאים הכירורגים המבצעים גם ברית מילה.

  

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
ברית מילה. האם צריך להפסיק את מנהג המציצה בפה?
צילום: זום 77
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים