שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הבורסה בת"א ננעלה ביציבות; כי"ל ירדה ב-2.9%

  מניית אל על זינקה ב-4.4% והשלימה קפיצה של 15% בשבוע. אלווריון צללה ב-12.3% לאחר התפטרות המנכ"ל בסוף השבוע. מחזור המסחר הסתכם ב-523 מיליון שקל בלבד

  שבוע המסחר המקוצר בבורסה של תל-אביב ננעל היום (א') ביציבות על רקע הירידות שנרשמו בוול סטריט בשישי. בימים שני ושלישי לא יתקיים מסחר באחד העם עקב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ויום העצמאות. מחזור המסחר הסתכם ב-523 מיליון שקל.

   

  מדדי מניות

  מדד תל-אביב 25 עלה ב-0.02% ל-1,230.35 נקודות. מדד תל-אביב 100 ירד ב-0.03% ל-1,096.08 נקודות. מדד בלוטק 50 עלה ב-0.88% ל-307.04 נקודות. מדד נדל"ן עלה ב-0.02% ל-330.46 נקודות. 

   

  ברקע המסחר

  הממשלה אישרה היום את מינויה של יעל אנדורן לתפקיד מנכ"לית משרד האוצר. אנדורן היא האשה הראשונה שתכהן בתפקיד זה, והיא מחליפה את המנכ"ל היוצא דורון כהן שמונה לתפקיד על ידי שר האוצר הקודם יובל שטייניץ. אנדורן כיהנה בעבר במשך 10 שנים במגוון תפקידים באגף התקציבים באוצר ולאחר מכן ניהלה את הגוף המנהל את שמונה קרנות הפנסיה הותיקות - עמיתים.

   

  תעשיית קרנות הנאמנות גייסה מתחילת אפריל כ-2.2 מיליארד שקל מתוכם כ-1.2 מיליארד שקל נותבו לקרנות המסורתיות בהובלת קרנות אג"ח כללי ואג"ח קונצרני, כך עפ"י אומדנים והערכות שבוצעו ע"י כלכלני מיטב. בימים האחרונים החלה רשות ני"ע לעדכן נתוני תעשייה מפורטים יותר הכוללים גם תתי קטגוריה המאפשרים ניתוחים נוספים. בין הממצאים המעניינים, נחש כי הקרנות המחקות, המהוות כ-20% מסך הגיוסים של המסורתיות, גייסו כ-225 מיליון שקל בשבוע האחרון.

    

  קרן המטבע הבינלאומית חתכה בסוף השבוע את תחזית הצמיחה של ארה"ב בעקבות קיצוצי התקציב. לפי התחזית החדשה ל-2013, הצמיחה תעמוד על 1.7% לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 2%.

   

  "הכספים המופקדים בבנקים ביוון בטוחים, ומוגנים כחלק מתוכנית המימון מחדש של מערכת הבנקאות, האמורה להיות מאושרת עד סוף אפריל", כך אמר ראש ממשלת יוון, אנטוניס סאמארס, בראיון שפורסם בשבת. הוא הכחיש שמועות שלפיהן יוטל מס על פיקדונות בבנקים של מעל 100 אלף אירו.

   

  שרי האוצר של גוש האירו אישרו בסוף השבוע את מתן הסיוע בסך 10 מיליארד אירו לקפריסין. עם זאת שוררת פסימיות באשר לקצב צמיחת הכלכלה, שצפויה להתכווץ בכ-9% השנה.

   

  מניות במרכז

  חברת שמן גז ונפט הודיעה היום כי סגרה עם קבוצת משקיעים מימון של 11 מיליון דולר לשם ביצוע העבודות באתר באתר החברה שנמצא כ-16 ק"מ מול חופי אשדוד. במסגרת הגיוס שמן חתמה שמן על הסכם עם חברת צמיחה אינווסטמנט האוס, להקצאת 3.34% מרישיון שמן מהם ישולמו לחברה 4 מיליון דולר באופן מידי והיתרה, בסך של 3.3 מיליון דולר, ישולמו בשלב מאוחר יותר ומתוך ההכנסות שינבעו לצמיחה בגין חלקה ברישיון. צמיחה היא שלד בורסאי וחברה נכדה של אולטרה אקוויטי שבשליטת ירון ייני ומשפחת גורביץ'.

   

  לאחר קרן פידליטי האמריקנית, גם FMR הגדילה את אחזקתה ברמי לוי ל-5.03% והפכה לבעלת עניין.

   

  כפי שנחשף ב"כלכליסט", קרן פימי ואל על חתמו אמש על הסכם לפיו תשקיע קרן פימי עד 75 מיליון דולר ותחזיק 47% ממניות החברה. מניית אל על עלתה היום ב-4.4%.

   

  שותפות גבעות עדכנה הבוקר כי מגדל הקידוח של הקבלן המבצע למגד 6,7, ו-8 צפוי להגיע לישראל ב-29 לאפריל. להערכת השותפות, יידרשו כשלושה שבועות להובלת המגדל והקמתו באתר מגד 6.

   

  כפי שנחשף ב"כלכליסט", שני אנשי עסקים יהודים, אייבי רוזן ומיכאל פוקס, מובילים מגעים לרכישת בניין HSBC בניו יורק מידי נכסים ובנין שבשליטת נוחי דנקנר. ככל הידוע מציעים השניים, באמצעות חברת ההשקעות בבעלותם RFR הולדינגס, סכום של 775 מיליון דולר עבור הבניין. לאחר המכירה מתכננת נכסים ובנין לחלק דיבידנד ענק של יותר מ־300 מיליון שקל לאור הרווח שהיא צפויה לרשום מהמכירה.

   

  מניית כי"ל ירדה היום ב-2.9% לאחר שירדה ב-7% בשני ימי המסחר האחרונים בשבוע שעבר, בעקבות הודעת שר האוצר יאיר לפיד כי יתנגד בכל תוקף למיזוג עם פוטאש הקנדית.

   

  שותפות הגז של בני שטיינמץ וטדי שגיא, שאליה חברה גם הזדמנות ישראלית וקבלן נורבגי (AGR), מתכננת להחזיר לידי המדינה שניים מתוך חמשת רישיונות הגז שהופקדו בידיה לצורך חיפושים. החזרת הרישיונות מבוצעת לאחר שנמצא כי כמויות הגז ברישיון הגז "ישי" - שנחשב לקידוח המוביל בשותפות - זניחות.

   

  חזי לפיד, מנכ"ל אלווריון, התפטר מתפקידו ביום שישי, פחות משנה אחרי שנכנס לנעליו של ערן גורב. בתגובה צנחה מניית אלווריון בוול סטריט ב-15.6% והיא נסחרת כעת לפי שווי שוק של 20.7 מיליון דולר בלבד. מאז כניסתו של לפיד לתפקיד המנכ"ל, צנחה מניית אלווריון בכ-50%. מנית אלווריון צללה ב-12.3%.

   

  קמהדע הגישה תשקיף לרשות ניירות ערך בארה"ב (SEC) לפיו תנסה לגייס 69 מיליון דולר במסגרת רישום מניותיה למסחר. קמהדע לא ציינה בתשקיף מה יהיה מחיר המניה ועל כן בשלב זה, לא ניתן לדעת לפי איזה שווי תנפיק החברה.

   

  חלל תקשורת חתמה על הסכם לאספקת שירותי תקשורת לוויינית באפריקה על גבי הלווין עמוס 5 לספק אינטרנט במדינה גדולה ביבשת. חלל צופה הכנסות של 6.5 מיליון דולר כתוצאה מהשרות אותו תספק ל-3 שנים.

   

  חבת אינטק פארמה הודיעה כי קרן מייקל ג'יי פוקס תעניק לה 700 אלף דולר למימון ניסויי בטיחות בחיות במוצר האקורדיון לבודופה לטיפול בפרקינסון.


  פורסם לראשונה 14/04/2013 10:16

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים