שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עדנה קנטי תובעת: "כלאו אותי בבית האח הגדול"
  תביעה נוספת נגד קשת וחברת ההפקה של "האח הגדול". "ידיעות אחרונות" מפרסם כי עדנה קנטי טוענת לכליאת שווא, פגיעה בפרטיותה הרפואית והוצאת לשון הרע: "סירבו לשחרר אותי ואיימו עלי". קשת: "גילינו אחריות והתחשבות בענייניה"

  תוכנית הריאליטי "האח הגדול" תשוב בקרוב למסך ערוץ 2, אבל בינתיים נפתחה נגדה חזית חדשה על ידי המתמודדת בעונה השנייה, עדנה קנטי. ל"ידיעות אחרונות" נודע כי קנטי גיבשה תביעת ענק נגד זכיינית ערוץ 2 קשת, המשדרת את התוכנית, ונגד המפיקה, חברת קופרמן הפקות. היקף התביעה, שאמורה להגיע לבית משפט השלום בתל אביב בימים אלה, עומד על שני מיליון שקל. קנטי תובעת גם את המתמודד סער שיינפיין בגין לשון הרע בסכום סמלי של שקל אחד.

   

   

  בתביעתה, קנטי טוענת לכליאת שווא בבית "האח הגדול", לפגיעה חמורה בפרטיותה הרפואית, וכן להוצאת לשון הרע על ידי קשת וקופרמן-הפקות. בעדותה היא משרטטת מערכת ייסורים בבית "האח הגדול", שנמשכה אחרי יציאתה מן התוכנית.

   

  עדנה קנטי. חופשיה? לא בבית "האח הגדול" (צילום: רונן אקרמן)
  עדנה קנטי. חופשיה? לא בבית "האח הגדול"(צילום: רונן אקרמן)

   

  קנטי טוענת כי בהפקת "האח הגדול" פנו אליה כדי שתיכנס לווילה במהלך העונה השנייה מאחר שהיתה ידועה כבעלת דעות שמאלניות שיציתו קונפליקט בבית. לדבריה, התחייבו בהפקת התוכנית לאפשר לה לצאת בכל עת מהבית, אולם בפועל כשביקשה לעזוב בהפקה גררו שוב ושוב את העניין. 

   

  "התובעת נכנסה לחדר 'האח הגדול' וביקשה את רשות המפיקה לצאת מהבית", נכתב בכתב תביעה, "בתגובה, המפיקה מסרה לתובעת כי תצא ביום רביעי, הסמוך למועד הבקשה, יום השידור של התוכנית. אולם המפיקה חזרה בה מהבטחתה ומסרה לתובעת כי תוכל לצאת בסוף השבוע. אז החלה מסכת לחצים נפשיים מצד המפיקה".

   

  "לא נותרה לה ברירה אלא להתחזות לחולה"

  עוד מוסיפה קנטי כי ההפקה פנתה באופן ישיר לבתה בת ה-15. "כך לדוגמא העבירה המפיקה לקנטי מכתב מבתה בת ה-15, שבו נכתב כמה הבת מאושרת מזה שאמה משתתפת ב'האח הגדול", נכתב בתביעה.

   "רק לאחר יציאתה של קנטי התברר לה כי ההפקה פנתה אל בית הספר של הבת וביקשה שתכתוב את המכתב. הבת כתבה, אולם ההפקה טענה שהמכתב לא מעורר מספיק רגש ומשכך הכתיבו לבת מכתב אחר. כשהתעקשה התובעת שלא להישאר בתוכנית, הועבר לקנטי מכתב מבעלה, שגם בו נכתב כי הוא מפציר בתובעת להישאר".

   

  קנטי ממשיכה לפרט איך היקשו על יציאתה: "כמעט כל יום ולעתים יותר מפעם ביום, נכנסה התובעת לחדר 'האח הגדול' וביקשה לצאת ולקבל את המזוודה שלה. ההפקה סירבה לתת לתובעת את המזוודה, ואף הטעתה באופן מודע ומכוון, ומסרה לה כי יציאתה תפגע באהדה הציבורית הרבה שהתעוררה כלפיה. לאחר סיום התוכנית התבררה לתובעת כי המציאות היתה הפוכה לגמרי וכי הפכה לדמות שנואה.

   

  עדנה קנטי. דמות שנואה בציבור
  עדנה קנטי. דמות שנואה בציבור
   

   

  "בהמשך ארזה התובעת את כל חפציה בציפה, גררה אותם לחדר 'האח הגדול' ודרשה את שחרורה לאלתר, אבל לשווא... על סף ייאושה, טיפסה התובעת על החומות של בית 'האח הגדול' ושברה את אחד הפנסים. בהמשך ביימה ההפקה הפסקת חשמל, קנטי ניסתה לפתוח את הדלתות ולצאת מהבית, אולם שני טכנאים החזיקו את הדלת.

   

  "הגיעו הדברים כדי כך שהתובעת ישבה על כיסא שעות וימים מול דלת 'האח הגדול', בתחינה נואשת כי ייתנו לה להיכנס ולשטוח בקשתה לעזוב את הבית שבו מצאה עצמה כלואה כנגד רצונה". קנטי טוענת כי "לא נותרה לה ברירה אלא "להתחזות לחולה, ולטעון כי חלקו השמאלי של גופה משותק ואינה חשה בו. לאחר תחנונים שנמשכו כשש שעות פונתה התובעת לבית החולים, שם התגלה גידול בראשה של התובעת".

   

  כאן מפרטת קנטי את הפגיעה בפרטיותה: "על אף שהבדיקה העלתה כי מדובר בגידול שפיר, וכי אין חשש למחלה ממארת, החליטו קשת וקופרמן הפקות להעלות לשידור עשרות פעמים פרומו שלפיו סובלת הנתבעת מגידול מסוכן בראשה. כשביקשה קנטי להימנע מהשתתפות בראיון המסכם שלאחר צאתה מן הבית בשל כעסה על הפרומו הפוגע בפרטיותה, איים עליה המנהל אלעד קופרמן והזהיר אותה לבל 'תתעסק עמו'. התובעת נאלצה להתייצב לצילומים.

   

  "יצוין כי התובעת חששה מדליפת המידע הרפואי בעניין הגידול, ומטעם זה לא סיפרה דבר לאיש מדיירי הבית. חשש זה לא עניין כלל את הנתבעות, שחשפו את המידע הרפואי של התובעת שוב ושוב ושוב, עד שגם כיום סבורים אנשים רבים כי התובעת סובלת ממחלה ממארת, ויש התמהים על כך שהיא עודנה בחיים".

   

  בכתב התביעה מאשימה קנטי את שיינפיין כי כינה אותה "מרביצה לחיילי צה"ל, יורקת עליהם וקוראת להם נאצים", וכי במקרים נוספים כינה אותה "מכחישת שואה".

   

  סער שיינפיין. כינה את קנטי "מכחישת שואה" (צילום: גיל יוחנן)
  סער שיינפיין. כינה את קנטי "מכחישת שואה"(צילום: גיל יוחנן)

   

  קנטי, שמופיעה כמספרת סיפורים, טוענת כי הנתבעים גרמו לה דכדוך, פגיעה נפשית, אובדן בטחון ואובדן פרנסה, שבאה לידי ביטוי בהופעות שבוטלו בשל שמה שנפגע בתוכנית. "התובעת שקעה בדיכאון, בכתה כל הזמן, מיעטה לצאת מביתה, ואפילו פעולות יומיומיות הפכו קשות ובלתי נסבלות עבורה", נכתב.

   

  קנטי אמרה אתמול ל"ידיעות אחרונות": "מיד כשיצאתי מבית 'האח הגדול' והבנתי שאני בצרה צרורה, פניתי פעם אחר פעם לאלעד קופרמן והתחננתי אליו שיעשה משהו כדי לעזור לי לשנות את דעת הקהל. קופרמן פטר אותי בלך ושוב. בסוף שנת 2010 כתבתי את ספר 'אהבות וצרות אחרות', ובו בין השאר סיפרתי מה קרה בתוכנית מנקודת המבט שלי. קופרמן כעס על הספר וניתק מגע איתי".

   

  למה חיכית עד היום?

   

  "כאשר התפרסם הסיפור של סער שיינפיין ב'ידיעות אחרונות', הפצירו בי אנשים, שידעו מה עובר עלי, לתבוע. ברגע שנשלח מכתב מעורך דין אל קשת ואל קופרמן הפקות, היחס אלי השתנה. היו פגישות של עורכי דין, היו פגישות גישור. בפגישות הגישור הוצע לי לרכז ולהנחות תכנית של מספרי סיפורים, וכשהתעקשתי, גם הוצע לי פיצוי כספי לא קטן. בסופו של דבר החלטתי לא לסגור איתם עניין מתחת לשולחן, אלא להוציא את הסיפור שלי לאוויר, משום שהבנתי שגם אם אנחה ואערוך את תכנית הטלוויזיה הכי מדהימה בעולם, עדיין אהיה זאת שמרביצה לחיילים ומכחישת שואה. הגשת התביעה היא הדרך שלי לטהר ולנקות את השם שלי".

   

  יכול להיות שתתחרטי ולא תגישי את התביעה?

   

  "בשום אופן לא. רק אחרי שגמלה בי סופית ההחלטה להוציא תביעה לאוויר העולם, אני מרגישה שעננה שאופפת אותי יותר משלוש שנים, הולכת ומתפוגגת. אני חייבת את התביעה לעצמי, למשפחה שלי, ולכל מי שחושב שלהיכנס לתוכנית ריאליטי זה מפעל הפיס".

   

  "דרישתה נדחתה בהיותה בלתי מבוססת"

  מ"קשת" נמסר בתגובה: "עד עתה קשת וההפקה לא קיבלו לידיהן כל תביעה. קנטי שלחה לפני כשנה מכתב מעו"ד בו ביקשה פיצוי עבור אירועים שונים שקרו לטענתה במהלך שהייתה בבית האח הגדול. דרישתה נדחתה על-ידי קשת בהיותה בלתי מבוססת מבחינה עובדתית ומשפטית.

   

  "לאחר שהשוותה את יהושע בן נון וחייליו לנאצים ("רצח העם הראשון שמתועד, והעם משוויץ בו, זה רצח העם שעשה עם ישראל בתושבי כנען, שהובטחה לאברהם יצחק ויעקב... אנחו מדברים על היטלר שעשה רצח עם") וכתוצאה מכך גינו אותה דיירי הבית, ביקשה קנטי מהאח הגדול לצאת. על-פי הצעת האח הגדול, היא התנצלה בפני הדיירים על התבטאותה זו ואז חזרה בה מרצונה לצאת מהבית.

   

  "במקרה אחר ביקשה הגברת קנטי לצאת עקב דאגה לבתה הקטינה שנשארה עם בעלה בבית. לא נפרט את הנימוקים מחמת פרטיות. בעניין זה נציין שההפקה גילתה אחריות והתחשבות בענייניה האישיים והמשפחתיים של קנטי. לאחר קבלת מכתב מבתה חזרה בה הגברת קנטי מהדרישה לעזוב את הבית. כידוע, מדיניות התוכנית היא שכל דייר המבקש לצאת ועומד על דעתו לאחר מחשבה יכול לצאת מהבית ויש לכך תקדימים לאורך העונות. גם במקרה זה נקטה ההפקה במדיניות דומה.

   

  "קשת וההפקה לא הפרו את החיסיון הרפואי, אלא קנטי עצמה וביוזמתה אמרה לדיירי הבית שיש לה גידול ממאיר בראש. תיאור דומה לגבי מצבה הרפואי המשיך בעלה של קנטי לומר בתקשורת גם לאחר יציאתה מהבית. יש לציין כי קנטי ביקשה להשתתף בעונה הנוכחית של האח הגדול ובקשתה נדחתה. אנו מאחלים לה בהצלחה בהמשך דרכה".

   

  פרקליטו של שיינפיין, עו"ד רון טורקלטאוב: "נגיב כשנקבל את התביעה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "עדנה קנטי תובעת: "כלאו אותי בבית האח הגדול""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים